Zwolnienie od podatku VAT dla świadczonych usług przez Oddział realizowanych w ramach zawieranych umów pośrednictwa i brak zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych usług przez Oddział realizowanych w ramach zawieranych umów doradczych.
Czy sprzedaż Akcji na rzecz Wnioskodawcy za pośrednictwem Firmy Inwestycyjnej będzie podlegało zwolnieniu z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Uznanie działań Spółki za odpłatną usługę pośrednictwa finansowego w udzielaniu kredytów, która korzysta ze zwolnienia od podatku VAT.
Czy umowa sprzedaży akcji spółki akcyjnej będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy nabycie przez Wnioskodawcę Papierów wartościowych dokonane przy udziale Domu maklerskiego wykonującego wskazane w opisie zdarzenia przyszłego czynności będzie zwolnione z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy umowa sprzedaży akcji spółki akcyjnej będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy umowa sprzedaży akcji spółek komandytowo-akcyjnych będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do odprowadzenia podatku od czynności cywilnoprawnych od zakupu akcji od osoby fizycznej, gdy celem zakupu jest odsprzedaż tych akcji innej osobie fizycznej klientowi Wnioskodawcy?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnych wypłacanych przez Brokera.
Czy umowy sprzedaży korzystają ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy umowy sprzedaży korzystają ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Możliwość zakwalifikowania wydatków na nabycie baz danych potencjalnych klientów do know-how nietechnicznego, jako wartość niematerialną i prawną, i uwzględnienia tych wydatków w kosztach uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług obsługi zbytych w ramach transakcji sekurytyzacyjnej wierzytelności.
Czynności wykonywane przez Wnioskodawcę nie będą korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, wobec czego będą opodatkowane podatkiem VAT przy zastosowaniu stawki podstawowej w wysokości 23%.
Wykonywane przez Wnioskodawcę na rzecz podmiotu trzeciego czynności, przedmiotem których jest promocja produktów bankowych m.in. poprzez udzielanie potencjalnym klientom wyczerpujących informacji dotyczących ofert banków w zakresie udzielania kredytów stanowią usługi pośrednictwa, o których mowa w art. 43 ust. 1 pkt 38 i 39 ustawy o VAT i korzystać powinny ze zwolnienia z podatku VAT na podstawie tych
zastosowanie zwolnienia z podatku VAT dla świadczonych usług pośrednictwa finansowego
Czy nabycie akcji dokonane za pośrednictwem domu maklerskiego będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Usługi wymienione przez Wnioskodawczynię nie będą stanowić usług pośrednictwa finansowego, które na mocy art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy zostały objęte zwolnieniem, bowiem same w sobie nie są czynnościami oddającymi istotę pośrednictwa nie zmierzają do zawarcia umowy kredytowej, lecz stanowią jej odrębny element, poboczny względem usługi pośrednictwa, tym samym zastosowanie znajduje art. 43 ust. 14 ustawy.Zatem
Czynności maklerskie wykonywane przez Spółkę i dotyczące instrumentów finansowych, o których mowa w ustawie o obrocie instrumentami finansowymi, zaliczyć należy do usług pośrednictwa finansowego, a w związku z powyższym usługi polegające na kojarzeniu dwóch lub więcej podmiotów w celu doprowadzenia do zawarcia transakcji kupna-sprzedaży instrumentów finansowych korzystać będą ze zwolnienia od podatku
Biorąc pod uwagę powyższe oraz treść powołanych przepisów należy stwierdzić, że skoro jak wynika z treści złożonego wniosku - przedmiotowe usługi są usługami pośrednictwa w świadczeniu usług finansowych (np. udzielania kredytów, przyjmowania lokat / depozytów, prowadzenia rachunków bankowych itp.) Wnioskodawca działając jako subagent ma prawo stosować do tych usług zwolnienie od podatku przewidziane
Czy umowa zamiany akcji spółki konsolidowanej na akcje spółki konsolidującej dokonana na podstawie przepisów ustawy z dnia 07 września 2007r. o zasadach nabywania od Skarbu Państwa akcji w procesie konsolidacji spółek sektora elektroenergetycznego (Dz. U. Nr 191, poz. 1367 ze zm.) podlega zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 9 pkt 9 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?