Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od przyjętych do używania inwestycji w obcym środku trwałym oraz możliwość uznania poniesionych nakładów inwestycyjnych za koszty pośrednie.
Czy określone Odpisy i Wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na podstawie zawartego Porozumienia, będącego konsekwencją Uchwał 2017 i 2009 powierzających obu spółkom zadanie własne Gminy, stanowią koszt uzyskania przychodu po stronie Wnioskodawcy na podstawie art. 15 ust. 1 uCIT
Czy z tytułu wniesienia do spółki cywilnej jako wkładu prawa do bezpłatnego użytkowania nieruchomości na wspólnikach będzie ciążył wynikający z art. 14 ust. 2 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązek ustalania przychodów z tytułu nieodpłatnego otrzymania prawa do używania tej nieruchomości? Z jednej strony Wnioskodawca - wspólnik który udostępnia swój 50% udział drugiemu wspólnikowi
Czy na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółka będzie mogła zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych (urządzeń), które zgodnie z ustaleniami przekaże kontrahentowi na czas produkcji określonych komponentów na rzecz Spółki?
Czy odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej Form wykorzystywanych przez Dostawców do produkcji komponentów na rzecz Spółki mogą stanowić koszty uzyskania przychodów, jeżeli fakt korzystania przez Dostawców z Form będących własnością Spółki jest uwzględniany przez Dostawcę przy kalkulacji ceny sprzedaży komponentów na rzecz Spółki, niezależnie od faktu uregulowania tej kwestii w formie pisemnego
Zużycie wyrobów węglowych przez spółkę, która zarządza i wynajmuje lokale mieszkalne
Opodatkowanie prawa do nieodpłatnego używania nieruchomości oraz ustalenia podstawy opodatkowania tej czynności.
Czy amortyzacja maszyn, które Spółka oddaje do bezpłatnego używania klientom stanowi koszt podatkowy Spółki w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: updop) Spółka będzie mogła zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych (urządzeń), które na mocy zawartych umów o współpracę udostępni swoim kontrahentom?
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub ubiegania się o jego zwrot?
Czy Strona ma prawo do (i) amortyzowania środków trwałych nie będących własnością X, a wprowadzonych do ewidencji w okresie kiedy obowiązujące wówczas przepisy dawały możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych oraz (ii) uznawania ww. odpisów amortyzacyjnych za koszty uzyskania przychodów do momentu całkowitego umorzenia danego środka trwałego (bez względu na zmiany w przepisach dotyczących amortyzacji
1/ Czy nieodpłatne udostępnienie części nieruchomości będącej własnością Sp.j. jednemu ze wspólników do prowadzenia działalności gosp. powoduje powstanie przychodu u niego lub u pozostałych wspólników ?2/ Kto w takim przypadku powinien amortyzować nieruchomość i czy te odpisy amortyzacyjne będą kosztem uzyskania przychodu ?
Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów amortyzacji liczonej od oddanych do nieodpłatnego używania przez spółkę przedmiotów majątkowych.
Czy można wnieść aneksem do umowy spółki w formie aportu prawo użytkowania lokalu w spółce i czy w takim przypadku spółka nie musi opodatkować przychodu z nieodpłatnego użytkowania lokalu?
Czy odpisy amortyzacyjne od użyczonego córce lokalu z przeznaczeniem na działalność gospodarczą stanowią koszty działalności firmy podatnika ? Podatnik prowadzi działalność gospodarczą i użycza córce lokal, przy czym lokal ten figuruje w ewidencji środków trwałych firmy podatnika .
Jakie obowiązki podatkowe powstaną w przypadku wniesienia przez podatnika aportem do spółki kapitałowej prawa wieczystego użytkowania gruntu lub użyczenia spółce prawa do nieodpłatnego używania nieruchomości w zamian za udziały lub akcje w spółce?
Czy odpisy amortyzacyjne od nieruchomości (grunt z zabudowaniami) otrzymanej przez samodzielny zakład opieki zdrowotnej od Urzędu Miasta i Gminy na podstawie umowy ustanawiającej prawo nieodpłatnego użytkowania na czas nieokreślony stanowią koszt uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)?