Interpretacja
22.11.2016 Podatki

Interpretacja w zakresie wyłączenia z opodatkowania aportu przedsiębiorstwa, braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego oraz braku obowiązku zapłaty podatku z tytułu remanentu likwidacyjnego.

Interpretacja
20.08.2014 Podatki

1. Czy wniesienie przedsiębiorstwa do spółki z o. o. jest dla Wnioskodawcy neutralne podatkowo?2. Czy na dzień wniesienia wkładu niepieniężnego w formie przedsiębiorstwa istniał obowiązek sporządzenia spisu z natury?3. Czy w związku z tym, że na dzień 31 grudnia 2013 r. nie wystąpi wykazywana w remanencie różnica pomiędzy wartościami na początek i koniec okresu rozliczeniowego zobowiązanie podatkowe

Porada

Spółka cywilna składająca się z dwóch wspólników ma ulec rozwiązaniu z dniem 31 grudnia 2013 r., gdyż odchodzi jeden ze wspólników. Jakie mamy obowiązki dotyczące VAT i urzędu skarbowego? Co należy wykonać i zgłosić przed 31 grudnia, a co wykonać i zgłosić po 31 grudnia?

Interpretacja
30.04.2013 Podatki

Czy istnieje konieczność sporządzenia zerowego remanentu likwidacyjnego i brak obowiązku rozliczenia podatku VAT na podstawie art. 14 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
11.10.2012 Podatki

obowiązek sporządzenia spisu z natury w przypadku wniesienia aportem przedsiębiorstwa osoby fizycznej do Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Interpretacja
03.06.2011 Podatki

Czynność wniesienia aportu do osobowej spółki prawa handlowego jest neutralna z punktu widzenia podatku dochodowego od osób fizycznych.

Interpretacja
30.11.2010 Podatki

obowiązek sporządzania spisu z natury oraz opodatkowania podatkiem od towarów i usług towarów ujętych w tym spisie

Interpretacja
16.09.2010 Podatki

Czy wniesienie przedsiębiorstwa rodzi obowiązek podatkowy z tytułu tzw. remanentu likwidacyjnego, jeżeli tak to jak go należy ustalić i w jaki sposób opodatkować?

Interpretacja
01.09.2010 Podatki

Czynność wniesienia aportem przedsiębiorstwa nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług; ponieważ wniesienie przedsiębiorstwa do Spółki cywilnej nastąpiło przed likwidacją działalności gospodarczej, stan remanentu likwidacyjnego będzie wynosił zero i nie wystąpi obowiązek podatkowy z tego tytułu.

Interpretacja
14.05.2010 Podatki

Czy wniesienie do spółki cywilnej przedsiębiorstwa jednoosobowego, prowadzonego przez przedsiębiorcę - osobę fizyczną, obejmującego wszystkie występujące w tym przedsiębiorstwie z wymienionych w art. 551 Kodeksu cywilnego składniki przedsiębiorstwa, które to wniesienie powiązane będzie z przejęciem przez spółkę cywilną zobowiązań przedsiębiorstwa ustalonych na dzień wniesienia stanowić będzie dla wnoszącego

Interpretacja
01.04.2010 Podatki

Obowiązek sporządzenia i opodatkowania remanentu likwidacyjnego, o którym mowa w art. 24 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
05.11.2009 Podatki

Czy po wniesieniu wkładu do spółki jawnej, na dzień likwidacji prowadzonej działalności gospodarczej, Wnioskodawczyni ma obowiązek ustalenia dochodu?

Interpretacja
07.09.2009 Podatki

Czy w związku z wniesieniem przedsiębiorstwa, prowadzonego przez osobę fizyczną (opisanego w stanie faktycznym), w formie wkładu do spółki komandytowej, na podatniku wnoszącym wkład ciążą inne niż wymienione w dwóch poprzednich pytaniach, obowiązki podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
01.09.2009 Podatki

Brak opodatkowania wniesienia działalności prowadzonej indywidualnie do spółki cywilnej oraz wpływ tej czynności na wcześniejsze odliczenie podatku naliczonego, a także w zakresie obowiązku korekty podatku naliczonego.

Interpretacja
17.06.2009 Podatki

Czy w związku ze zmianą formy prawnej poprzez wniesienie w całości dotychczas prowadzonego przedsiębiorstwa w formie aportu do spółki z o.o., na przedsiębiorcy nie ciąży obowiązek odprowadzenia do budżetu państwa należności z tytułu podatku dochodowego jak i podatku od towarów i usług?

Interpretacja
24.03.2009 Podatki

czy w związku z utworzeniem Spółki Cywilnej i wniesieniem do niej w formie aportu całego prowadzonego obecnie przedsiębiorstwa osoby fizycznej Wnioskodawca będzie zwolniony od sporządzenia likwidacyjnego spisu z natury i uiszczenia od niego podatku od towarów i usług

Interpretacja
23.12.2008 Podatki

Obowiązek korekty podatku naliczonego w przypadku wniesienia przedsiębiorstwa do spółki cywilnej oraz obowiązek zapłaty podatku należnego w związku ze sporządzeniem remanentu likwidacyjnego po wniesieniu aportem całego przedsiębiorstwa

Interpretacja
10.11.2008 Podatki

dotyczące podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie wniesienia aportem przedsiębiorstwa do spółki z o.o.

Interpretacja
31.10.2008 Podatki

Jaką wartość remanentu należy przyjąć rozliczając dochód z działalności gospodarczej prowadzonej indywidualnie: z dnia likwidacji działalności gospodarczej prowadzonej indywidualnie tj. z dnia 1 października czy z dnia przekazania przedsiębiorstwa (w tym towarów handlowych) do spółki cywilnej w formie aportu tj. z dnia 30 września?

Interpretacja
05.09.2008 Podatki

Czy dokonanie zakupu towarów w czasie kiedy Wnioskodawca prowadził działalność gospodarczą w ramach przedsiębiorstwa A.-C. i rozliczenie wówczas wynikającego z tych zakupów podatku VAT naliczonego z podatkiem VAT należnym pozostaje bez znaczenia dla obowiązków podatkowych Wnioskodawcy w podatku od towarów i usług, w sytuacji gdy towary, z których podatek VAT naliczony został rozliczony, zostaną sprzedane

Interpretacja
26.08.2008 Podatki

Czy u osoby fizycznej, która zamierza aportem wnieść swoje przedsiębiorstwo do nowo utworzonej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powstaną skutki podatkowe jednoznaczne z likwidacją i zamknięciem działalności, a co za tym idzie, czy istnieje konieczność dokonania remanentu likwidacyjnego?

Interpretacja
18.08.2008 Podatki

Czy u osoby fizycznej, która zamierza aportem wnieść swoje przedsiębiorstwo do nowo utworzonej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powstaną skutki podatkowe jednoznaczne z likwidacją i zamknięciem działalności, a co za tym idzie czy istnieje konieczność dokonania remanentu likwidacyjnego i rozliczenia podatku VAT?

Poprzednia Następna