Czy Spółka, jako Uczestnik Cash Poola, świadczy usługi w rozumieniu art. 8 Ustawy o VAT, Czy obrót z tego tytułu powinien być zwolniony z VAT i nie powinien wchodzić do proporcji obliczanej w oparciu o art. 90 Ustawy o VAT .
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z działalnością wodociągową (proporcja).
Czy w związku z uczestnictwem w systemie CPR żaden z Uczestników ani Agent nie świadczy jakiejkolwiek usługi w rozumieniu Ustawy VAT na rzecz innych Uczestników ani Agenta. Czy kwoty odsetek otrzymywanych lub wypłacanych z rachunku Uczestnika lub Agenta w ramach systemu CPR nie powinny być uwzględniane w rozliczeniach VAT Uczestnika ani Agenta, w szczególności czy nie powinny być uwzględniane w tzw
Równowartość odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych przekazywanych do Zakładu przez Gminę, stan środków obrotowych na początek okresu sprawozdawczego oraz nadwyżka środków obrotowych pozostawiona w zakładzie budżetowym oraz wartość naliczonych, ale nieuzyskanych odsetek od nieterminowych płatności powinna być uwzględniana przez Gminę przy wyliczaniu sposobu
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej zakup samochodu osobowego oraz korekty podatku naliczonego dot. nabycia tego samochodu
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na opłatę abonamentu za Internet w proporcji ustalonej przez Wnioskodawcę.
Czy prawidłowym jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym jest on uprawniony w momencie sprzedaży Jednostki biznesowej do jednorazowego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części początkowej goodwill, o której mowa w art. 16g ust. 2 Ustawy CIT powstałej w wyniku nabycia tej Jednostki biznesowej.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację zadania polegającego na transporcie i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy w części odnoszącej się do budynku Urzędu.
Skutki podatkowe związane ze sprzedażą zespołu składników majątkowych i niemajątkowych.
1. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w działalności gospodarczej wydatków na energię elektryczną przypisaną do licznika prywatnego (energia elektryczna wykorzystywana de facto do obsługi pompy ciepła). 2. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów zakupu i montażu pompy ciepła w proporcji odpowiadającej wielkości ośrodka w stosunku do powierzchni całkowitej budynku
Obowiązek ujmowania przy ustalaniu prewspółczynnika, o którym mowa w § 3 ust. 2 i ust. 3 Rozporządzenia, obrotu z tytułu Sprzedaży Nieruchomości. Obowiązek ujmowania przy ustalaniu prewspółczynnika, o którym mowa w § 3 ust. 2 i ust. 3 Rozporządzenia, obrotu z tytułu Opłat za użytkowanie wieczyste. Obowiązek ujmowania przy ustalaniu prewspółczynnika, o którym mowa w § 3 ust. 2 i ust. 3 Rozporządzenia
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących wniesienie gruntów aportem do spółki.
Uznanie czy odsetki od pożyczek zaciągniętych przez Spółkę w celu nabycia akcji innych spółek nie będą kosztem bezpośrednio związanym z przychodem i czy powinny być alokowane do dwóch źródeł przychodów, tj. zysków kapitałowych i innych źródeł przychodów.
Jak należy ustalić wartość początkową i odpisy amortyzacyjne budynku handlowo-usługowego w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych prawnych, a także jak należy ustalać wartość odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszty uzyskania przychodów. Czy można w takiej sytuacji ustalić cenę nabycia poszczególnych składników nieruchomości na podstawie proporcji wartości poszczególnych składników
Uznanie dzierżawy terenów inwestycyjnych za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, oraz prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego VAT od wydatków związanych z całym zadaniem, tj. z utworzeniem terenów inwestycyjnych, wybudowaniem infrastruktury drogowej oraz sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.
Skutki podatkowe przystąpienia do spółki komandytowej w roli komandytariusza/komplementariusza
określenie, czy dla celów obliczenia wartości prewspółczynnika dla Zakładu w mianowniku proporcji, o której mowa w § 3 ust. 4 rozporządzenia w sprawie prewspółczynnika, należy uwzględniać wartość odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych przekazanych do Zakładu przez Gminę oraz stan środków obrotowych na początek okresu sprawozdawczego
w zakresie ustalenia według jakiej proporcji udziału w zysku Spółki Wnioskodawca powinien ustalić przychody i koszty uzyskania przychodów z tytułu udziału Wnioskodawcy w zysku Spółki za rok podatkowy, w którym dojdzie do zmiany wielkości udziału Wnioskodawcy w jej zyskach.
Według jakiej proporcji udziału w zysku Spółki Wnioskodawca powinien ustalić przychody i koszty uzyskania przychodów z tytułu udziału Wnioskodawcy w zysku Spółki za rok podatkowy, w którym dojdzie do zmiany wielkości udziału Wnioskodawcy w jej zyskach?
Dla celów obliczenia wartości pre-współczynnika dla zakładu budżetowego, jako przychodu wykonanego zakładu budżetowego w rozumieniu § 2 pkt 11 rozporządzenia, nie należy uwzględniać równowartości odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych przekazanych do Zakładu przez Gminę w celu wykonywania zadań Zakładu.
Brak obowiązku uwzględniania równowartości odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych związanych z infrastrukturą wodno-ściekową Gminy dla celów obliczenia wartości prewspółczynnika dla Zakładu w mianowniku proporcji, o której mowa w § 3 ust. 4 Rozporządzenia.
Sposób pomniejszenia przychodu Wnioskodawcy z tytułu dobrowolnego umorzenia za wynagrodzeniem części posiadanych akcji SKA.