Ustalenie kosztów uzyskania przychodu w związku ze zmianą wartości nominalnej akcji spółki.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą klientom wynagrodzenia z tytułu obniżenia wartości nominalnej posiadanych przez nich akcji.
w zakresie:sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia udziałów Spółki dzielonej po dokonanym podziale przez wydzielenie
W jakiej wysokości należy ustalić koszty uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością powstałej z przekształcenia spółki akcyjnej?
W jakiej wysokości należy ustalić koszty uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością powstałej z przekształcenia spółki akcyjnej?
Czy w opisanej sytuacji powstały dochód z tytułu udziału w zyskach osób prawnych jednostki samorządu terytorialnego - Województwo, korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 6 updop, a zatem Spółka jako płatnik nie jest zobowiązana do pobrania podatku z tytuł wypłaty wynagrodzenia w związku z obniżeniem wartości nominalnej akcji?
Czy nabycie przez Spółkę, od akcjonariuszy innych niż Wnioskodawca, części akcji własnych Spółki, bez wynagrodzenia, celem ich umorzenia i ich umorzenie połączone z obniżeniem kapitału zakładowego Spółki skutkuje powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w przedstawionym we Wniosku zdarzeniu przyszłym, odsetki płacone z tytułu obligacji zaciągniętych w celu spłaty zobowiązań Wnioskodawcy wynikających z obowiązku zapłaty kwoty pieniężnej z tytułu obniżenia kapitału zakładowego (poprzez umorzenie części akcji) stanowią koszt uzyskania przychodu w podatku CIT?
Ewentualny dochód uzyskany z odpłatnego zbycia akcji na rzecz spółki mającej osobowość prawną w celu umorzenia tych akcji (umorzenie dobrowolne za wynagrodzeniem), podlega opodatkowaniu na zasadach, jakie obowiązują w przypadku odpłatnego zbycia akcji w spółkach mających osobowość prawną oraz papierów wartościowych co skutkuje tym, że na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek obliczenia oraz pobrania
Czy w opisanym stanie faktycznym, w związku z obniżeniem kapitału zakładowego Spółki w wyniku umorzenia akcji oraz jego podwyższeniem do wysokości kapitału zakładowego Spółki sprzed jego obniżenia powstaje po stronie Spółki przychód podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: CIT)?
stwierdza się, iż nabycie przez Wnioskodawcę akcji od akcjonariusza za wynagrodzeniem w celu ich umorzenia, jako szczególny rodzaj umowy niewymienionej w katalogu zawartym w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych nie jest opodatkowane podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym u Spółki nie powstanie obowiązek podatkowy w powyższym podatku.
możliwość zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych przychodu uzyskanego w związku z obniżeniem kapitału zakładowego spółki komandytowo-akcyjnej
Czy w wyniku nieodpłatnego umorzenia akcji spółki "A." S.A. z jednoczesnym obniżeniem kapitału zakładowego powstaną konsekwencje podatkowe dla akcjonariuszy tej spółki, będących osobami fizycznymi i osobami prawnymi i czy w związku z tym po stronie Spółki "A." S.A. powstanie obowiązek płatnika podatku?
Jak obliczyć dochód (nadwyżkę przychodu nad kosztem jego uzyskania) uzyskany przez Wnioskodawcę z tytułu obniżenia kapitału zakładowego spółki komandytowo - akcyjnej w drodze obniżenia wartości nominalnej akcji i wypłaty na rzecz Spółki kwoty stanowiącej równowartość obniżonego kapitału zakładowego, tj. co jest przychodem otrzymanym przez Spółkę w wyniku opisanej powyżej operacji obniżenia kapitału
dotyczy rozliczenia przez Nią w podatku dochodowym od osób prawnych umorzenia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością bez wynagrodzenia, a w szczególności, czy poniesione wcześniej wydatki na nabycie tych udziałów będą w omawianej sytuacji stanowiły koszt uzyskania przychodów.
Czy obniżenie kapitału zakładowego skutkuje u Spółki powstaniem przychodu, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, a co za tym idzie ustaleniem podatku dochodowego?