Czy wynagrodzenie wypłacane przez Agencję jest wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie z art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w części (75%) odpowiadającej finansowaniu z Europejskiego Funduszu Rybackiego?
Honorarium wypłacane krótkoterminowemu ekspertowi, będącemu pracownikiem Wnioskodawcy, uczestniczącemu w realizacji działań projektowych w Azerbejdżanie. Wynagrodzenie wypłacane przez Wnioskodawcę pracownikowi oddelegowanemu do wykonywania obowiązków służbowych w Azerbejdżanie w roli długoterminowego doradcy współpracy bliźniaczej.
Wynagrodzenie dla krajowych osób fizycznych, niebędących pracownikami Wnioskodawcy, za wykonane usługi zewnętrzne na rzecz projektu na podstawie umów zawartych z Wnioskodawcą.
Wynagrodzenie dla krajowych osób fizycznych, niebędących pracownikami Wnioskodawcy, za wykonane usługi zewnętrzne na rzecz projektu na podstawie umów zawartych z Wnioskodawcą.
Honorarium wypłacane krajowemu ekspertowi ad hoc, niebędącemu pracownikiem Wnioskodawcy, uczestniczącemu w realizacji działań projektowych w Azerbejdżanie. Wynagrodzenie dla krajowych osób fizycznych, niebędących pracownikami Wnioskodawcy, za wykonane usługi zewnętrzne na rzecz projektu na podstawie umów zawartych z Wnioskodawcą.
Czy wynagrodzenie wypłacane przez ARIMR jest wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie z art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w części (75%) odpowiadającej finansowaniu z Europejskiego Funduszu Rybackiego?
Czy Wnioskodawczyni może jako wartość początkową koherentnego optycznego tomografu wpisać w księgach wartość brutto tegoż środka trwałego, czyli 130.000,00 zł, co będzie stanowiło podstawę do wyliczania miesięcznej amortyzacji stanowiącej koszt uzyskania przychodu dla firmy?
Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy w powyższym stanie faktycznym dofinansowanie udzielone Spółce będzie korzystało ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 53 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wydatki sfinansowane bezpośrednio ze środków finansowych, które otrzyma Spółka (beneficjent) na mocy umowy, która zawarta zostanie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości Instytucją Wdrażającą Instytucją Pośredniczącą II stopnia w imieniu której działa Regionalna Instytucja Finansująca, będą stanowiły koszty uzyskania przychodów?
Czy otrzymane środki są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Jeśli tak, to jak prawidłowo ustalić koszty uzyskania przychodów?
Czy otrzymane wsparcie z obu źródeł finansowania jest przychodem podatkowym a poniesione wydatki realizowane zgodnie z celami projektu są kosztem uzyskania przychodu?
Czy w związku z powyższym Wnioskodawca może skorzystać z jednorazowej amortyzacji środka trwałego?
Wątpliwości Podatnika budzi, w jaki sposób należy ustalić udział kosztów wspólnych w wartości początkowej poszczególnych środków trwałych, których zakup realizowany jest w ramach projektu objętego umową o dofinansowanie. Przykładowo, czy koszt przygotowania umowy kredytowej w postaci prowizji przygotowawczej na sfinansowanie części projektu winien dotyczyć jedynie środka trwałego sfinansowanego ze
Czy otrzymana pomoc jest dotacją, lub pomocą bezzwrotną mieszczącą się w kategorii zwolnień wynikających z art. 17 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych dochody uzyskane z tytułu wynagrodzenia za pracę w związku z bezpośrednią realizacją projektu: "Budowa Autostrady A2 Odcinek Konin-Stryków II, Sekcja Emilia-Stryków II", fiansowanego w 75 % z środków bezzwrotnej pomocy Unii Europejskiej ?
Czy wynagrodzenie pracownika zaangażowanego przy realizacji Projektu nr 2004/PL/16/C/PT/001 Budowa Autostrady A2 odcinek Konin-Emilia, kontrakt nr 2004/PL/C/PT/001-04 sekcja Dąbie -Wartkowice, finansowane ze środków bezzwrotnej pomocy Unii Europejskiej podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art 21 ust 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznyvh.
Czy dochody podatnika uzyskane w związku z bezpośrednią realizacją programu finansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy Unii Europejskiej podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?
1. Czy otrzymana pomoc - dofinansowanie w ramach projektu "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwoju obszarów wiejskich 2004-2006" z publicznych środkow krajowych i wspólnotowych, polegające na zwrocie kosztów kwalifikowanych - stanowić będzie dla jednostki przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?2. Czy koszty pokryte ze środków pomocowych (publicznych
Podatnik jest rolnikiem, wykorzystuje produkty rolne na własne potrzeby. Prowadzi działalność agroturystyczną - wynajem 3 pokoi. Podpisał umowę z ARiMR w ramach SAPARD w dniu 25 kwietnia 2004 na dofinansowanie inwestycji polegającej na dostosowaniu gospodarstwa do tej działalności. Pytanie dotyczy możliwości odzyskania podatku VAT naliczonego w jakiejkolwiek formie.
Gmina (podatnik VAT) podpisała z ARiMR w ramach programu SAPARD umowy na częściową refundację poniesionych kosztów na budowę trzech wodociągów. Czy gmina może otrzymać zwrot podatku VAT, który nie został uznany jako koszt kwalifikowany i nie będzie objęty refundacją ze strony SAPARD?
1. W jaki sposób prawidłowo rozliczyć amortyzację środka trwałego, na zakup którego Spółka otrzymała dotację unijną z funduszu PHARE? 2. Od którego momentu należy część amortyzacji uznać za niestanowiącą kosztu uzyskania przychodu?