Brak zastosowania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług do czynności zbycia przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego odliczonego wcześniej od zakupionych materiałów, towarów, wyposażenia i środków trwałych.
Uznania wniesienia aportu w postaci przedsiębiorstwa do Spółki Otrzymującej za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z aportem tego przedsiębiorstwa.
Aport Zespołu składników do Spółki będzie stanowić czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 Ustawy o VAT jako transakcja zbycia przedsiębiorstwa i w konsekwencji Wnioskodawczyni nie będzie zobowiązana do dokonania korekty, o której mowa w art. 91 ust. 1-8 Ustawy o VAT.
Interpretacja ogólna w sprawie opodatkowania VAT czynności wykonywanych przez jednostki samorządu terytorialnego polegających na instalacji systemów odnawialnych źródeł energii oraz usuwaniu azbestu w związku wyrokami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 30 marca 2023 r. w sprawach C-612/21 Gmina O. i C-616/21 Gmina L.
Przysługiwało Państwu prawo dokonania korekty (zwiększenia) kwoty podatku naliczonego o skorygowaną wcześniej część (90%) kwoty podatku naliczonego, w rozliczeniu za okres, w którym uregulowano należności, tj. okres rozliczeniowy, w którym doszło do uprawomocnienia postanowienia o zatwierdzeniu układu.
Za uznaniem, że nie mamy w przedmiotowej sprawie do czynienia z aportem przedsiębiorstwa przemawia także fakt, że zupełnie inny jest przedmiot działalności Spółki celowej i Państwa Spółki. Z opisu sprawy wynika bowiem, że przedmiotem działalności Spółki celowej jest zarządzanie nieruchomościami, z których korzysta Szpital w ramach umowy dzierżawy. Natomiast przedmiotem Państwa działalności gospodarczej
Nie przysługuje Państwu prawo do odliczenia części podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z Inwestycją, obliczonej według prewspółczynnika powierzchniowego.
Praw do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony z faktur i z duplikatów faktur, prawa do złożenia korekty deklaracji oraz wystawiania not korygujących w związku z nabyciem w drodze aportu przedsiębiorstwa w spadku.
Podatek od towarów i usług w zakresie: braku zwolnienia od podatku VAT aportu infrastruktury wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, stawki podatku VAT, prawa do odliczenia pełnych kwot podatku VAT poniesionych na realizację przedmiotowej Inwestycji oraz sposobu dokonywania odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Infrastruktury wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.
Zbycie przedsiębiorstwa w drodze aportu będzie wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT oraz brak obowiązku dokonania korekty.
Wyłączenie z opodatkowania aportu składników majątkowych do spółki osobowej ze względu na uznanie tych składników za przedsiębiorstwo oraz brak opodatkowania czynności wyłączenia z działalności gospodarczej nieruchomości zabudowanej i brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Brak zastosowania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług do czynności zbycia przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz brak obowiązku dokonania przez Państwa korekty podatku naliczonego odliczonego wcześniej od zakupionych materiałów, towarów, wyposażenia i środków trwałych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur zawierających dane, w tym NIP przedsiębiorstwa w spadku; obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego z dokumentów wystawionych na przedsiębiorstwo w spadku oraz obowiązek dokonania korekty importu usług w swojej deklaracji pomimo, że import usług był rozpoznany przez przedsiębiorstwo w spadku.
Aport składników majątku wydzielonych w momencie aportu nie stanowi zorganizowanej części przedsiębiorstwa i podlega opodatkowaniu.
Wyłączenia z opodatkowania czynności przeniesienia składników majątkowych z samorządowego zakładu budżetowego do Gminy. Wyłączenia z opodatkowania przeniesienia z Gminy do Spółki składników mienia w wyniku planowanego przekształcenia zakładu budżetowego Gminy w Spółkę. Brak obowiązku dokonania przez Gminę korekty podatku VAT naliczonego.
Uznanie transakcji wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci Działalności budowlanej za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27 ustawy, a tym samym wyłączenie transakcji z opodatkowania podatkiem VAT. Obowiązek dokonania korekt podatku naliczonego VAT po stronie Spółki otrzymującej aport.
wyłączenie z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy o VAT transakcji wniesienia aportem Inwestycji do Spółki, opodatkowanie podstawową stawką podatku VAT aportu Inwestycji do Spółki, określenie podstawy opodatkowania czynności wniesienia aportem Inwestycji do Spółki, prawo do korekty podatku naliczonego i sposobu dokonania korekty
wyłączenie z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy o VAT transakcji wniesienie aportem do Spółki Działek oraz Infrastruktury powstałej w ramach Inwestycji, opodatkowanie stawką podstawową aportu Sieci wodociągowych, opodatkowanie stawką podstawową aportu Działek z Budynkiem i Ujęciem wody oraz znajdującej się na nich Infrastruktury towarzyszącej, opodatkowanie stawką podstawową aportu
Korekta wieloletnia i jednorazowa podatku naliczonego, o której mowa w art. 91 ustawy o VAT; podstawa opodatkowania czynności wniesienia w formie aportu Infrastruktury; wyłączenie ze zwolnienia od podatku czynności wniesienia w formie aportu Infrastruktury do Spółki; zwolnienie od podatku czynności wniesienia w formie aportu Infrastruktury do Spółki; uznanie czynności wniesienia Infrastruktury w formie
Wyłączenie z opodatkowania czynności wniesienia do nowotworzonej spółki komandytowej aportem przedsiębiorstwa z wyłączeniem praw użytkowania wieczystego nieruchomości i związanych z nimi praw własności budynków oraz brak obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego.
Brak opodatkowania czynności przekazania w formie darowizny przedsiębiorstwa oraz brak obowiązku dokonania przez nabywcę korekty odliczonego podatku naliczonego.