Czy w świetle przedstawionego opisu zdarzenia przyszłego, działalność Fundacji Rodzinnej polegająca na obrocie – bezpośrednio lub na podstawie zawartej z bankiem umowy o zarządzanie aktywami – Papierami wartościowymi, prawami w spółkach kapitałowych (udziały, akcje), spółkach osobowych (ogół praw i obowiązków), funduszach inwestycyjnych (certyfikaty inwestycyjne) i prawami w innych podmiotach o podobnym
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia akcji oraz certyfikatów inwestycyjnych przez rezydenta podatkowego Arabii Saudyjskiej.
W sytuacji, gdy przedmiotem działalności gospodarczej będzie obrót walutami Wnioskodawca będzie dokonywał tych transakcji, w ramach działalności gospodarczej, o której mowa art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych to uzyskany przychód (dochód) z tego tytułu jak również poniesione koszty uzyskania przychodów należy rozliczyć według zasad właściwych dla źródła przychodów, jakim jest
Czy koszty, związane z prowadzeniem rachunku inwestycyjnego oraz z prowizjami za zakup i sprzedaż papierów wartościowych jak również związane z samym zakupem akcji Wnioskodawca powinien ujmować w księgach prowadzonej działalności gospodarczej po stronie kosztów, związanych z prowadzoną pozarolniczą działalnością gospodarczą, zaś przychody ze zbycia akcji po stronie przychodów z tejże pozarolniczej
Czy przychody Podatnika z odpłatnego zbycia (w tym sprzedaży) akcji oraz udziałów oraz koszty uzyskania tych przychodów są i będą dla podatnika przychodami i kosztami zaliczanymi do źródła przychodów podatnika - pozarolnicza działalność gospodarcza?
Podstawa opodatkowania dla transakcji kupna i sprzedaży akcji oraz innych papierów wartościowych
Czy za zbycie akcji pracowniczych należy zapłacić podatek dochodowy? Jeśli tak, to w jakiej wysokości?
Czy przychód (dochód) z odpłatnego zbycia papierów wartościowych akcje serii F i serii G Banku X nabyte przed 2004 r. podlega opodatkowaniu czy też jest zwolniony od podatku?
Czy należało zapłacić podatek dochodowy od operacji, na której poniesiono wymierną stratę (kwota uzyskana ze sprzedaży akcji była niższa, niż ta poniesiona na zakup świadectw udziałowych)?
Czy w przedstawionej sytuacji Wnioskodawca musi w ogóle rozliczać się w Polsce z całości dochodów czy tylko z tej części dochodu którą osiągnął w Polsce (dochód z obrotu papierami wartościowymi)?
Czy dochody uzyskane w 2007r ze sprzedaży na giełdzie akcji X które zostały nabyte przed dniem 1 stycznia 2004r w sposób wskazany w treści wniosku podlegają opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych?
Czy sprzedaż akcji pracowniczych C. i R. W. S.A nabytych od Skarbu Państwa na podstawie nieodpłatnej umowy zawartej w dniu 13.02.2002 r. na dzień 30.05.2005 r. była opodatkowana podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy zbycie akcji Banku X S.A., które zostały nabyte w ramach Transzy pracowniczej na podstawie oferty publicznej i dopuszczone do obrotu spełnia przesłanki zwolnienia z podatku dochodowego określone w art. 52 pkt. 1 lit. (a podatku dochodowego od osób fizycznych ?
Czy Spółka-płatnik zryczałtowanego podatku dochodowego prawidłowo zastosowała w odniesieniu do osób prawnych metodę średniej ważonej w celu określenia przychodu z dyskonta po wykupieniu papierów wartościowych przez emitenta w sytuacji, gdy nie jest możliwa identyfikacja nabytych w tym samym dniu, lecz po innych cenach wykupywanych papierów wartościowych (obligacji)?
Z przedstawionego przez Pana stanu faktycznego oraz przedłożonych dokumentów wynika, że w dniu 07.07.1997r. nabył Pan w Oddziale Centralnego Domu Maklerskiego ... S.A. akcje ... S.A., które następnie zbył w dniu 21.04.2004r. w ww. Domu Maklerskim.Z Centralnego Domu Maklerskiego otrzymał Pan informację PIT-8C, w której w części F poz. 55 została wyszczególniona wartość sprzedanych akcji.Pana pytanie
czy w momencie przyznania uprawnionym osobom nieodpłatnych, imiennych i niezbywalnych warrantów powstaje po stronie tych osób przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Czy koszty związane z dodatkową emisją akcji dla uprawnionych pracowników (opłaty notarialne i sądowe, usługi prawne i doradcze, koszty sporządzenia druku i dystrybucji prospektu emisyjnego, opłaty giełdowe, koszty oferowania papierów wartościowych, itp.) mogą stanowić koszty uzyskania przychodów w myśl przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r