Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.
Opodatkowanie wniesienia Pojazdu w drodze aportu do Spółki oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w pełnej kwocie wynikającej z faktury dokumentującej wydatki na nabycie Pojazdu.
& opodatkowanie podatkiem VAT przekazania w formie aportu zakupionego taboru autobusowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, & prawo do odliczenia podatku naliczonego w 100% od zakupu taboru autobusowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, które zostaną wniesione aportem do Spółki.
opodatkowania podatkiem VAT według właściwej stawki przekazania w formie aportu następujących składników majątkowych, -podstawy opodatkowania czynności wniesienia aportem składników majątkowych do Spółki, -prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT naliczonego przy zakupie lub wytworzeniu ww. składników majątkowych.
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących poniesione wydatki związane z realizacją zadania.
Brak możliwości odzyskania lub odliczenia podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do zwolnienia od podatku VAT aportu infrastruktury wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na podstawie art. 43 ust 1 pkt 10 ustawy, zwolnienie od podatku VAT aportu infrastruktury wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na podstawie art. 43 ust 1 pkt 10a ustawy, brak prawa do odliczenia pełnych kwot podatku VAT poniesionych na realizacje przedmiotowej Inwestycji.
Stawka właściwa dla wykonywanych usług, opodatkowanie dotacji oraz odliczenie podatku naliczonego w kontekście realizowanego projektu obejmującego usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest.
Brak prawa do odliczenia lub zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Odliczenie podatku przez Spółkę gminną z tytułu nabycia - w drodze aportu wniesionego przez Gminę - taboru autobusowego oraz SDIP.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym oddanie przez Finansującego środków trwałych do odpłatnego korzystania na rzecz Spółki na podstawie Umowy zawierającej Opcję wykupu będzie stanowiło dostawę towarów w rozumieniu przepisów ustawy oraz stwierdzenia, czy po otrzymaniu od Finansującego faktury potwierdzającej dokonanie dostawy Spółce
brak obowiązku ustalania zakresu wykorzystywania nabywanych towarów i usług do celów działalności gospodarczej według sposobu określenia proporcji, o którym mowa w art. 86 ust. 2a ustawy w związku z uczestnictwem w systemie cash poolingu; - nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika VAT z tytułu uczestnictwa w systemie cash poolingu
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy Spółka będzie uprawniona do odliczenia podatku naliczonego lub zobowiązana do skorygowania podatku naliczonego z faktur i faktur korygujących dotyczących zakupów w ramach nabywanego przedsiębiorstwa, w tym w sytuacji, gdy dokumenty te będą wystawione na Wspólnika; w zakresie stwierdzenia, czy Spółka od dnia aportu będzie uprawniona do wystawienia
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z wniesieniem aportem do Spółki taboru autobusowego, zajezdni autobusowej oraz SDIP.
Wskazanie, czy Spółka komandytowa, do której wniesiono przedsiębiorstwo uprzednio prowadzone przez Spółkę cywilną, ma prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę nadwyżki z deklaracji VAT-7 złożonej przez Spółkę cywilną.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z dostawą nieruchomości zabudowanych.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem w formie darowizny zespołu składników majątkowych i niemajątkowych oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania wniesienia aportem do spółki z o.o. lamp oświetlenia ulicznego oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia lamp oświetlenia ulicznego.
w zakresie skutków podatkowych wniesienia Przedmiotu Wkładu do spółki komandytowej
zwolnienia od podatku czynności wniesienia aportem mieszkania do Spółki komandytowej oraz możliwości rezygnacji ze zwolnienia i zastosowania stawki 8% VAT, - konieczności dokonania przez Wnioskodawcę korekty odliczonego podatku naliczonego w sytuacji gdy: a) aport mieszkania do Spółki będzie opodatkowany podatkiem VAT, b) aport mieszkania do Spółki będzie zwolniony od podatku, - możliwości odliczenia
podatek od towarów i usług w zakresie określenia: czy Y będzie traktowana jako następca praw i obowiązków X w sytuacji aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa X na Y; czy Y będzie upoważniona do wystawienia faktur korygujących oraz do zwiększenia lub zmniejszenia podstawy opodatkowania z tytułu sprzedaży krajowej, wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów w przypadku wystąpienia
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z organizacją akcji.
W zakresie opodatkowania wniesienia Nieruchomości 2 w formie aportu do Spółki i konieczności udokumentowania aportu fakturą VAT, zwolnienia od podatku wniesienia Nieruchomości 2 w formie aportu do Spółki, prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego przez Spółkę z tytułu otrzymanego aportu.
W zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego