Opisane we wniosku zmiany umowy spółki kapitałowej (wkłady pieniężne i niepieniężne) korzystały ze zwolnienia na podstawie art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Spełnione są bowiem przesłanki warunkujące wskazane zwolnienie, tj. świadczenie usług użyteczności publicznej, o których mowa w tym przepisie oraz posiadanie udziału o określonej wysokości w Spółce przez jednostkę
Możliwość wyboru opodatkowania tzw. estońskim CIT, w sytuacji wniesienia do Spółki zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz prawa własności do nieruchomości.
Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego poprzez aport obligacji od funduszu inwestycyjnego.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w przypadku przedstawionej w opisie stanu faktycznego transakcji koszt uzyskania przychodu dla przychodu powstałego z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci wierzytelności z tytułu umowy pożyczki z dnia (...) roku w zamian za udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki Zależnej ustala się w wysokości kwoty wartości
W zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego w związku z aportem działki.
Czy po fakcie wniesienia przedsiębiorstwa- spółki z o.o. sp.k. i podniesieniu tym samym kapitału podstawowego odpowiednie będzie stosowanie w dalszym ciągu stawki podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości 9% w spółce Wnioskodawcy.
Czy podwyższenie kapitału zakładowego poprzez wniesienie aportu zwolnionego z VAT, nie będzie opodatkowane podatkiem od czynności cywilnoprawnych na zasadzie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
W zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Wniesienie do spółki w zamian za jej udziały akcji innej spółki kapitałowej.
Skutki podatkowe wniesienia wkładów pieniężnych do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Czy Transakcja wskazana w opisie zdarzenia przyszłego podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy podstawą opodatkowania z tytułu zmiany umowy spółki jest wartość odpowiadająca wartości nominalnej obejmowanych nowych udziałów w kapitale zakładowym, czy też wartości stanowiące nadwyżkę ponad nominalną wartość udziałów przekazaną na kapitał zapasowy (agio) przez wspólników, w tym nowego udziałowca?
Czy Spółka komandytowo-akcyjna będzie zobowiązana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z podwyższeniem jej kapitału zakładowego związanego z wniesieniem do tej Spółki udziałów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
Czy Spółka komandytowo-akcyjna będzie zobowiązana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z podwyższeniem jej kapitału zakładowego związanego z wniesieniem do tej Spółki akcji spółki akcyjnej?
Czy spółka komandytowo-akcyjna będzie zobowiązana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z podwyższeniem jej kapitału zakładowego związanego z wniesieniem do tej spółki akcji innej spółki komandytowo-akcyjnej?
Czy podstawą opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych będzie wyłącznie wartość, o jaką podwyższony zostanie kapitał zakładowy spółki komandytowo-akcyjnej w związku z wniesieniem do tej spółki wkładu niepieniężnego; nie będzie natomiast podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych nadwyżka wartości wkładu przekazana na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej (jako
Czy podwyższenie kapitału zakładowego Spółki z o.o. (Wnioskodawcy) w związku z wniesieniem akcji w spółce akcyjnej, w zamian za objęcie przez tę spółkę udziałów Spółki (Wnioskodawcy), nie będzie stanowiło czynności opodatkowanej podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy podstawą opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych będzie wyłącznie wartość, o jaką podwyższony zostanie kapitał zakładowy spółki komandytowo-akcyjnej w związku z wniesieniem do tej spółki wkładu niepieniężnego; nie będzie natomiast podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych nadwyżka wartości wkładu przekazana na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej (jako
W związku z przedstawionym stanem faktycznym Spółka prosi o potwierdzenie, iż wszystkie wydatki wskazane w grupie pozostałe wydatki, których poniesienie nie warunkowało podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w związku z emisją akcji, stanowią koszty uzyskania przychodów na gruncie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
przychód z tytułu objęcia akcji w podwyższonym kapitale zakładowym spółki komandytowo-akcyjnej w zamian za wkład niepieniężny w postaci Nieruchomości, o wartości rynkowej przekraczającej wartość nominalną obejmowanych akcji
w zakresie obowiązków płatnika związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego spółki komandytowo-akcyjnej (pytanie nr 1)