Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla przyszłej dostawy lokali mieszkalnych znajdujących się na parterze i I piętrze budynku wraz z udziałem w częściach wspólnych, gruntem oraz komórkami lokatorskimi przynależnymi do tych lokali znajdujących się na parterze i I piętrze oraz zwolnienia od podatku na podstawie art. 43
czy w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2018 r., podstawa opodatkowania podatku dochodowego od przychodów z tytułu własności środka trwałego określona na podstawie art. 24b ust. 3 Ustawy CIT, ustalana na pierwszy dzień każdego miesiąca, powinna być pomniejszana o wartość dokonanych odpisów amortyzacyjnych w poprzednich miesiącach
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją zadania polegającego na adaptacji pomieszczeń w budynku szkoły na żłobek oraz zwolnienie od podatku pobieranych przez żłobek opłat za pobyt oraz wyżywienie dziecka.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części wartości początkowej inwestycji w obcym środku trwałym w lutym 2011 r. (pytanie nr 1)oraz kwoty wynagrodzenia za zaniechanie roszczenia o przywrócenie wynajmowanych pomieszczeń do stanu pierwotnego w marcu 2011 r. (pytanie nr 2). Uprawnienie do złożenia korekty zeznania o wysokości dochodu (poniesionej straty) przez podatnika
Spółka nabędzie klimatyzatory, które mogą być montowane w różnych pomieszczeniach. Tym samym możliwy jest ich demontaż (bez uszkodzenia klimatyzatora i budynku) i instalacja w innym pomieszczeniu. W związku z tym klimatyzatory te mogą stanowić odrębne środki trwale podlegające amortyzacji.
Czy środki pieniężne otrzymane ze sprzedaży lokalu mieszkalnego powstałego z adaptacji pomieszczenia pralni i poddasza i przeznaczone w całości na zakup i instalację dźwigu osobowego będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
W przedmiotowej sytuacji Wnioskodawca nie może doliczać podatku VAT należnego do opłat za użytkowanie lokali przeznaczonych pod prowadzenie działalności w zakresie gospodarki zasobami mieszkaniowymi (funkcjonowanie biur Spółdzielni), ponieważ Wnioskodawca nie może wystawiać faktur na własną rzecz. Czynności polegające na wykorzystywaniu lokali do prowadzenia działalności w zakresie gospodarki zasobami
1. Czy jako właściciel części sprzedanego strychu Wnioskodawca ma obowiązek odprowadzić podatek dochodowy, czy może powinna to zrobić wspólnota? 2. Czy w związku z przeznaczeniem środków ze sprzedaży strychu na utrzymanie zasobów mieszkaniowych wspólnoty Wnioskodawca jest z takiego obowiązku zwolniony?
Czy wydatki ponoszone przez spółkę, w związku z nieodpłatnym udostępnieniem organizacjom związkowym pomieszczeń biurowych i urządzeń technicznych niezbędnych do wykonywania działalności związkowej, tj. wydatki dotyczące m.in. płatności czynszowych za najem, zapewnienie mediów (co, energia elektryczna, woda, śmieci i nieczystości itp.) spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Czy czynność ustanowienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego będącego towarem używanym (blok wybudowany i zasiedlony w 1987 r.) winna być obciążona podatkiem VAT w wys. 7%, czy też czynność ta podlega zwolnieniu od tego podatku?