Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia aportu, podstawa opodatkowania ww. czynności, możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT, prawo do odliczenia podatku VAT oraz termin realizacji prawa do odliczenia podatku VAT.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podatkowego w związku z wydatkowaniem środków pochodzących z odpłatnego zbycia lokalu użytkowego bez prowadzenia działalności gospodarczej (przed upływem 5 lat) na cele mieszkaniowe w postaci nabycia działki pod budowę domu, gdy działka ta została przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe (art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. a), oraz wpłaty na rzecz dewelopera realizującego
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku ze świadczeniem usługi przeprowadzenia audytu.
Czy Spółka jest transparentna podatkowo i w związku z tym nie jest zobowiązana do rozliczania podatku dochodowego od swoich przychodów.
Termin wygenerowania projektu e-DD w przypadku dostaw realizowanych w ramach modeli biznesowych przedstawionych we wniosku
obowiązki związane z nabyciem wewnątrzwspólnotowym olejów smarowych oznaczonych kodem CN 2710 19 91
Samo wydatkowanie w wymaganym terminie środków ze sprzedaży nieruchomości nabytej w drodze dziedziczenia na nabycie wspólnie z mężem lokalu mieszkalnego – wbrew twierdzeniu Wnioskodawczyni nie przesądza o prawie do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podkreślić należy, że Wnioskodawczyni w przedmiotowej sprawie nie jest inwestorem
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego do dochodu z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości.
W 2019 r. wejdą w życie duże nowelizacje przepisów w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Najważniejsze z nich dotyczą nowych zasad prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej oraz pracowniczych planów kapitałowych.
Jaką stawką podatku od towarów i usług należy w zaistniałym stanie faktycznym opodatkować dostawę (sprzedaż) kontrahentom przez Spółkę zapiekanych w 80% wyrobów świeżych, sprzedawanych następnie w postaci zamrożonej?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w przypadku wypłaty bonusów pośrednich, o których mowa w opisie zdarzenia przyszłego, Spółka będzie uprawniona do dokonania korekty przychodu w okresie rozliczeniowym, w którym wystawiony został dokument potwierdzający bonus przyznany Kontrahentowi?
Uznanie czynności wniesienia do Spółki aportu za odpłatną dostawę towarów opodatkowaną 23% stawką podatku VAT oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie faktury wystawionej przez udziałowca z tytułu dokonania wkładu niepieniężnego i termin powstania tego prawa.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania czynności wniesienia do Spółki przez Udziałowca wkładu niepieniężnego w postaci Folwarku za odpłatną dostawę towarów opodatkowaną 23% stawką podatku VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego na podstawie faktury wystawionej przez Udziałowca z tytułu dokonania wkładu niepieniężnego w postaci Folwarku i terminu powstania tego prawa.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zatorów płatniczych w odniesieniu do odpisów amortyzacyjnych.
Uznanie czynności wniesienia do Spółki aportem Zespołu parkowo-pałacowego za odpłatną dostawę towarów opodatkowaną 23% stawką podatku VAT oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie faktury wystawionej przez udziałowca z tytułu dokonania wkładu niepieniężnego w postaci Zespołu parkowo-pałacowego i termin powstania tego prawa.
brak prawa do zastosowania obniżonej stawki 5% dla dostaw wszystkich wyrobów piekarskich świeżych, klasyfikowanych do grupowania 10.71.11 PKWiU z 2008 r., niezależnie od ich terminu przydatności do spożycia
Brak prawa do zastosowania obniżonej stawki 8% dla dostaw wafli, których zawartość wody nie przekracza 10% masy produktu.
Prawo do odliczenia podatku od towarów i usług przez spółkę z faktur wystawionych na osobę fizyczną po dniu aportu oraz terminu dokonania odliczenia.
Podatnik, rozpoczynając prowadzenie działalności gospodarczej w 2011 r., zarejestrował się jako czynny podatnik VAT. Obecnie rozważa wybór zwolnienia od podatku ze względu na wartość sprzedaży nieprzekraczającą 150 000 zł. Czy wybór zwolnienia jest możliwy tylko od 1 stycznia 2015 r., czy też podatnik może wybrać zwolnienie w trakcie 2015 r.?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa i terminu do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem znaku towarowego w drodze aportu.
Określenie momentu, w którym Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z nabyciem znaków towarowych w drodze aportu