Świadczone przez Uczelnię usługi reemisji programów telewizyjnych podlegają opodatkowaniu 8% stawką podatku od towarów i usług.
w zakresie konieczności opodatkowania dochodów uzyskiwanych z opłat abonamentowych z tytułu odbioru i przesyłu sygnału telewizji kablowej oraz możliwości zwolnienia od opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 updop dochodów Spółdzielni uzyskiwanych z opłat za umożliwienie odbioru programów telewizyjnych przez mieszkańców (tzw. Azart).
Zastosowanie preferencyjnej stawki podatku z tytułu świadczenia usług telewizji kablowej.
w zakresie opodatkowania obniżoną stawką podatku VAT w wysokości 8% usług płatnej telewizji kablowej.
Zastosowanie preferencyjnej stawki podatku z tytułu świadczenia usług telewizji kablowej.
W zakresie możliwości zwolnienia od opodatkowania dochodów Spółdzielni, uzyskanych z opłat abonamentowych z tytułu odbioru i przesyłu sygnału telewizji kablowej
Zastosowanie preferencyjnej stawki podatku z tytułu świadczenia usług telewizji kablowej.
Należało, z urzędu, dokonać zmiany pisemnej interpretacji indywidualnej wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, działającego w imieniu Ministra Finansów, gdyż uznanie, że () dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych, fakt iż art. 13 pkt 2 ustawy wymienia przychody sędziego jako przychody z działalności wykonywanej osobiście, określonej w art. 10 ust. 1 pkt 2 ustawy, wyklucza zakwalifikowanie
Czy słuszne jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku od osób prawnych:1) wydatków poniesionych na catering (żywność, napoje, wodę) w związku z koniecznością organizacji planu zdjęciowego (najczęściej mających miejsce poza siedzibą Spółki) oraz wydatków związanych z zakupem lub budową dekoracji planu zdjęciowego?2) wydatków poniesionych w związku
zwolnienie od podatku usług kulturalnych świadczonych przez artystę wykonawcę
Opodatkowanie podatkiem VAT usług polegających na udziale w produkcjach filmowych, telewizyjnych, teatralnych, serialach oraz usług dubbingu w produkcjach filmowych, telewizyjnych, teatralnych, serialach i grach telewizyjnych.
Opodatkowanie podatkiem VAT usług polegających na udziale w produkcjach filmowych, telewizyjnych, teatralnych, serialach oraz usług dubbingu w produkcjach filmowych, telewizyjnych, teatralnych, serialach i grach telewizyjnych.
Czynności wykonywane przez Wnioskodawcę na podstawie zawartej umowy, określone jako wkład rzeczowy w realizację produkcji audycji telewizyjnej stanowią odpłatne świadczenie usługi w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o VAT na rzecz Producenta, podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy.
Uznanie całokształtu świadczonych przez artystów usług za kompleksową usługę o charakterze kulturalnym oraz prawo do odliczenia podatku VAT w związku z nabywaniem usług świadczonych przez artystów wykonawców.
Czy w momencie rozbicia na fakturze usługi świadczonej przez Spółkę na dwie odrębne pozycje tj. abonament telewizyjny oraz obsługa abonamentu Wnioskodawca nadal będzie mógł korzystać z preferencyjnej stawki podatku od towarów i usług w wysokości 8% na podstawie art. 41 ust. 2 biorąc pod uwagę fakt, że zgodnie z pismem GUS, przełożonym w załączeniu, usługa wykonywana przez Spółkę mieści się w grupowaniu
prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących usługi świadczone przez aktorów
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usługi produkcji audycji telewizyjnej wykonywanej w ramach umowy koprodukcji.
Czy słuszne jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zakupem ubrań, obuwia oraz zakupu dodatków do ubrań - dla modeli i aktorów (w przypadku sesji zdjęciowych, reklam, filmów) oraz prezenterów telewizyjnych (realizacja dla Telewizji Polskiej relacji na żywo oraz materiałów reporterskich), jeżeli w Spółce obowiązuje regulamin przydzielania strojów służbowych i ich ewidencji
prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku w stosunku do świadczonych usług polegających na udziale w produkcjach filmowych, telewizyjnych, koncertach, spektaklach etc. oraz otrzymując honoraria za przeniesienie praw autorskich do wizerunku wykreowanej przez niego postaci
Czy w latach 2006 2011 będąc zatrudnioną na stanowisku kierownika produkcji TV i wykonując zadania przypisane do tego stanowiska przysługiwało Wnioskodawczyni prawo stosowania zryczałtowanej 50% stawki kosztów uzyskania przychodów dla przychodów uzyskiwanych bezpośrednio z tego tytułu?
Czy wykonując w latach 2006 2012 zadania kierownika produkcji TV i będąc zatrudniona na tym stanowisku przysługiwało Wnioskodawczyni prawo stosowania zryczałtowanej 50% stawki kosztów uzyskania przychodów dla przychodów bezpośrednio uzyskiwanych z tego tytułu?