odstąpienie od umowy
Interpretacja
09.10.2024 Podatki

Rozliczenie i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki w ramach usługi „cash-out”.

Interpretacja
23.08.2024 Podatki

Rozliczenie i określenia podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki (opcja cash-out)

Interpretacja
06.03.2023 Podatki

Zbycie nieruchomości. Zwrotne przeniesienie nieruchomości i ponowne jej zbycie. Czy pierwsze zbycie stanowi źródło przychodu? Podstawa obliczenia podatku w związku ze zbyciem tej samej nieruchomości po raz drugi (koszty uzyskania przychodów).

Interpretacja
26.05.2011 Podatki

Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wypłacone na podstawie otrzymanej faktury VAT odszkodowania?

Interpretacja
15.07.2010 Podatki

Czy wydatki związane z zapłatą na rzecz kontrahenta różnicy w cenie pomiędzy kontraktem pierwotnym a kontraktem odwrotnym (schemat pierwszy) będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów oraz w jakim momencie Spółka będzie uprawniona do zaliczenia przedmiotowych wydatków do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
15.07.2010 Podatki

Czy wydatki związane z zapłatą na rzecz kontrahenta kary umownej z tytułu niezrealizowania kontraktu (schemat drugi) będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów oraz w jakim momencie Spółka będzie uprawniona do zaliczenia przedmiotowych wydatków do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
15.07.2010 Podatki

W którym momencie powstanie po stronie Spółki przychód z tytułu zapłaty na jej rzecz różnicy w cenie pomiędzy kontraktem pierwotnym a kontraktem odwrotnym (schemat pierwszy) lub kary umownej (schemat drugi)?

Interpretacja
14.07.2005 Podatki

czy wydatki poniesione przez Spółkę w związku z przebudową powierzchni biurowej w celu przywrócenia jej do stanu pierwotnego zgodnie z zawartą umową stanowią koszt uzyskania przychodów

Interpretacja
16.05.2005 Podatki

Czy w przypadku odstąpienia od umowy sprzedazy środków trwałych będących przedmiotem leasingu, Podatnik (finansujący) może dokonywać amortyzacji podatkowej w okresie od dnia zawarcia umowy sprzedaży do momentu od jej odstąpienia i zaliczać naliczane za ten ores odpisy w koszty uzyskania przychodów?- Od jakiej wartości początkowej należy dokonywać tych odpisów?- Jaki należy przyjąć okres i stawkę amortyzacji