Interpretacje

Interpretacja
08.12.2020 Podatki

Uznanie zbywanych składników majątku za zorganizowaną część przedsiębiorstwa podlegającą wyłączeniu z opodatkowania

Interpretacja
11.09.2017 Podatki

Przepisy prawa podatkowego dotyczące zasad ewidencji i identyfikacji podatników i płatników w zakresie obowiązku wykazania w zgłoszeniu aktualizacyjnym NIP-2: budynku, w którym Wnioskodawca prowadzi działalność oświatową, biur projektowych oraz miejsc organizacji szkoleń odbywających się poza siedzibą Spółki.

Interpretacja
20.09.2016 Podatki

Czy zgodnie z opisanym stanem faktycznym Wnioskodawca posiada w Polsce stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w rozumieniu art. 11 ust. 1 i 2 oraz art. 53 Rozporządzenia wykonawczego?

Interpretacja
11.04.2016 Podatki

prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury VAT dokumentującej nabycie działki przeznaczonej na cele prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej.

Interpretacja
21.01.2014 Podatki

obowiązek podawania w zgłoszeniu identyfikacyjnym adresów miejsc prowadzenia działalności gospodarczej

Interpretacja
12.12.2013 Podatki

Czy Wnioskodawca ma obowiązek aktualizowania w oparciu o art. 9 ustawy z dnia 13 października 1995 r. o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników (dalej: ustawa) danych adresowych dotyczących lokalizacji w P, danych adresowych dotyczących lokalizacji biur projektowych, danych adresowych dotyczących lokalizacji miejsc organizacji szkoleń organizowanych poza siedzibą Wnioskodawcy?

Interpretacja
11.12.2013 Podatki

Czy Wnioskodawca ma obowiązek aktualizowania w oparciu o art. 9 ustawy z dnia 13 października 1995 r. o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników (dalej: ustawa) danych adresowych dotyczących lokalizacji w (), danych adresowych dotyczących lokalizacji biur projektowych, danych adresowych dotyczących lokalizacji miejsc organizacji szkoleń organizowanych poza siedzibą Wnioskodawcy?

Interpretacja
12.06.2013 Podatki

Na wystawianych fakturach sprzedaży oraz fakturach otrzymywanych od kontrahentów (zakupowych) powinien być co do zasady umieszczany adres zgodny z dokonanym zgłoszeniem identyfikacyjnym oraz zgłoszeniem rejestracyjnym dla podatku od towarów i usług VAT-R dla podmiotów niebędących osobami fizycznymi jest to adres siedziby. W konsekwencji powyższego, Wnioskodawca powinien dokonać aktualizacji zgłoszenia

Interpretacja
17.04.2013 Podatki

Brak możliwości stosowania przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą adresu głównego miejsca prowadzenia działalności na fakturach sprzedaży i zakupu oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.

Interpretacja
07.03.2013 Podatki

Co uznaje się za miejsce prowadzenia działalności, które należy zgłosić w zgłoszeniu aktualizacyjnym NIP-2, zgodnie z art. 5 ust. 4 ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji płatników? Czy podatnik ma obowiązek zgłoszenia w zgłoszeniu aktualizującym magazynu, w którym przechowuje swoje towary i z którego przewozi je dalej do swoich kontrahentów w celu sprzedaży? Czy podatnik ma obowiązek zgłoszenia

Interpretacja
07.02.2013 Podatki

Czy Spółka może korzystać z odliczenia z ulgi na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych od całości dochodu mimo, iż pomocnicze jednostki organizacyjne Spółki znajdować się będą poza strefą ekonomiczną?

Interpretacja
28.12.2012 Podatki

Interpretacja przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej ewidencji i identyfikacji podatników w zakresie zgłoszeń identyfikacyjnych/aktualizacyjnych.

Interpretacja
28.12.2012 Podatki

określenie przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą adresu na fakturze VAT

Interpretacja
11.10.2012 Podatki

prawo do odliczenia z faktury, na której wpisano zamiast adresu Wnioskodawcy adres jego oddziału

Interpretacja
18.05.2012 Podatki

Stanowisko Wnioskodawcy uznające, że adres siedziby głównej oraz adres do doręczeń widniejący w CEIDG jako adres wykonywania działalności gospodarczej jest adresem właściwym do umieszczenia go na fakturze VAT wystawianej przez Wnioskodawcę oraz na fakturze wystawionej na firmę Wnioskodawcy należało uznać za nieprawidłowe.

Interpretacja
01.06.2010 Podatki

Czy wskazanie na fakturze VAT wystawianej przez sprzedawcę towaru lub usługi adresu jednej z 7 placówek Banku (zgłoszonych w NIP i KRS), jednakże innego niż adres siedziby tj. X, oznacza, że faktura taka zawiera pomyłkę dotyczącą adresu nabywcy, skutkiem czego Wnioskodawca powinien wystawić notę korygującą?

Interpretacja
30.10.2009 Podatki

Należy stwierdzić, iż w świetle przywołanych powyżej przepisów ustawy z dnia 13 października 1995r. o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 listopada 2003r. w sprawie wzorów formularzy zgłoszeń identyfikacyjnych (Dz. U. Nr 202, poz. 1959) oraz w świetle definicji słownikowej miejsca prowadzenia działalności, Wnioskodawca w

Interpretacja
03.09.2009 Podatki

1. Czy na Spółce ciąży obowiązek wydzielenia organizacyjnego działu administracyjnego zlokalizowanego poza terenem Strefy a tym samym konieczność zastosowania art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie metodologii cen transferowych w stosunkach pomiędzy zakładem strefowym Spółki a tym działem? 2. Czy zgodnie z zapisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przy braku możliwości

Interpretacja
17.08.2009 Podatki

Czy Spółka powinna wykazywać w zgłoszeniu identyfikacyjnym/aktualizacyjnym NIP-2 w części dotyczącej adresów miejsc wykonywania działalności - obok adresu centrali i oddziałów także adresy kolektur Spółki?

Interpretacja
29.09.2005 Podatki

Podatnik (spółka komandytowa) zmienia adres siedziby co skutkuje zmianą właściwości urzędu skarbowego w zakresie podatku VAT. Zmiana adresu siedziby następuje z dniem 01.07.2005 r. a zostaje ujawniona w KRS po kilku miesiącach. Z jaką datą nastąpi zmiana właściwości miejscowej urzędu skarbowego?

Interpretacja
29.12.2004 Podatki

1. Jak należy ustalić wartość początkową budynku usługowo - pensjonatowego i jak dokonywać odpisów amortyzacyjnych? 2. Czy przebudowa części stołówki na ognioodporną klatkę schodową powoduje zmiany wartości początkowej środka trwałego? 3. Czy nieodpłatne nabycie campingu trwale związanego z gruntem stanowi nieodpłatne świadczenie? Czy wartość początkową przedmiotowego środka trwałego należy określić