Brak opodatkowania czynności wniesienia aportu w postaci Nieruchomości do Spółki Jawnej.
W zakresie ustalenia, jaki będzie koszt uzyskania przychodu ze zbycia nabytej w formie aportu nieruchomości wskazanej we wniosku.
Zwolnienie od podatku wniesienia aportem działki niezabudowanej do spółki w zamian za udziały.
Nieuznanie za podatnika podatku od towarów i usług w odniesieniu do transakcji wniesienia do Spółki aportu w postaci nieruchomości, stanowiącej niezabudowaną nieruchomość gruntową.
Nieuznanie za podatnika podatku od towarów i usług w odniesieniu do transakcji wniesienia do Spółki aportu w postaci nieruchomości stanowiącej niezabudowaną nieruchomość gruntową.
Uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu wniesienia aportu.
Wniesienie przez Gminę do Spółki aportem Nieruchomości będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT.
W związku z wniesieniem przez Państwa aportem Nieruchomości, tj. działek nr 1 oraz nr 2 do Spółki, będą działali Państwo jako podatnik w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy, a nie jako organ władzy publicznej i w konsekwencji nie będą mogli Państwo skorzystać w tym zakresie z wyłączenia, o którym mowa w art. 15 ust. 6 ustawy. Tym samym, transakcja wniesienia aportem opisanych Nieruchomości w zamian za
Określenie przychodów i kosztów dla transakcji zamiany nieruchomości, skutków podatkowych konwersji wierzytelności na udziały oraz możliwości amortyzacji budynków otrzymanych w wyniku zamiany nieruchomości.
Opodatkowanie podatkiem VAT wniesienia w formie niepieniężnej wkładu (aportu) do Spółki.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia w formie aportu niezabudowanych działek oraz podstawy opodatkowania tej czynności.
Uznanie aportu Nieruchomości przez X za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, zwolnienie z opodatkowania aportu niezabudowanej Nieruchomości 1, zwolnienie z opodatkowania aportu zabudowanej Nieruchomości 2, ustalenie podstawy opodatkowania tego aportu, prawo Nabywcy do odliczenia podatku naliczonego oraz zwrotu nadwyżki podatku naliczonego wynikającego z faktury otrzymanej od wnoszącego
Interpretacja indywidualna w zakresie opodatkowania wniesienia aportem do Spółki Nieruchomości gruntowej oraz uznania transakcji aportu do Spółki zabudowanej nieruchomości oraz prawa użytkowania wieczystego nieruchomości wraz z prawem własności posadowionego na nich budynku, stanowiącego odrębną nieruchomość za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, gruntowej w rozumieniu w art. 2 pkt 27e ustawy
Opodatkowanie czynności wniesienia Majątku aportem do spółki celowej oraz podstawa opodatkowania dla ww. aportu.
Opodatkowanie nieruchomości wnoszonej aportem do spółki oraz podstawa opodatkowania tej czynności.
Zastosowanie zwolnienia dla sprzedaży (zamiany) niezabudowanej działki nr 1, braku prawa do odliczenia podatku VAT dla Gminy w związku z nabyciem zabudowanej działki nr 2 oraz zastosowania zwolnienia dla planowanego aportu Nieruchomości i nieuznania Państwa za podatnika podatku VAT dla czynności wniesienia aportem Nieruchomości.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych związanych z wniesieniem przez Gminę aportem nieruchomości gruntowych w zamian za udziały w Spółce.
Wniesienie przez Gminę w formie aportu do Spółki składnika majątkowego, stanowiącego niezabudowaną działkę, będzie podlegać opodatkowaniu właściwą stawką podatku od towarów i usług.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług czynności wniesienia do Spółki aportem działek niezabudowanych.
Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku od towarów i usług w kwestii braku opodatkowania podatkiem VAT aportu nieruchomości niezabudowanej przez Gminę na rzecz spółki.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportem prawa użytkowania wieczystego działki niezbudowanej, prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z aportem do Spółki prawa wieczystego użytkowania działki niezabudowanej oraz ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. aportu.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności przekazania działki w drodze aportu na rzecz Spółki z o.o.
Brak zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy, wniesienia do Spółki wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci działki nr 1, zwolnienie od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy, wniesienia do Spółki wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci działki nr 2.