Opodatkowanie przychodu z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego częściowo w drodze dziedziczenia i częściowo w drodze zniesienia współwłasności.
Wydatek na montaż dwóch szaf wnękowych w zakupionym lokalu mieszkalnym, które za pomocą wkrętów zostały przymocowane na stałe do ścian mieści się w kategorii wymienionych w art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wydatków poniesionych na remont własnego lokalu mieszkalnego. Zatem, wydatkowanie przychodu z odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu
Zakres kwot wydatkowania na cele mieszkaniowe i brak zastosowania kosztów uzyskania przychodu.
Czy przeznaczenie kwoty 300.000,00 zł na zakup lokalu mieszkalnego, które miało na celu zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych Wnioskodawcy i zostało zrealizowane w terminie wynikającym z treści 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych uprawnia Wnioskodawcę do zwolnienia podatkowego określonego tym przepisem, w przypadku gdy środki na wydatek pochodzą z zaciągniętego kredytu hipotecznego
W sytuacji przedstawionej we wniosku samo podpisanie umowy deweloperskiej i wydatkowanie środków uzyskanych z odpłatnego zbycia w 2016 r. nieruchomości na nabycie lokalu mieszkalnego bez zaistnienia przeniesienia jego własności w ustawowym terminie nie przesądza o prawie do skorzystania ze zwolnienia podatkowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W niniejszej
Nieodpłatne wykonanie na rzez Wspólnoty robót budowlanych dotyczących nieruchomości wspólnej stanowić będzie nieodpłatne świadczenie usług, jednakże czynność ta nie będzie spełniała wskazanej w art. 8 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług przesłanki do objęcia jej opodatkowaniem. Aby nieodpłatne świadczenie usług podlegało opodatkowaniu jak wskazano świadczenie tych usług musi się odbyć
1. Czy Spółka będzie miała prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów (kup) odsetki od Kredytu/Pożyczek naliczone przed datą aportu przedsiębiorstwa? 2. Czy wyżej wskazane odsetki od przejętego Kredytu/Pożyczek naliczone do dnia aportu przedsiębiorstwa będą mogły być zaliczone do kup w dacie uzyskania przychodu ze sprzedaży lokali, ewentualnie w dacie sprzedaży działek?
Stawka podatku obowiązująca do dostawy lokali mieszkalnych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z adaptacją tych lokali.
Należy więc stwierdzić, iż przychód uzyskany ze sprzedaży lokalu mieszkalnym, w części odpowiadającej udziałowi nabytemu w 2008 r. może korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2008 r. (ulga meldunkowa), jeśli zostaną spełnione wszystkie warunki wskazane w ww. przepisie. Natomiast sprzedaż ww.
Czy środki pieniężne otrzymane ze sprzedaży lokalu mieszkalnego powstałego z adaptacji pomieszczenia pralni i poddasza i przeznaczone w całości na zakup i instalację dźwigu osobowego będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
Kwota uzyskana ze sprzedaży przez Wnioskodawczynię udziału w lokalu mieszkalnym wykorzystywanym w prowadzonej działalności gospodarczej, nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym pod warunkiem, że sprzedaż nastąpi po upływie pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nabyto nieruchomość (2011 r.). Pięcioletni termin, o którym mowa w ww. przepisie, winien być liczony od
Czy Wspólnota Mieszkaniowa powinna zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych od dochodu uzyskanego z przeniesienia własności wydzielonego w wyniku przebudowy części wspólnej lokalu, w tym z tytułu otrzymanej raty, w przypadku przeznaczenia tego dochodu w całości na pokrycie kosztów związanych z realizacją prac remontowych w nieruchomości wspólnej oraz spłaty kredytu (odsetek i kapitału) zaciągniętego
Przychód Spółdzielni Mieszkaniowej z tytułu sprzedaży lokalu użytkowego, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych powstanie w momencie przeniesienia własności udziału we współwłasności nieruchomości wraz ze związanym z nią udziałem w prawie użytkowania wieczystego potwierdzonym podpisanym aktem notarialnym.
Czy wobec zbliżającej się sprzedaży kolejnego strychu, Wspólnota Mieszkaniowa będzie zobowiązana wnieść opłatę z tytułu podatku CIT-2?
Czy w obecnym stanie prawnym Wnioskodawczyni wraz z małżonkiem jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, która została dokonana na podstawie aktu notarialnego z dnia 4 sierpnia 2010 r.
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Wspólnota powinna naliczyć i odprowadzić podatek dochodowy od osób prawnych za 2009 r. od otrzymanej wpłaty w kwocie 8 000 zł oraz następnych rat, które zostaną zapłacone odpowiednio w 2010 i 2011 r.?
Czy w związku ze sprzedażą strychu zaadaptowanego na lokal mieszkalny Wspólnota zapłaci podatek dochodowy od osób prawnych, jeżeli dochód zostanie przeznaczony na remont budynku mieszkalnego?
Czy Wspólnota powinna zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych od ceny sprzedaży i czynszu za lokal mieszkalny powstały na skutek adaptacji strychu, jeżeli dochód z tego tytułu będzie w całości przeznaczony na remont części wspólnych nieruchomości?
Czy Wspólnota powinna zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych od ceny sprzedaży i czynszu za lokal mieszkalny powstały na skutek adaptacji strychu, jeżeli zarówno w przeszłości, jak i w przyszłości dochód z tego tytułu jest w całości przeznaczony na remont części wspólnych nieruchomości?
Dostawa lokali mieszkalnych, powstałych w wyniku przebudowy dotychczasowych pomieszczeń użytkowych, znajdujących się w budynkach mieszkalnych Spółdzielni, będzie opodatkowana preferencyjną stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7%.
Czy dochód uzyskany ze sprzedaży strychu będzie zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych, jako dochód z gospodarki zasobami mieszkaniowymi?
Dotyczy skutków podatkowych sprzedaży strychu zaadoptowanego na lokal mieszkalny.