Interpretacje

Interpretacja
02.05.2024 Podatki

Bez względu na to, że wnoszony do Spółki jawnej aport Działu stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa po stronie Spółki nie powstanie obowiązek podatkowy - będzie to czynność neutralna podatkowo.

Interpretacja
25.08.2021 Podatki

uznanie zbywanych składników Projektu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa na podstawie art. 4a pkt 4 ustawy oraz określenie skutków podatkowych wniesienia aportu ww. Projektu do nowo powstałej Spółki kapitałowej

Interpretacja
10.04.2013 Podatki

1. Czy wniesienie przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci składników majątkowych i niemajątkowych wchodzących w skład Działu TO jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego dla któregokolwiek ze wspólników spółki komandytowej będących wyłącznie osobami prawnymi, w tym dla

Interpretacja
31.08.2011 Podatki

W opisanym stanie faktycznym nie dojdzie do zbycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa Spółki, o którym mowa w art. 6 pkt 1 Ustawy o VAT, a w konsekwencji Spółka powinna ocenić w odniesieniu do każdego ze zbywanych składników majątku, czy jego zbycie podlegać będzie opodatkowaniu VAT.

Interpretacja
26.11.2010 Podatki

Czy w razie ewentualnej sprzedaży wniesionych przez Spółkę do Spółki z o.o. w ramach aportu oddziału składników majątkowych, które nie były ujęte w ewidencji środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych przez Spółkę, a po ich otrzymaniu spełnią wszelkie przesłanki by uznać je za środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne w Spółce z o.o., kosztem uzyskania przychodu Spółki z o.o.

Interpretacja
20.04.2007 Podatki

Czy taki jednorazowy akt sprzedaży działki firmy połączony z zakupem nowej działki w to miejsce i z tym samym przeznaczeniem podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług VAT?.

Interpretacja
08.12.2005 Podatki

Pytanie dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości brutto przejętego przez bank przedmiotu w przypadku, gdy kredytobiorca nie wystawia faktury VAT oraz wartości rynkowej przejętych aktywów z dnia ich wyceny.

Interpretacja
16.05.2005 Podatki

Czy w przypadku odstąpienia od umowy sprzedazy środków trwałych będących przedmiotem leasingu, Podatnik (finansujący) może dokonywać amortyzacji podatkowej w okresie od dnia zawarcia umowy sprzedaży do momentu od jej odstąpienia i zaliczać naliczane za ten ores odpisy w koszty uzyskania przychodów?- Od jakiej wartości początkowej należy dokonywać tych odpisów?- Jaki należy przyjąć okres i stawkę amortyzacji

Interpretacja
17.12.2004 Podatki

Co jest kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży towarów handlowych, których wartość została uprzednio przeszacowana - w związku z wyceną bilansową dokonaną na dzień otwarcia likwidacji Spółki: wartość towarów wg cen sprzedaży netto, czy wartość towarów wg cen zakupu netto?