Czy w związku z zawarciem umowy deweloperskiej i faktycznym wydatkowaniem na poczet ceny lokalu mieszkalnego kwot uzyskanych ze sprzedaży w 2012 r. lokalu mieszkalnego nabytego w 2009 r. Wnioskodawca korzysta w zakresie tych wydatkowanych kwot ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawczyni jest rodzicem samotnie wychowującym dziecko w rozumieniu art 6 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?2. Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawczyni (matka) ma prawo skorzystać z preferencji podatkowej, o której mowa w art. 6 ust. 4 ustawy i podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. czy Wnioskodawczyni (matka dziecka) może w zeznaniu
1. W jaki sposób należy opodatkować dochody Spółki P (osoby prawnej) jako akcjonariusza SKA? 2. Czy Spółka P jako wspólnik SKA jest zobowiązany do prowadzenia ksiąg rachunkowych z tytułu przychodów i kosztów uzyskiwanych przez SKA?
Czy Wnioskodawczyni mogła skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt. 131 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2009 r.?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do obliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci za rok 2011 i lata następne, do chwili zmiany stanu faktycznego lub zmiany w prawie podatkowym w zakresie korzystania z ww. preferencji?
Czy za 2012 r. Wnioskodawca ma prawo rozliczyć się z uzyskanych dochodów jako osoba samotnie wychowująca dzieci, zgodnie z art. 6 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r.?
Czy w sytuacji opisanej we wniosku jest Pan zobowiązany do zapłaty podatku z tytułu sprzedaży mieszkania?
Czy w związku z posiadaniem przez Wnioskodawcę statusu akcjonariusza w spółce komandytowo-akcyjnej przychód (dochód) po jego stronie powstaje w dacie wypłaty dywidendy, tj. po podjęciu przez walne zgromadzenie uchwały o podziale zysku (lub gdy statut spółki tak stanowi w innym dniu), czy tez przychód z tego tytułu wystąpi po stronie Wnioskodawcy na analogicznych zasadach, jak w przypadku komplementariusza
ustalenie miejsca opodatkowania dochodów ze zbycia akcji na giełdzie
sposób opodatkowania dochodów z udziału w zysku spółki komandytowo-akcyjnej.
sposób opodatkowania dochodów z udziału w zysku spółki komandytowo-akcyjnej.
sposób opodatkowania dochodów z udziału w zysku spółki komandytowo-akcyjnej.
opodatkowanie dochodów uzyskanych z pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej w Wielkiej Brytanii
Jakie skutki podatkowe powoduje wystąpienie wspólnika z SKA dla spółki jako jednego z pozostałych wspólników SKA? Czy wystąpienie wspólnika powoduje jakiekolwiek konsekwencje administracyjne po stronie Spółki? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)
Jakie skutki podatkowe powoduje wystąpienie wspólnika z SKA dla Spółki P jako wspólnika pozostałego w SKA? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)
Jakie skutki podatkowe powoduje wystąpienie Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)
Czy wnioskodawca powinien rozliczać się Polsce i w jaki sposób może otrzymać NIP?
Czy sposób rozliczenia przychodów i kosztów z tytułu udziału w spółce niemającej osobowości prawnej jest poprawny w świetle art. 5 ust. 1 i 2 ustawy o CIT?W którym momencie należy wykazać zmianę wysokości udziału w przychodach i kosztach spółki nie będącej osoba prawną, jeśli zmiana wysokości tego udziału następuje po zakończeniu danego roku podatkowego, ale z prawem do udziału w zysku od początku
1. Czy sprzedaż usługi polegającej na wykupie praw do udziału w licytacji podlega opodatkowaniu na zasadach ogólnych zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych?2. Czy w przypadku sprzedaży wylicytowanych towarów po cenie niższej od ceny zakupu podstawę opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych stanowi cena sprzedaży?3. Czy koszt zakupionego towaru stanowi w całości koszt uzyskania
W jakiej wysokości powstanie przychód podatkowy w wyniku objęcia udziałów w zamian za aport (nieruchomość gruntową), jeżeli wartość nominalna objętych udziałów będzie niższa od wartości rynkowej przedmiotu aportu?Czy w wyniku objęcia udziałów w zamian za aport w postaci nieruchomości, której wartość rynkowa przekracza nominalną wartość obejmowanych udziałów, po stronie Spółki powstanie strata podatkowa