Możliwości kontynuacji amortyzacji lokalu mieszkalnego wraz z miejscem postojowym do pełnego zamortyzowania.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie prawa do wyłącznego korzystania przez czas nieoznaczony z miejsca postojowego znajdującego się w garażu podziemnym.
Podatnik, który nabył miejsce parkingowe dla leasingowanego samochodu, może je zaliczyć do środków trwałych i amortyzować według stawki 4,5%. Takie stanowisko zajął Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
Możliwość zaliczenia wydatków na zakup miejsca parkingowego do kosztów uzyskania przychodów oraz amortyzacja miejsca parkingowego.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej odpisów amortyzacyjnych oraz wskazanych we wniosku wydatków dotyczących lokalu mieszkalnego wykorzystywanego w części w tej działalności
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawcy będzie przysługiwać prawo do pomniejszenia przychodu o koszty uzyskania przychodu w postaci: odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej mieszkania (uwzględniającej wydatki na wykończenie), odsetek od rat kredytu hipotecznego faktycznie zapłaconych, wydatków z tytułu czynszu i energii elektrycznej - w takiej proporcji, w jakiej powierzchnia pomieszczenia
Stawka podatku VAT dla dostawy miejsca postojowego znajdującego się w częściach wspólnych budynku, w którym znajduje się nabywany lokal mieszkalny.
Czy zakupione prawo do korzystania z naziemnego miejsca postojowego jest środkiem trwałym, czy kosztem podatkowym w momencie poniesienia tego kosztu?
Czy wydatek poniesiony na zakup miejsca postojowego stanowi koszt uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej?Czy wydatek poniesiony na zakup miejsca postojowego należy uznać za wartość początkową podlegającą amortyzacji?Czy naliczany czynsz za miejsce postojowe można zaliczać do kosztów uzyskania przychodu?
Czy miejsca postojowe stanowią odrębne środki trwałe podlegające amortyzacji według stawki 4,5%?
1. Czy wydatek poniesiony na nabycie prawa do korzystania z miejsca postojowego stanowi koszt uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej? 2. Czy nabyte prawo, które zostało przyłączone do lokalu mieszkalnego, należy uznać za swoiste ulepszenie lokalu mieszkalnego Wnioskodawczyni, jego część? 3. Czy wydatek poniesiony na nabycie prawa do korzystania z miejsca postojowego należy uznać
Czy miejsca postojowe umownie oddane do wyłącznego korzystania Wnioskodawcy w podziemnej hali garażowej stanowiącej przedmiot współwłasności Wnioskodawcy mogą zostać zaliczone do środków trwałych, a co za tym idzie czy podlegają one amortyzacji przy zastosowaniu stawki amortyzacyjnej w wysokości 4,5%?
1. Czy poniesiony jednorazowo koszt w wysokości 6.100,00 zł oraz 258,00 zł opłaty notarialne Wnioskodawca może ująć bezpośrednio, jednorazowo w koszty uzyskania przychodu? 2. Czy Zainteresowany może uznać, że kwota ta jest kosztem wytworzenia tego miejsca postojowego, to jest robocizna, materiały i utrzymanie i ująć to miejsce jako środek trwały, wprowadzić do ewidencji i amortyzować go pytanie, jaki