W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym, która została rozwiązana oraz umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Nakłady ponoszone przez podatnika na dostosowanie cudzej nieruchomości lub środka trwałego do własnych potrzeb są klasyfikowane jako tzw. inwestycja w obcym środku trwałym. Rozliczenie podatkowe tego rodzaju wydatków może być dla podatników problematyczne, szczególnie w sytuacji wcześniejszego terminu rozwiązania umowy lub zwrotu poniesionych nakładów. W publikacji wskazujemy, w jaki sposób należy
w zakresie braku obowiązku opodatkowania otrzymanego świadczenia wyrównawczego
Opodatkowanie zwrotu równowartości przyznanych abonentowi ulg w przypadku jednostronnego, dokonanego przez abonenta lub z winy abonenta, przedterminowego rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.
Brak obowiązku opodatkowania otrzymanego świadczenia wyrównawczego.
Uprawnienie do zaliczenia w poczet kosztów uzyskania przychodów straty odpowiadającej wartości niezamortyzowanych nakładów w momencie wygaśnięcia umowy w związku z nieodpłatnym przekazaniem Miastu poczynionych nakładów przed upływem normatywnego okresu amortyzacji
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości początkowej inwestycji w obcym środku trwałym.
Czy zapłacone jednorazowe wynagrodzenie Agentowi z tytułu prowizji która byłaby realizowana przez okres dwóch lat jak i wynagrodzenie będące rozliczeniem całego okresu umowy w przedstawionym stanie faktycznym, może być uznane za koszt uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości początkowej inwestycji w obcym środku trwałym.
1. W przypadku gdy Spółka wskutek zakończenia najmu przestanie użytkować inwestycję w obcym środku trwałym (związaną przykładowo z adaptacją lub modernizacją budynku) i dokona jej księgowej likwidacji, czy niezamortyzowaną wartość inwestycji w obcym środku trwałym Spółka słusznie zamierza ująć w kosztach podatkowych? 2. W przypadku gdy Spółka zakończy użytkowanie budynku znajdującego się na cudzej
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcym środku trwałym.
Czy w związku z przedterminowym rozwiązaniem Umowy i zwrotem przedmiotu Umowy Wydzierżawiającemu Wnioskodawca powinien zaliczyć niezamortyzowaną część wartości początkowej hali produkcyjnej, pomniejszoną o niespłaconą część, do kosztów niestanowiących kosztów uzyskania przychodów na podstawie ustawy o PDOP?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcym środku trwałym.
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wypłacanymi agentom świadczeniami wyrównawczymi
Korekta odliczonego podatku naliczonego w przypadku nakładów zdemontowanych i zatrzymanych, jak również pozostawionych w lokalu oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od tych nakładów.
Czy strata odpowiadająca niezamortyzowanej wartości początkowej inwestycji w obcych środkach trwałych w postaci wydatków poniesionych na remont i polonizację najmowanych lokomotyw w związku z rozwiązaniem umowy najmu może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów?
1) Czy wypłacona przez Wnioskodawcę kwota tytułem rozliczenia nakładów i udokumentowana fakturą przez dzierżawcę stanowi element nakładów inwestycyjnych, których nabycie powiększy wartość początkową środków trwałych oddanych do użytkowania w wyniku zakończenia Inwestycji (w chwili oddania tych środków trwałych do użytkowania), czy też kwota ta stanowi koszt inny, niż koszt związany bezpośrednio z uzyskanym
Czy nie w pełni zamortyzowaną część wydatków poniesionych na inwestycję w obcym środku trwałym Spółka może uwzględnić w kosztach uzyskania przychodów w dacie zaprzestania użytkowania inwestycji w obcym środku trwałym w związku rozwiązaniem umowy najmu zawartej na czas nieokreślony?
Czy niezamortyzowana część inwestycji w obcym środku trwałym stanowić będzie koszt uzyskania przychodów w momencie wygaśnięcia umowy najmu?
Czy w momencie zakończenia umów najmu oraz zmiany lokalizacji bądź zaprzestania działalności w danej lokalizacji bez podejmowania nowej, dla Spółki niezamortyzowana część inwestycji w obcym środku trwałym stanowić będzie koszt uzyskania przychodów?
Czy opłata manipulacyjna za wcześniejsze rozwiązanie umowy leasingu stanowić będzie koszt uzyskania przychodów?Czy wobec rozwiązania leasingu przed upływem 40% normatywnego okresu amortyzacji, Spółka będzie miała obowiązek skorygowania kosztów uzyskania przychodów za poprzednie miesiące w sytuacji, gdy na podstawie art. 16 ust. 3b nie prowadziła ewidencji przebiegu pojazdu?
1. Czy w momencie zakończenia umów najmu oraz zmiany lokalizacji Spółki niezamortyzowana część inwestycji w obcym środku trwałym stanowić będzie koszt uzyskania przychodów? 2. Czy jeżeli wynajmujący zażąda przywrócenia pomieszczeniom stanu pierwotnego, to poniesione przez Spółkę wydatki na przywrócenie stanu pierwotnego najmowanych powierzchni lub zwrot wydatków na rzecz wynajmującego związanych z
Czy nieumorzona wartość inwestycji w obcym środku trwałym stanowi dla Spółki - we wszystkich wymienionych przypadkach - koszt uzyskania przychodu na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Spółka ma prawo zaliczyć niezamortyzowaną część zlikwidowanych inwestycji w obcych środkach trwałych do kosztów uzyskania przychodów?