Sposób rozliczenia aportu nakładów na Inwestycję w zakresie modernizacji Wodociągu
Opodatkowanie podatkiem VAT wniesienia nakładów w formie aportu do spółki.
Wniesienie do Spółki aportu w postaci udziałów w działce będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług. Spółka będzie uprawniona do odliczenia podatku VAT wykazanego na fakturze dokumentującej dokonany aport.
Obowiązki podatkowe związane z wniesieniem aportem przez Gminę do Spółki nakładów na Inwestycję.
Sposób rozliczenia aportu nakładów na Inwestycje w zakresie modernizacji Infrastruktury.
Opodatkowanie podatkiem VAT wniesienia nakładów oraz prawo do odliczenia podatku VAT od poniesionych wydatków.
Opodatkowanie wniesienia aportem nakładów na Inwestycję do spółki komunalnej, ustalenie podstawy opodatkowania dla tej czynności, prawo do odliczenia od wydatków na Inwestycję.
Uznanie aportu majątku powstałego w ramach Inwestycji za opodatkowaną podatkiem VAT dostawę towarów, niekorzystającą ze zwolnienia od podatku. Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem do Spółki majątku powstałego w ramach Inwestycji. Prawo do odliczenia pełnej kwoty VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Inwestycji majątku powstałego w ramach Inwestycji.
Nieuznania przedmiotu aportu za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a tym samym braku wyłączenia transakcji aportu z opodatkowania podatkiem VAT oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację inwestycji na cudzym gruncie.
Nakłady poniesione przez Wnioskodawcę na wynajmowaną nieruchomość, za które Spółka otrzyma Wynagrodzenie, stanowić będą koszty bezpośrednio związane z przychodami. Możliwe jest bowiem wskazanie strumienia przychodów, którego dotyczą ponoszone nakłady na wykonanie usługi na rzecz Wynajmującego.
Nieuznanie Powiatu za podatnika przy aporcie i możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy aportu sprzętu medycznego, wyposażenia oraz nakładów inwestycyjnych.
Zwolnienie od podatku VAT przekazania aportem sieci wodociągowej z hydrantami na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy, - Zwolnienie od podatku VAT przekazania aportem sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy, - Zwolnienie od podatku VAT przekazania aportem nakładów dotyczących modernizacji stacji uzdatniania
Kwestia kontynuowania amortyzacji lokali mieszkalnych, spółdzielczego prawa do lokalu oraz inwestycji w obcym środku trwałym po roku 2022.
Brak możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od przyjętych do używania inwestycji w obcym środku trwałym oraz możliwości uznania poniesionych nakładów inwestycyjnych za koszty pośrednie.
W zakresie ustalenia, czy Spółce przysługuje prawo do amortyzacji nabytej nieruchomości w cenie nabycia z wyłączeniem wartości gruntu.
Stawka podatku VAT dla dostawy działek przeznaczonych pod zabudowę, oznaczonych w planie zagospodarowania przestrzennego symbolami U.1, KDW.1, KDZT.2., zwolnienie od podatku dostawy działek nr: 1 i 2 na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy, zwolnienie od podatku dostawy działki nr 3 w części przeznaczonej na tereny zieleni urządzonej pod warunkiem wyznaczenia linii rozgraniczających, zwolnienie od
1. Czy nakłady na zakup i montaż urządzeń fotowoltaicznych można potraktować jako osobny (winno być: „odrębny”) środek trwały. 2. Czy zgodnie z art 16k ust. 7-13 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ww. instalacja może zostać zamortyzowana jednorazowo.
Ustalenie, czy: - Wnioskodawca kwotę należną z tytułu świadczenia usług (czynności zwrotu wartości nakładów), powinien rozpoznać jako przychód wg ceny (rynkowej) wynikającej z Faktury Wnioskodawcy na podstawie art. 14 Ustawy o CIT (pytanie oznaczone we wniosku nr 3), - Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu przy sprzedaży nakładów jako środka trwałego, ich niezamortyzowaną
zastosowanie zwolnienia od podatku dla czynności wniesienia aportu w postaci Nieruchomości do spółki jawnej oraz możliwości wyboru opodatkowania tej transakcji.
Nakłady poniesione przez Spółkę cywilną na nieruchomość stanowiącą własność wspólników Spółki oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odpisów amortyzacyjnych od tych nakładów. Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
powstanie przychodu z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego i podziału majątku w wyniku rozwiązania spółki jawnej
w zakresie skutków podatkowych związanych z rozliczaniem nakładów zwiększających wartość przedmiotu najmu - środka trwałego (budynku).
aport nakładów poniesionych na budowę zaplecza warsztatowego (budynku warsztatowego i placu manewrowego) jako odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu VAT, aport składników majątku ruchomego jako odpłatna dostawa towarów podlegająca opodatkowaniu VAT, prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz ewentualna korekta, podstawa opodatkowania.
Strata w wysokości niezamortyzowanej części nakładów poniesionych na wybudowanie budynków i budowli będących środkami trwałymi wybudowanymi na cudzym gruncie, będącym przedmiotem umowy użytkowania, powstała na skutek wygaśnięcia tej umowy, stanowić będzie dla Spółki koszt uzyskania przychodów