Ustalenie kosztów uzyskania przychodów, rozpoznania przychodu oraz kontynuacji amortyzacji w związku z umową franczyzy (toolingu).
Aport 1 będzie stanowić zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy i będzie wyłączony z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, zaś ogół składników będących przedmiotem Aportu 2 należy uznać za przedsiębiorstwo zatem Aport 2 nie będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem VAT.
uznanie składników materialnych i niematerialnych składających się na Sklep Główny i Bar za zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy oraz wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy czynności aportu ww. składników materialnych i niematerialnych
Czy w sytuacji, gdy Spółka zakupiła przed 1 stycznia 2021 r. napoje alkoholowe w małych formatach, które następnie będzie sprzedawać w 2021 r. w ramach zezwolenia na obrót hurtowy, to czy Spółka będzie zobowiązana do zapłaty Opłaty dodatkowej w zakresie tych napojów?
Czy Spółka ma obowiązek dokonywać opłaty za zezwolenie na obrót hurtowy napojami alkoholowymi w opakowaniach jednostkowych o pojemności do 300 ml, tj. opłaty o jakiej mowa w art. 92 ust. 11 ustawy o wychowaniu w trzeźwości, w sytuacji przemieszczenia napojów alkoholowych do sklepu przyzakładowego dokonującego sprzedaży detalicznej i dalej w sytuacji sprzedaży detalicznej w tymże sklepie?
Podział prowadzonej działalności gospodarczej poprzez wyodrębnienie z niej zorganizowanej części przedsiębiorstwa, a w konsekwencji niewystąpienie obowiązku naliczenia podatku od towarów i usług z tytułu wniesienia aportem majątku do spółki komandytowej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy może Pani zastosować indywidualną stawkę amortyzacji metodą liniową (skróconą) do 36 miesięcy?