Wnoszony aportem zespół składników materialnych i niematerialnych Przedsiębiorstwa (z wyłączeniem Nieruchomości Handlowych) stanowi zbycie przedsiębiorstwa i w konsekwencji transakcja ta podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem VAT.
Opisane we wniosku składniki majątku stanowią przedsiębiorstwo i Wnioskodawca będzie zobowiązany do kontynuacji amortyzacji obcego środka trwałego według zasad przyjętych przez wnoszącego aport, mimo iż to on poczynił nakłady na ten obcy środek trwały.
Darowizna zorganizowanej części przedsiębiorstwa z ojca na córkę, dokonana aktem notarialnym.
Darowizna zorganizowanej części przedsiębiorstwa z ojca na syna, dokonana w akcie notarialnym.
Wniesienie przedsiębiorstwa spółki wodnej do spółki z o.o. w zamian za wydanie udziałów w podwyższonym kapitale spółki z o.o.
Czy Wnioskodawca osiągnie dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych wskutek: 1) otrzymania przedsiębiorstwa jako wkładu na pokrycie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym od Spółki Y, 2) umorzenia części udziałów w jej kapitale zakładowym na wniosek jej wspólnika bez wynagrodzenia i bez obniżania kapitału zakładowego?
Ustalenie, czy nabycie przez Spółkę przedsiębiorstwa Pożyczkobiorcy w drodze Datio in solutum spowoduje powstanie wartości firmy podlegającej amortyzacji podatkowej na podstawie art. 16b ust. 2 pkt 2 ustawy o CIT.
Sukcesja podatkowa w następstwie nabycia Przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz zakres praw i obowiązków nabywcy w związku z otrzymaniem tego Przedsiębiorstwa.
Ustalenie, czy nabycie przez Spółkę przedsiębiorstwa Pożyczkobiorcy w drodze Datio in solutum spowoduje powstanie wartości firmy podlegającej amortyzacji podatkowej na podstawie art. 16b ust. 2 pkt 2 ustawy o CIT.
Opisany zespół składników materialnych i niematerialnych będących przedmiotem Aportu stanowi przedsiębiorstwo i w związku z tym podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy VAT.
Uznania składników materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo i wyłączenia czynności Aportu tych składników z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Brak zastosowania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług do czynności zbycia przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz brak obowiązku dokonania przez Państwa korekty podatku naliczonego odliczonego wcześniej od zakupionych materiałów, towarów, wyposażenia i środków trwałych.
czy Wnioskodawca - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu wniesienia do spółki przedsiębiorstwa
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci Przedsiębiorstwa z Wyłączeniami (a także uwzględniając możliwość dokonania Dodatkowych Ewentualnych Wyłączeń) za transakcję zbycia przedsiębiorstwa, które nie podlega przepisom ustawy.
Ocena skutków podatkowych stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych w części dotyczącej braku możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odpisów amortyzacyjnych od składników przedsiębiorstwa nabytego w drodze zapisu windykacyjnego (pytanie nr 4) oraz w pozostałym zakresie.
Nieuznanie uznania planowanego aportu zespołu składników majątkowych i niemajątkowych do nowo utworzonej Spółki Komandytowej z wyłączeniem Nieruchomości oraz Znaku Towarowego za transakcję zbycia przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy.
Nieuznanie uznania planowanego aportu zespołu składników majątkowych i niemajątkowych do nowo utworzonej Spółki Komandytowej z wyłączeniem Nieruchomości, Antresoli Magazynowej oraz Znaku Towarowego za transakcję zbycia przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy.
uznanie wniesienia tytułem wkładu niepieniężnego Przedsiębiorstwa z wyłączeniami za transakcję zbycia przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy
uznanie transakcji aportu przedsiębiorstwa do spółki za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług
Skutki podatkowe wniesienia przez Zainteresowanych do Spółki wkładu niepieniężnego, którym będzie ułamkowa część Przedsiębiorstwa.