uznanie za podatnika z tytułu aportu Nieruchomości, opodatkowanie aportu Nieruchomości w przypadku wydania decyzji o warunkach zabudowy oraz obowiązek wystawienia faktury dokumentującej aport ww. Nieruchomości
Mając jednak na uwadze powołany wyżej art. 10 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w niniejszej sprawie, pięcioletni termin, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 tej ustawy należy liczyć od daty nabycia nieruchomości przez spadkodawców. Ponieważ rodzice Wnioskodawczyni będącą przedmiotem wywłaszczenia, niezabudowaną nieruchomość nabyli do majątku wspólnego w 1962 r, to upłynął wymagany
W zakresie zwolnienia od podatku czynności wniesienia aportem do Spółki nieruchomości zabudowanej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportem składników majątkowych do Spółki z o.o.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego wniesionego aportem w formie przedsiębiorstwa do spółki osobowej, oraz ustalenia dochodu w przypadku sprzedaży przez spółkę osobową środka trwałego wniesionego aportem w formie przedsiębiorstwa do tej spółki.
Czy z tytułu planowanej transakcji sprzedaży bądź wniesienia aportem Gruntu do SPK, Wnioskodawca będzie występował w charakterze podatnika VAT a w związku z tym transakcja ta będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy z tytułu planowanej transakcji sprzedaży bądź wniesienia aportem Gruntu do SPK, Wnioskodawca będzie występował w charakterze podatnika VAT a w związku z tym transakcja ta będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Opodatkowanie zbycia lub wniesienia w formie wkładu niepieniężnego do spółki nieruchomości oraz ustalenie podstawy opodatkowania i określenie momentu powstania obowiązku podatkowego.
Opodatkowanie czynności wniesienia udziałów w nieruchomościach aportem do nowo powstałej spółki komandytowej.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wniesienia nieruchomości niezabudowanych w formie aportu do spółki z o.o.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla czynności wniesienia gruntów rolnych w formie aportu do spółki z o.o.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT wniesienia aportem środków trwałych w postaci wodociągów i kanalizacji do spółki prawa handlowego oraz sposób dokumentowania tej czynności fakturą VAT.
Czy dla transakcji zbycia pięciu zabudowanych działek Wnioskodawca działa jako podatnik VAT
W zakresie opodatkowania dostawy nieruchomości oraz korekty podatku naliczonego.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntów zabudowanych budynkiem wielokrotnie ulepszanym oraz obowiązku dokonania korekty podatku.
Czy w przedstawionym stanie sprawy, Zainteresowany będzie zobowizany do rozpoznania obowizku podatkowego w podatku od towarów i usług: a) po pierwsze, w zwizku z wniesieniem do SKA aportu w postaci Nieruchomoci l, b) po drugie, w zwizku z wniesieniem do SKA aportu w postaci Nieruchomoci 2?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym SKA, któr Wnioskodawca zamierza zawizać jako jej wspólnik będzie zobowizana do rozpoznania obowizku podatkowego w podatku od towarów i usług z tytułu sprzedaży Nieruchomoci nr 1 oraz z tytułu sprzedaży Nieruchomoci nr 2?
Wniesienie aktywa w postaci Nieruchomości B jako wkładu niepieniężnego (aportu) do Nabywcy będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, według stawki 23%.
Wątpliwości Zainteresowanej w przedmiotowej sprawie dotyczą tego, czy obowiązek podatkowy dotyczy wyłącznie tego podatnika, który otrzymał faktycznie zapłatę (czyli współwłaściciela), czy też dotyczy także Wnioskodawczyni w ½ części mimo, że nie otrzymała ona na swoje konto żadnej zapłaty od kupującego.
opodatkowanie przychodu ze sprzedaży przed upływem pięciu lat od wydania decyzji o ustanowieniu udziału w prawie wieczystego użytkowania gruntu nabytego w toku postępowania reprywatyzacyjnego
Zbycie gruntu na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.