Warunki stosowania zwolnienia od akcyzy wyrobów węglowych przez pośredniczący podmiot węglowy
Zastosowanie zwolnienia z akcyzy, na podstawie § 5 rozporządzenia w sprawie zwolnień akcyzowych oraz braku obowiązku zgłoszenia rejestracyjnego i składania deklaracji podatkowych w podatku akcyzowym, w związku z nabyciem i użytkowaniem instalacji fotowoltaicznej, będącej częścią Węzła hybrydowego
Obowiązek prowadzenia ewidencji z tytułu zużycia wyrobów gazowych zwolnionych z opodatkowania podatkiem akcyzowym.
Obowiązki w podatku akcyzowym w zakresie wytwarzania suplementów diety na bazie alkoholu etylowego.
Obowiązek prowadzenia ewidencji i składania deklaracji podatkowych w zakresie wyrobów gazowych i węglowych oraz obowiązek rejestracji w CRPA jako podmiot zużywający w zakresie wyrobów gazowych.
Możliwość prowadzenia działalności gospodarczej jako podmiot zużywający w zakresie olejów smarowych zwolnionych od akcyzy oraz warunków jakie należy spełnić dla zastosowania zwolnienia od akcyzy tych olejów
Prawo do zwolnienia z akcyzy wyrobów energetycznych; prawo do zwolnienia z akcyzy wyprodukowanej energii elektrycznej; obowiązek rejestracji.
Zwolnienie od akcyzy, na podstawie art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy, paliwa lotniczego o kodzie CN 2710 12 31
Opodatkowanie zużycia energii elektrycznej, zwolnienie energii elektrycznej do 1MW, brak obowiązku rejestracji, składanie deklaracji oraz prowadzenie ewidencji.
Obowiązek rejestracji w CRPA oraz zapłaty akcyzy w związku z wytwarzaniem i zużyciem energii elektrycznej w instalacji o mocy do 1MW.
Braku obowiązku/obowiązek rejestracji w Centralnym Rejestrze Podmiotów Akcyzowych i brak obowiązku/obowiązek zapłaty akcyzy w zakresie zużycia energii elektrycznej.
Okres posiadania udziałów, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 58a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w przypadku objęcia udziałów (akcji) w wyniku zawiązania spółki lub w podwyższonym kapitale zakładowym w sp. z o.o., prostej spółce akcyjnej czy spółce akcyjnej, należy liczyć od momentu objęcia udziałów (akcji), a nie od momentu ujawnienia tego faktu w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Brak opodatkowania oraz brak obowiązków dokumentacyjnych i ewidencyjnych związanych ze sprzedażą na terytorium kraju alkoholu etylowego całkowicie skażonego (rejestr sprzedaży art. 138t ustawy)
W jakiej dacie Ml jako spółka wnosząca aport powinna rozpoznać przychód podatkowy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) Czy po stronie spółki U doszło do nieodpłatnego przysporzenia w związku z korzystaniem z nieruchomości wniesionej nieskutecznym aportem i powinna z tego tytułu rozpoznać przychód w podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Określenie miejsca prowadzenia działalności na potrzeby rejestracji w Centralnym Rejestrze Podmiotów Akcyzowych
brak zwolnienia od akcyzy, na podstawie art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy, paliwa lotniczego o kodzie CN 2710 12 31
Ustalenie, czy w związku ze świadczeniem Usługi Rejestru Akcjonariuszy na Wnioskodawcy nie będą ciążyły obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób prawnych, podatku u źródła, a także żadne obowiązki dokumentacyjne
Czy Wnioskodawca będzie miał obowiązek pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) w sytuacji, w której nie będzie prowadził dla akcjonariuszy rachunku papierów wartościowych ani rachunku zbiorczego, jednakże na mocy umowy ze Spółką będzie mógł pośredniczyć w wykonywaniu zobowiązań pieniężnych Spółki wobec akcjonariuszy z tytułu przysługujących im praw z akcji, np. w wypłacie
• kwalifikacja do przychodów Wnioskodawcy na dzień wykreślenia Spółki z rejestru KRS, wartości niespłaconych zobowiązań, w tym także z tytułu pożyczek • kwalifikacji, na dzień wykreślenia Wnioskodawcy z rejestru KRS, do przychodów z zysków kapitałowych akcjonariusza rodzących obowiązki płatnika, kwot w wysokości niepodzielonego i niewypłaconego akcjonariuszowi zysku za rok 1999.
czy na Banku będą ciążyć obowiązki płatnika w związku z pośrednictwem Banku w wykonywaniu zobowiązań pieniężnych, tj. w wypłacie dywidendy na rzecz akcjonariuszy
w zakresie ustalenia, czy wypłata przez spółkę dywidendy akcjonariuszom - osobom fizycznym, za pośrednictwem prowadzącego Rejestr Akcjonariuszy, rodzi u prowadzącego Rejestr Akcjonariuszy obowiązek płatnika
Czy wypłata przez Spółkę dywidendy akcjonariuszom - osobom prawnym za pośrednictwem prowadzącego Rejestr Akcjonariuszy rodzi u prowadzącego Rejestr Akcjonariuszy obowiązek płatnika na gruncie Ustawy o CIT?