Skutki podatkowe administrowania lokalami mieszkalnymi do czasu zakończenia postępowania spadkowego przez jednego z spadkobiorców.
Uznanie przedmiotu aportu za ZCP i w konsekwencji wyłączenia tej czynności z opodatkowania podatkiem VAT.
Możliwość ujęcia w kosztach uzyskania przychodu z tytułu najmu nieruchomości poniesionych wydatków.
Możliwość odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację inwestycji pn. Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest wymiana pokrycia dachowego na budynku komunalnym ().
Możliwość uznania za koszt w podatku dochodowym określonej części wydatków poniesionych na nabycie lokalu mieszkalnego, przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych, zakupu wyposażenia i opłacenia mediów.
Możliwość częściowego zaliczenia opłat za czynsz, media, amortyzacji oraz raty odsetkowej od kredytu do kosztów uzyskania przychodu w wykorzystywanym na potrzeby działalności gospodarczej jednym pokoju własnościowego lokalu mieszkalnego.
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych oraz wydatków za media.
Wnioskodawca w związku z odbywaniem podróży służbowych w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, do kosztów uzyskania przychodów tej działalności może zaliczać wartość diet za czas tych podróży, do wysokości wskazanej w ww. rozporządzeniach przy spełnieniu wymogów art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
sposób rozliczenia przychodu zyskiwanego z najmu lokalu (ustalenie wartości początkowej środka trwałego i sposób jej udokumentowania, możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej)
Sposób opodatkowania należności otrzymywanych od najemców i właścicieli lokali mieszkalnych.
Zwolnienie od podatku dla świadczonych usług w zakresie produkcji, emisji i sprzedaży licencji do programów i audycji radiowych.
1. Czy szereg wymienionych wydatków poniesionych na: 1) opracowanie dokumentacji geotechnicznej pod projektowany budynek, 2) opłaty za przyłączenie do sieci elektroenergetycznej i gazowej, 3) opłaty za przyłącze wod.-kan. i elektryczne, 4) opłatę za ksero projektu budowlanego, 5) media zużyte podczas budowy budynku (olej opałowy, energia, woda), 6) opłaty za pozwolenia, odbiory, decyzje o warunkach
Czy Spółka prawidłowo uznała, że: 1) wydatki wymienione w punktach 2, 7, 8, 10, 12, tj. m.in. związane z opracowaniem dokumentacji projektowej w tym koncepcyjnego, badań, sprawdzeń oraz sporządzeniem mapy geodezyjnej jako związane z czynnościami przygotowawczymi poniesione do czasu rozpoczęcia inwestycji stanowią koszty pośrednie (podatkowe koszty uzyskania przychodów)? 2) koszty wymienione w pkt 3
W zakresie:- uznania wniesionego wkładu niepieniężnego za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o podatku od towarów i usług, - uznania usług nieodpłatnych świadczonych na rzecz Spółki komandytowej jako odpłatne świadczenie usług, - konieczności dokumentowania przenoszonych przez Wnioskodawcę na spółkę komandytową kosztów w zakresie podatku od nieruchomości oraz opłat
1. Czy Spółka dobrze zidentyfikowała koszty wymienione w punkcie numer 1 jako koszty bezpośrednio związane z przychodem rozpoznawane dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w chwili sprzedaży inwestycji w proporcji do sprzedawanej powierzchni mieszkań? 2. Czy Spółka dobrze zidentyfikowała koszty wymienione w punkcie numer 2 jako koszty pośrednio, tj. inne niż bezpośrednio związane z przychodem
Czy Wnioskodawca w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ma prawo do przyjęcia lokalu użytkowego w 100% do ewidencji środków trwałych oraz dokonywania odpisów amortyzacyjnych od tej wartości?
Czy wydatki związane z utrzymaniem gabinetu weterynaryjnego oraz amortyzacja zakupionego lokalu będzie stanowić koszty uzyskania przychodu?
Czy w trakcie realizacji inwestycji koszty zużycia mediów stanowią koszty uzyskania przychodów, czy też zwiększają nakłady inwestycyjne w okresie budowy i w przyszłości podlegać będą amortyzacji ?
Dot. prawa do odliczenia podatku od towarów i usług z faktur dokumentujących zakup usług telekomunikacyjnych oraz innych mediów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, z uwagi na charakter prowadzonej działalności, tj. sprzedaż towarów używanych dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich i antyków, w której podstawą opodatkowania jest marża stanowiąca różnicę między całkowitą kwotą, którą
Jaką datę należy uznać za datę powstania przychodu podatkowego z tytułu refundowanych i rozliczonych kosztów mediów? Który z ustalonych przez jednostkę wariantów obliczania wysokości odpisów amortyzacyjnych jest prawidłowy?