Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z wniesieniem wkładu pieniężnego do spółki komandytowej.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z wniesieniem wkładu pieniężnego do spółki komandytowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia dodatniej wartości firmy z tytułu nabycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej jego części w drodze kupna.
Czy wydatki związane z emisją akcji stanowią, w świetle art. 15 i 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 z późn. zm.), koszty uzyskania przychodów?
Czy wyszczególnione we wniosku koszty uzyskania kredytu, koszty notarialne w całości lub w odniesieniu do poszczególnych składników, a także koszty z tytułu prowizji pośrednictwa sprzedaży oraz wydatki na remont lokalu udokumentowane fakturami VAT i paragonami stanowią koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia lokalu mieszkalnego?
1. Czy kosztem uzyskania przez Spółkę przychodu (w rozumieniu art. 15 ust. 1ł ustawy) z tytułu przejścia, w wyniku podziału, udziałów posiadanych przez Spółkę w X sp. z o.o. na nowo zawiązaną spółkę są: wartość rynkowa jaką, w chwili wniesienia, posiadał majątek trwały (aporty) wniesiony do X sp. z o.o. odpowiednio w momencie jej zakładania i podwyższania kapitału zakładowego; środki pieniężne wniesione
Czy jako podatnik podatku dochodowego będący wspólnikiem Spółki jawnej Wnioskodawca może ująć jako koszt w księgach rachunkowych Spółki jawnej wydatki na sporządzenie aktu notarialnego i związane z nim opłaty (wynagrodzenie notariusza, opłata sądowa, podatek PCC, wypisy aktu) oraz zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych proporcjonalnie
Czy jako podatnik podatku dochodowego będący wspólnikiem Spółki jawnej Wnioskodawca może ująć jako koszt w księgach rachunkowych Spółki jawnej wydatki na sporządzenie aktu notarialnego i związane z nim opłaty (wynagrodzenie notariusza, opłata sądowa, podatek PCC, wypisy aktu) oraz zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych proporcjonalnie
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy wydatków poniesionych przez Niego w związku z wniesieniem aportu w postaci przedsiębiorstwa do spółki komandytowej.
Czy koszty związane z emisją akcji w ramach programu motywacyjnego stanowią koszty uzyskania przychodu w momencie przekazania akcji managerom?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z wniesieniem wkładu niepieniężnego do spółki cywilnej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z wniesieniem wkładu niepieniężnego do spółki cywilnej.
Czy koszty zawarcia aktu notarialnego stwierdzającego wniesienie aportu będą dla Spółki kosztem uzyskania przychodów?
Czy w związku z wniesieniem aportu prowadzonego przedsiębiorstwa wydatki związane z opłatami notarialnymi, wpisem do KRS, opłata za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, wypisów aktów oraz podatek od czynności cywilnoprawnych od kapitału w spółce jawnej są kosztami uzyskania tej spółki?
Czy przy ustaleniu podstawy opodatkowania Spółka może uwzględnić jako koszty uzyskania przychodu wydatki poniesione w związku z zawarciem i wykonaniem umowy sprzedaży, tj. m.in. koszty nadzoru budowlanego, koszty opłat notarialnych i sądowych, koszty poniesione na rzecz pośrednika nieruchomości, koszty operatów szacunkowych, koszty doradztwa prawnego i podatkowego, koszty gwarancji bankowej, koszty
1. Czy Spółka dobrze zidentyfikowała koszty wymienione w punkcie numer 1 jako koszty bezpośrednio związane z przychodem rozpoznawane dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w chwili sprzedaży inwestycji w proporcji do sprzedawanej powierzchni mieszkań? 2. Czy Spółka dobrze zidentyfikowała koszty wymienione w punkcie numer 2 jako koszty pośrednio, tj. inne niż bezpośrednio związane z przychodem
Czy wydatki związane z wniesieniem przedsiębiorstwa osoby fizycznej jako wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej poniesione przez tę spółkę na usługi konsultingowe i doradcze oraz na opłaty sądowe, rejestracyjne, notarialne i podatek od czynności cywilnoprawnych stanowić będą koszty uzyskania przychodów wspólnika komandytariusza będącego osobą fizyczną?
Czy wydatki związane z wniesieniem przedsiębiorstwa osoby fizycznej jako wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej poniesione przez tę spółkę na usługi konsultingowe i doradcze oraz na opłaty sądowe, administracyjne, notarialne i podatek od czynności cywilnoprawnych stanowić będą koszty uzyskania przychodów wspólnika komplementariusza będącego osobą prawną?
Czy koszty związane z wniesieniem aportu (opłata notarialna, opłata skarbowa, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek VAT (działalność zwolniona z VAT)) stanowią w Spółce koszt uzyskania przychodu?
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego właściwe jest uznanie, że koszty opłaty notarialnej oraz podatku od czynności cywilnoprawnych, poniesione w celu rozpoczęcia faktycznego prowadzenia działalności gospodarczej przez Wnioskodawcę, mogą stanowić koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy w rozumieniu przepisu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Spółka może zaliczyć do bieżących kosztów uzyskania przychodów wszystkie opłaty poniesione w związku z otrzymaniem aportu oraz rozszerzeniem działalności gospodarczej (tj. PCC, opłatę sądową, taksę notarialną, koszty wypisów, koszty poświadczenia podpisów)?
dotyczy zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków związanych ze zmianą umowy Spółki dotyczącą podwyższenia kapitału zakładowego na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.).