Uznanie czy spółka komandytowo-akcyjna będzie uprawniona do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek od 1 stycznia 2025 r.
Możliwość zastosowania zwolnienia podatkowego z art. 21 ust. 1 pkt 50b.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy wniesienie do spółki jawnej wkładu niepieniężnego w postaci prawa do korzystania z nieruchomości będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, która będzie zwolniona od podatku na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia w sprawie zwolnień.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, wniesienie aportu w postaci nieruchomości do spółki jawnej nie spowoduje po jego stronie powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o CIT.
Skutki podatkowe zmniejszenia udziału kapitałowego w spółce jawnej.
Skutki podatkowe wniesienia Przedsiębiorstwa w spadku jako wkładu niepieniężnego (aportu) do Spółki jawnej.
Czy wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę na rzecz Podmiotów powiązanych z tytułu najmu i dzierżawy Nieruchomości/Ruchomości będzie stanowiło ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Ustawy CIT przy założeniu, że wynagrodzenie na rzecz Podmiotów powiązanych zostało ustalone na poziomie rynkowym, wypłacone na rzecz Podmiotów powiązanych wynagrodzenie nie służy dokapitalizowaniu tych
Planowany aport zespołu składników materialnych i niematerialnych przez Państwa do Spółki komandytowej, także nie będzie stanowił przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem CIT, zgodnie z brzmieniem powołanego wyżej art. 12 ust. 1 pkt 7 w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 25 lit. b ustawy o CIT. Wskazane w opisie sprawy składniki majątku, które są przedmiotem aportu będą tworzyły zorganizowaną część przedsiębiorstwa
Wniesienie zespołu składników materialnych i niematerialnych wydzielonych z przedsiębiorstwa do spółki jawnej.
Bez względu na to, że wnoszony do Spółki jawnej aport Działu stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa po stronie Spółki nie powstanie obowiązek podatkowy - będzie to czynność neutralna podatkowo.
Rozpoznanie przychodów w związku z aportem do spółki jawnej niewymagalnych wierzytelności.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że nabycie przez spółkę, w drodze aportu, majątku w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, którą stanowić będzie Zakład działalności dealerskiej i nieruchomościowej, nie spowoduje po stronie Spółki powstania przychodu w świetle przepisów ustawy CIT?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że nabycie przez spółkę, w drodze aportu, majątku w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, którą stanowić będzie Zakład blacharnia i lakiernia, nie spowoduje po stronie Spółki powstania przychodu w świetle przepisów ustawy CIT?
Obowiązki płatnika w związku z wypłatami środków pochodzących z „zysku z lat ubiegłych”, w zakresie powstałym z zysków osiągniętych w czasie funkcjonowania spółki w formie spółki jawnej i spółki s.k.a. (przed przekształceniem).
W zakresie skutków wypłaty zysków wypracowanych przez spółkę jawną po jej przekształceniu w spółkę komandytowo-akcyjną.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatami komplementariuszom będącym osobami fizycznymi zaliczek na poczet zysku.
Powstanie dochodu z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, o którym mowa w art. 24 ust. 5 pkt 7a w zw. z art. 8 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dochód ten będzie odpowiadał przypadającemu proporcjonalnie prawu do udziału w zysku Sp. j. -wysokości nadwyżki wartości emisyjnej akcji Spółki Przejmującej, przydzielonych Sp. j. jako wspólnikowi Spółki Przejmowanej, nad wydatkami na
Powstanie dochodu z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, o którym mowa w art. 24 ust. 5 pkt 7a w zw. z art. 8 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dochód ten będzie odpowiadał przypadającemu proporcjonalnie prawu do udziału w zysku Sp. j. -wysokości nadwyżki wartości emisyjnej akcji Spółki Przejmującej, przydzielonych Sp. j. jako wspólnikowi Spółki Przejmowanej, nad wydatkami na
W zakresie ustalenia, czy fakt pozostawienia w Spółce przekształconej (spółce komandytowo-akcyjnej) niewypłaconego zysku Spółki przekształcanej (spółki jawnej) jako zobowiązania długoterminowego względem jej Wspólników spowoduje powstanie przychodu u Spółki przekształconej (spółki komandytowo-akcyjnej) z tytułu nieodpłatnego świadczenia, tj. w zakresie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym
Ustalenie czy, po rozwiązaniu Spółki powstanie obowiązek sporządzenia spisu z natury, a także braku opodatkowania przekazania wspólnikowi II środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, w związku z rozwiązaniem Spółki.
Aport przedsiębiorstwa oraz powstanie przychodu z tytułu zbycia akcji.
PIT - dotyczy skutków podatkowych aportu przedsiębiorstwa do spółki komandytowej.