Ustalenie czy wkład niepieniężny w postaci prawa do używania i pobierania pożytków, tj. prawa dzierżawy nieruchomości oraz środków trwałych, wyposażenia oraz elementów infrastruktury technicznej, niewykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej, należy kwalifikować jako składnik majątku uprzednio prowadzonego przedsiębiorstwa, o którym mowa w art. 28k ust. 1 pkt 6 lit. b tiret pierwszy Ustawy
Wpływ zapisów umowy zawartej pomiędzy stronami co do przeniesienia własności form, a data powstania przychodu z tytułu ich sprzedaży oraz ustalenie momentu poniesienia kosztów podatkowych
W zakresie zaliczenia do świadczeń wymienionych w art. 21 ust. 1-4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych: usług związanych z tworzeniem, rozwojem i utrzymaniem aplikacji, udzielenia licencji oraz przeniesienia praw do aplikacji komputerowych oraz usług hostingu (aplikacji).
Przeniesienie własności aktywów na Spółkę (Wnioskodawcę) w drodze wykonania umowy zastawu nie spowoduje po stronie Wnioskodawcy obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Jest to bowiem czynność, która nie mieści się w ustawowym katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportu w postaci prawa do znaku towarowego do spółki komandytowej.
Czy łączna kwota wynagrodzenia autora za samo wykonanie projektu, bez tantiem wypłacanych w przyszłości z tytułu przeniesienia praw autorskich w zależności od wielkości sprzedaży mebli wyprodukowanych na podstawie tego projektu, stanowi koszt uzyskania przychodów w momencie poniesienia, czy też wartość początkową wartości niematerialnej i prawnej stanowiącą podstawę odpisów amortyzacyjnych?
Czy łączna kwota wynagrodzenia autora projektu, zawierająca w sobie wartość samego projektu oraz przeniesienia praw autorskich, stanowi wartość początkową wartości niematerialnej i prawnej stanowiącą podstawę odpisów amortyzacyjnych?
Czy opłatę za przeniesienie praw autorskich, z tytułu którego autorowi projektu przysługuje ratalne wynagrodzenie w postaci tantiem, traktuje się jako wartość początkową wartości niematerialnej i prawnej?
Czy czynność przeniesienia własności majątku o charakterze rzeczowym (tj. część budynku mieszkalnego wielolokalowego wraz z udziałem w gruncie) na rzecz udziałowca Gminy Miejskiej może zostać ustalona na podstawie wartości księgowej tego majątku figurującej w księgach Spółki?
Opodatkowanie przeniesienia prawa własności sieci uzbrojenia technicznego w zamian za wygaśnięcie zobowiązania podatkowego oraz opodatkowania wniesienia aportem sieci uzbrojenia technicznego do Spółki z o.o.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu zbycia nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych.
Czy wnioskodawczyni powinna zapłacić podatek dochodowym z tytułu sprzedaży nieruchomości skoro nie uzyskała żadnego przysporzenia, ponieważ pieniądze otrzymane ze sprzedaży przekazała darczyńcy?
zaliczka otrzymana na poczet przyszłych dostaw towarów i usług nie stanowi przychodu podatkowego, a tym samym naliczonych przez Spółkę różnic kursowych pomiędzy kwotami otrzymanych zaliczek, a odpowiadającymi im kwotami wynikającymi z faktur zaliczkowych nie można uznać za podatkowe różnice kursowe.
Czy towar, który zostanie przekazany osobie, która wygrała licytację na warunkach otrzymania go bez odpłatności stanowi darowiznę w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Jaki dzień należy uznać za dzień poniesienia kosztu uzyskania przychodu?
Czy w przedstawionej sytuacji będzie Panu przysługiwało prawo do skorzystania z ulgi odsetkowej polegającej na odliczaniu od dochodu odsetek od kredytu spłacanego począwszy od daty nabycia na własność lokalu do czasu obowiązywania ulgi ?
Czy możliwe jest skorzystanie w zeznaniu podatkowym za 2004 r. z odliczenia od dochodu wydatków poniesionych na spłatę odsetek od kredytu bankowego przeznaczonego na zakup lokalu mieszkalnego, jeżeli przeniesienie własności lokalu nastąpi w 2005 r.?
Czy mozna uwzględnić w wartości początkowej nabytego środka trwałego nie zamortyzowanej części inwestycji w obcym środku trwałym, która była oddana do uzytkowania przed zakupem tego środka trwałego?