Nieuznanie za podatnika podatku od towarów i usług w odniesieniu do transakcji wniesienia do Spółki aportu w postaci nieruchomości, stanowiącej niezabudowaną nieruchomość gruntową.
Możliwość utraty prawa do ryczałtu po wniesieniu wkładu niepieniężnego (aportem) nieruchomość, niestanowiącą przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do spółki typu SCSp, która nie posiada osobowości prawnej. Według prawa podatkowego Wielkiego Księstwa Luksemburg, podatnikami podatku dochodowego są wspólnicy SCSp a nie sama spółka.
Podatkowe skutki wniesienia aportu przez Gminę do spółki (art. 6 pkt 1, podleganie opodatkowaniu, podstawa opodatkowania, pełne prawo do odliczenia).
Otrzymanie i zbycie udziałów w spółce z o.o. w zamian za wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa.
Dalsze rozporządzenie przedmiotem spadku (jego wniesienie aportem do Spółki), jakim jest Przedsiębiorstwo nabyte w drodze dziedziczenia po ojcu, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.
Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem Nieruchomości do Spółki.
Dalsze rozporządzenie przedmiotem spadku (jego wniesienie aportem do Spółki), jakim jest Przedsiębiorstwo nabyte w drodze dziedziczenia po ojcu, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.
Skutki podatkowe objęcia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki w drodze konwersji wierzytelności.
Nieuznanie za podatnika podatku VAT w związku z wniesieniem aportem nieruchomości gruntowych w zamian za udziały w Spółce.
Skutki podatkowe objęcia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki w zamian za wkład pieniężny i ich odpłatnego zbycia w ramach uczestniczenia w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe objęcia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki w zamian za wkład pieniężny i ich odpłatnego zbycia w ramach uczestniczenia w programie motywacyjnym.
W omawianej sprawie znajdzie zastosowanie wyłączenie, o którym mowa w art. 2 pkt 6 lit. c) tiret drugie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Zmiana umowy Spółki, polegająca w rozumieniu ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych na podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez wniesienie do tej Spółki wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci udziałów – w zamian za akcje własne Spółki dokonywana
Opodatkowanie wniesienia aportu w postaci odcinka sieci wodociągowej i kanalizacyjnej do Spółki komunalnej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Określenie podstawy opodatkowania czynności wniesienia aportu Nieruchomości do Spółki.
Skutki podatkowe wniesienia do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wkładu niepieniężnego w postaci udziałów.
Ustalenie, czy wartość zapłaconego przez spółkę otrzymującą wkład niepieniężny podatku VAT należnego nie będzie stanowiła przychodu podatkowego.
W zakresie kosztów uzyskania przychodów związanych z objęciem udziałów w spółce w zamian za udziały innej spółki.
KUP w wartości nominalnej udziałów w zamian za otrzymanie w formie aportu przedmiotowej nieruchomości, moment kup; kup - wydatki na zagospodarowanie Parku
Spółka lub Spółka Przekształcona, w momencie Sprzedaży Akcji, będzie mogła potrącić przychód w wysokości ceny Akcji o koszt uzyskania przychodu ustalony jako realny wydatek poniesiony przez Spółkę na nabycie Akcji, tj. wartość rynkową Nowych Udziałów ustaloną na Dzień Emisji.
Opodatkowanie aportu infrastruktury, ustalenie podstawy opodatkowania dla tej czynności oraz prawo do odliczenia z tytułu wydatków dotyczących inwestycji.
Podstawą opodatkowania dla czynności wniesienia przez Pana Nieruchomości w drodze wkładu niepieniężnego do Spółki w zamian za objęcie udziałów będzie – zgodnie z art. 29a ust. 1 ustawy w zw. z art. 29a ust. 6 pkt 1 ustawy – wszystko, co stanowi zapłatę, którą otrzyma Pan od Spółki z tytułu dokonania tej transakcji, pomniejszone o kwotę podatku VAT.