Czy w przedstawionym stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym) na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych, konwersja wierzytelności na kapitał zakładowy oraz kapitał zapasowy nie będzie powodować po stronie Spółki powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu.
Na pokrycie wkładów w nowo powstałej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością wniesiono składniki rzeczowe w postaci urządzeń technicznych. Wartość nominalna kapitału zakładowego wynosi 50 000 zł, natomiast łączna wartość wnoszonych na jego pokrycie urządzeń to 80 000 zł. W jaki sposób rozliczyć tę transakcję w księgach rachunkowych? Jak amortyzować bilansowo i podatkowo wniesione składniki majątku?
Nadwyżka wartości wniesionego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na kapitał zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Przeznaczenie zysku na podstawie uchwały wspólników na kapitał zapasowy oraz obowiązku zapłaty ryczałtu.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że nabycie przez spółkę, w drodze aportu, majątku w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, którą stanowić będzie Zakład działalności dealerskiej i nieruchomościowej, nie spowoduje po stronie Spółki powstania przychodu w świetle przepisów ustawy CIT?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że nabycie przez spółkę, w drodze aportu, majątku w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, którą stanowić będzie Zakład blacharnia i lakiernia, nie spowoduje po stronie Spółki powstania przychodu w świetle przepisów ustawy CIT?
Czy Wnioskodawca będzie miał prawo do amortyzowania oraz zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od całości wartości początkowej Nieruchomości Składowiska (z wyłączeniem gruntów) otrzymanych w wyniku Aportu, którego część wartości zostanie przekazana na kapitał zakładowy, a część na kapitał zapasowy utworzony z agio.
Czynność podwyższenia kapitału zakładowego jak i zapasowego w związku z wniesieniem do spółki komandytowo-akcyjnej wkładu niepieniężnego podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych i nie ma zastosowania wyłączenie z art. 2 pkt 4 (zasada stand still).
Dotyczy ustalenia, czy opisana Transakcja wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa (Działalności 1) do Spółki spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym
Skutki podatkowe objęcia przez wspólnika nowych akcji w spółce komandytowo-akcyjnej i podwyższenia kapitału zarówno zakładowego jak i zapasowego o wartość ww. akcji, a także ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego (wpłaty w ratach).
W zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Skutki podatkowe wniesienia wkładów pieniężnych do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Czy Wnioskodawca jest uprawniony w 2020 r. zgodnie za art. 15cb ustawy CIT do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kwoty odpowiadającej iloczynowi stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego obowiązującej w ostatnim dniu roboczym poprzedzającym rok podatkowy powiększonej o 1 punkt procentowy oraz kwoty zysku za rok obrotowy 2018 przekazanego w roku 2019 na podstawie uchwały Zwyczajnego Walnego
Czy podstawą opodatkowania z tytułu zmiany umowy spółki jest wartość odpowiadająca wartości nominalnej obejmowanych nowych udziałów w kapitale zakładowym, czy też wartości stanowiące nadwyżkę ponad nominalną wartość udziałów przekazaną na kapitał zapasowy (agio) przez wspólników, w tym nowego udziałowca?
Czy w Spółce powstał przychód w związku z otrzymaniem kapitału zakładowego oraz zapasowego pokrytego wartością niepieniężną w postaci Oprogramowania?
Ustalenie wysokości przychodu podatkowego z tytułu objęcia udziałów w spółce z o.o. w zamian za wkład niepieniężny.
Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego spółki z o.o. z zysków z lat ubiegłych, przekształcenia spółki z o.o. w spółkę komandytową oraz ciążących na spółce z o.o. i spółce komandytowej obowiązkach płatnika.
Czy w związku z uchyleniem od dnia 1 stycznia 2017 r. zapisów art. 16 ust. 1 pkt 63 lit. d u.p.d.o.p. Wnioskodawca, podatnik podatku dochodowego od osób prawnych, który przyjął od Powiatu w zamian za udziały aport niepieniężny w postaci środków trwałych (nieruchomości szpitalnych), którego część wartości ustalonej na podstawie operatu szacunkowego, została przekazana na kapitał zakładowy, a część na
Czy podstawą opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych będzie wyłącznie nominalna wartość udziałów objętych przez wspólnika za aport, niezależnie od wartości wniesionego wkładu i wartości, która odniesiona zostanie na kapitał zapasowy spółki?
Czy po przekształceniu Sp. z o.o. w Sp. k., Wnioskodawca będzie miał prawo (proporcjonalnie do jego udziału w zysku Sp. k.) zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej Aktywów w pełnej wysokości, także od tej jej części, która w Sp. z o.o. została odniesiona na kapitał zapasowy i z tego względu podlegała ograniczeniom wynikającym z art. 16 ust. 1 pkt 63 lit
Czy Wnioskodawca, jako akcjonariusz SKA, jest zobowiązany zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych jeśli walne zgromadzenie SKA podejmie uchwałę o przekazaniu środków zgromadzonych na kapitale zapasowym na kapitał zakładowy SKA, a Wnioskodawcy zostaną przydzielone nowe akcje lub nastąpi podwyższenie wartości nominalnej dotychczasowych akcji?