Nieuznanie za podatnika podatku od towarów i usług w odniesieniu do transakcji wniesienia do Spółki aportem niezabudowanej nieruchomości.
Podział nie będzie skutkował powstaniem po stronie Spółki Przejmującej przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, w szczególności na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c i 8d ustawy o CIT.
Planowany Aport 1 do Spółki 1 oraz Aport 2 do Spółki 2 z Wyłączeniami (a także uwzględniając możliwość dokonania Dodatkowych Ewentualnych Wyłączeń), stanowić będą wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanych części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e Ustawy VAT, a tym samym, zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, nie dojdzie do powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT.
Odpisy amortyzacyjne od nabytych środków trwałych oraz odpisy amortyzacyjne od nabytego know-how w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zorganizowana cześć przedsiębiorstwa, przeniesienie Działu, kwestia podlegania przepisom ustawy o VAT.
Skutki podatkowe aportu przedsiębiorstwa do spółki z o.o. lub spółki komandytowej.
Uznanie czy spółka komandytowo-akcyjna będzie uprawniona do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek od 1 stycznia 2025 r.
Uznanie, czy wniesienie aportem działalności spedycyjnej do Spółki stanowi transakcję zbycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa i nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur w związku z dostawą w formie aportu.
Zespół składników materialnych i niematerialnych wchodzących w skład Farmy fotowoltaicznej, mającej być przedmiotem planowanego wydzielenia, będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia weksla własnego w formie aportu do Spółki.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia aportem do Spółki wierzytelności (weksla) w zamian za udziały w podwyższonym kapitale zakładowym.
Konsekwencje podatkowe wniesienia w drodze aportu Infrastruktury do Spółki.
Możliwość zastosowania zwolnienia podatkowego z art. 21 ust. 1 pkt 50b.
Skutki podatkowe związane z wniesieniem przedsiębiorstwa w drodze aportu do spółki z o.o.
Skutki podatkowe aportu ZCP do nowo utworzonej spółki komandytowej.
Połączenie przez przejęcie spółki siostry nie spowoduje przychodu po stronie spółki przejmującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy wniesienie do spółki jawnej wkładu niepieniężnego w postaci prawa do korzystania z nieruchomości będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, która będzie zwolniona od podatku na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia w sprawie zwolnień.