Uznanie, że na podstawie art. 43 ust. 2 pkt 10 ustawy o VAT zostało złożone w akcie notarialnym oświadczenie o rezygnacji ze zwolnienia od podatku VAT sprzedaży zabudowanej nieruchomości stanowiącej działki nr 1 oraz 2, a w konsekwencji opodatkowania ww. transakcji sprzedaży podatkiem VAT według właściwej stawki oraz prawa do odliczenia VAT z opisanej transakcji.
Zwolnienie z opodatkowania dostawy Nieruchomości, rezygnacja ze zwolnienia oraz praw do odliczenia podatku VAT przez Nabywcę oraz Najemcę, oraz podstawa opodatkowania.
Ustalenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem do Spółki infrastruktury powstałej w ramach inwestycji, uznanie ww. czynności za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia oraz prawa do odliczenia 7/10 VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Inwestycji w rozliczeniu VAT za okres, w którym nastąpi aport.
Uznanie, że spełnione są warunki oświadczenia o rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług przez zawarcie drugiego aktu notarialnego oraz prawa do odliczenia VAT z transakcji.
Interpretacja indywidualna w zakresie podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania zbywanych składników majątku w formie aportu za przedsiębiorstwo lub za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania planowanej Transakcji oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia przez Gminę aportem do Spółki wskazanej infrastruktury kanalizacyjnej.
Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT do transakcji przekazania w ramach podzielonego na etapy aportu prawa użytkowania wieczystego Działek gruntu wraz z posadowionymi na nich budynkiem i budowlami.
Wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci nieruchomości gruntowych oraz sieci wod-kan, podlegać będzie opodatkowaniu, wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci działek nie będzie korzystało ze zwolnienia, aport w postaci sieci wod-kan będzie korzystać ze zwolnienia z możliwością rezygnacji ze zwolnienia.
• Wskazania czy transakcja stanowi zbycie ZCP • opodatkowanie dostawy działek zabudowanych i niezabudowanych
ustalenie czy aport majątku Miasta do spółki ... stanowi odpłatną dostawę towaru w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, ustalenie czy aport majątku Miasta do spółki ... podlega opodatkowaniu podatkiem VAT czy jest zwolniony z tego podatku, sposobu ustalenia podstawy opodatkowania tym podatkiem, ustalenie czy w sytuacji gdy składniki majątku będące przedmiotem aportu będą objęte
Zbycie kanalizacji deszczowej zastosowanie zwolnienia od podatku dla tej dostawy, możliwości rezygnacji z tego zwolnienia, prawo do odliczenia podatku, korekta podatku w związku ze zmianą przeznaczenia.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od transakcji zakupu nieruchomości, w przypadku gdy złożenie oświadczenia o wyborze opodatkowania nastąpiło w treści aktu notarialnego.
Brak prawa do odliczenia podatku w związku z zakupem aparatu USG zarówno w sytuacji korzystania ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 113 ustawy, jak i w przypadku rezygnacji, bądź utraty prawa do tego zwolnienia.
zwolnienia od podatku czynności wniesienia aportem mieszkania do Spółki komandytowej oraz możliwości rezygnacji ze zwolnienia i zastosowania stawki 8% VAT, - konieczności dokonania przez Wnioskodawcę korekty odliczonego podatku naliczonego w sytuacji gdy: a) aport mieszkania do Spółki będzie opodatkowany podatkiem VAT, b) aport mieszkania do Spółki będzie zwolniony od podatku, - możliwości odliczenia
opodatkowanie wniesienia aportem do Spółki III, IV i V etapu Sieci Kanalizacyjnej, określenie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz ustalenie podstawy opodatkowania dla tej transakcji
Dot. skutków podatkowych wniesienia w formie aportu nieruchomości do SKA
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym w związku z transakcją wniesienia aportu (Aport 1) przez Wnioskodawczynię do SKA w formie nieruchomości budynkowej wraz z gruntem, SKA będzie przysługiwało prawo do odliczenia (zwrotu) podatku naliczonego w podatku od towarów i usług (VAT)?
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym transakcja wniesienia aportu (Aport 2) do Spółki Kapitałowej przez SKA, w formie nieruchomości budynkowej wraz z gruntem, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług (VAT) i w jaki sposób należy określić podstawę opodatkowania VAT tej czynności?
1. Czy do planowanej transakcji wniesienia Nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego do Spółki będzie miało zastosowanie zwolnienie z VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy VAT, tj. Spółka wraz ze Zbywcą mogą wybrać opodatkowanie VAT transakcji zgodnie z art. 43 ust. 10-11 ustawy o VAT, a w zakresie Gruntu transakcja będzie opodatkowana VAT zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT?2.
Możliwość odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie materiałów do produkcji rolnej oraz poniesienie wydatków inwestycyjnych, związanych z prowadzoną działalnością rolniczą.
1. Czy rolnik ryczałtowy prowadzący działalność gospodarczą w ramach indywidualnego gospodarstwa rolnego ma możliwość odzyskania podatku naliczonego zapłaconego przy realizacji inwestycji finansowanych w ramach funduszy strukturalnych tak jak ma to miejsce w przypadkach określonych w art. 27a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23.06.2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o VAT