Brak obowiązku zapłaty podatku akcyzowego w związku z najmem/leasingiem samochodów osobowych na terytorium państwa członkowskiego UE.
Czy majątek związany z Działem X, który będzie podlegał wniesieniu do Nabywcy w formie wkładu niepieniężnego (aportu) na skutek Transakcji będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a tym samym w związku z Transakcją po stronie A. nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce? (pytanie oznaczone we
Uzyskanie statusu podatnika przez polski oddział austriackiej spółki komandytowej oraz ustalenie czy dokonywane przez Oddział wypłaty na rzecz Kancelarii z tytułu przekazywanych do Oddziału świadczeń rzeczowych czy usług, a także wypłaty zrealizowanego przez Oddział zysku czy też wypłaty bieżących nadwyżek finansowych będą obciążone w Polsce podatkiem u źródła.
Skutki podatkowe wniesienia majątku wchodzącego w skład Oddziału w formie wkładu niepieniężnego do spółki, będącego zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa w zamian za udziały w kapitale spółki.
Możliwość skorzystania z preferencji podatkowych dla spółek holdingowych.
Dopiero w przypadku odpłatnego zbycia udziałów objętych uprzednio w wyniku połączenia, Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztu uzyskania przychodu przy takiej transakcji w wysokości ustalonej zgodnie z 16 ust. 1 pkt 8c ustawy o CIT. Zatem, Państwa stanowisko w zakresie pytania nr 2, przyjmujące, że w przypadku uznania, że Wnioskodawca osiąga z tytułu planowanego Przejęcia przychód opodatkowany
Uznanie zespołu składników majątkowych i niemajątkowych w postaci Oddziału 1 za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o podatku od towarów i usług, a tym samym wyłączenie czynności Aportu Oddziału 1 z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Czy w następstwie dokonania Podziału zysku Y będzie obowiązany zgodnie z art. 26 ust. 1 i ust. 3 ustawy o CIT do pobierania i wpłacania zryczałtowanego podatku dochodowego? - Czy zmiana formy prawnej Wnioskodawcy oraz przeniesienie siedziby statutowej oraz miejsca faktycznego zarządu Y z Francji do Luksemburga spowoduje powstanie zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych na podstawie
Czy przedmiotowa Transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych („PCC”) na mocy art. 2 pkt 6 lit. c) tiret pierwszy ustawy o PCC?
Ustalenie, czy zespół składników materialnych i niematerialnych tworzących filar Kompostowni, będących przedmiotem wkładu niepieniężnego do Spółki celowej, będzie uznany za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisu art. 4a pkt 4 updop, a w konsekwencji wniesienie przez Spółkę tytułem aportu do Spółki celowej zespołu składników materialnych i niematerialnych, nie będzie stanowiło przychodu
Uznanie zbywanych w ramach aportu składników Oddziału za zorganizowaną część przedsiębiorstwa podlegającą wyłączeniu z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie zbywanych w ramach aportu składników majątku za zorganizowaną część przedsiębiorstwa podlegającą wyłączeniu z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Powstanie przychodu dla Spółki w wyniku planowanego wyposażenia oddziału w Polsce w środki pieniężne i inne aktywa.
skutki podatkowe wniesienia Oddziału Wnioskodawcy do spółki kapitałowej
Skoro Spółka nie jest ani podatnikiem zależnym, ani podatnikiem współzależnym w świetle art. 5 ust. 2 ustawy o ponif, to w tej sytuacji ma prawo pomniejszyć podstawę opodatkowania z tytułu podatku od niektórych instytucji finansowych liczoną jako suma wartości aktywów, wynikająca z zestawienia obrotów i sald, ustalonego na ostatni dzień miesiąca na podstawie zapisów na koniach księgi głównej, zgodnie
Uznanie składników materialnych i niematerialnych, w tym zobowiązań, będących przedmiotem aportu, za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a w konsekwencji brak powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT z tytułu ww. czynności.
W zakresie obowiązku rozpoznania przychodu w związku z przeniesieniem zespołu składników majątkowych i niemajątkowych związanych z działalnością Wnioskodawcy w Polsce za pośrednictwem polskiego oddziału w zamian za akcje () oraz obowiązku opodatkowania dochodów z niezrealizowanych zysków na podstawie art. 24f ust. 1 updop w związku z tą transakcją.
W zakresie ustalenia, czy Oddział może obniżać podstawę opodatkowania podatkiem bankowym, ustaloną na ostatni dzień miesiąca, o wartość kapitału Oddziału.
planowane wniesienie zespołu składników materialnych i niematerialnych (w formie Oddziału) do Spółki Celowej, traktowane na gruncie analizowanej ustawy jako zmiana umowy spółki, nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych; będzie wyłączone z opodatkowania tym podatkiem.
Opodatkowanie zespołu składników materialnych i niematerialnych, w tym zobowiązań, wchodzących w skład Oddziału, który w ramach aportu wniesiony zostanie do Spółki Celowej.
czy opisany we wniosku zespół składników materialnych i niematerialnych składających się na Oddział należy uznać za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a w konsekwencji czy jego wniesienie tytułem wkładu niepieniężnego do Spółki Zależnej skutkować będzie powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego.
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu faktur zakupowych gdzie jako nabywca wskazany jest Oddział.
prawidłowość faktur zawierających dane Spółki i Oddziału oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanych faktur zakupowych