Możliwość skorzystania przez Spółkę z ulgi B+R oraz ulgi na innowacyjnych pracowników.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP BOX).
Podstawy opodatkowania podatkiem VAT w przypadku gier losowych i grach na automatach.
1. Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do pobierania - jako płatnik - zryczałtowanego podatku od wypłat Należności Wydawców, w przypadku gdy miejsce zamieszkania bądź siedziba Użytkownika będzie znajdować się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?2. Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do pobierania - jako płatnik - zryczałtowanego podatku od wypłat Należności Wydawców, w przypadku gdy miejsce zamieszkania
Należy zgodzić się ze stanowiskiem Wnioskodawcy, że w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2015 r., do przekazywanych nieodpłatnych świadczeń dokonywanych w ramach organizowanych przez Wnioskodawcę promocji, skutkujących osiągnięciem przez Klientów, jak i potencjalnych Klientów przychodów z tytułów innych niż konkursy, loterie i sprzedaże premiowe, zastosowanie znajdują zasady opodatkowania wyrażone
określenie właściwej podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia usług polegających na urządzaniu gier na automatach i gier na automatach o niskich wygranych
Czy Spółka słusznie postąpiła zaprzestając dokonywania podatkowych odpisów amortyzacyjnych od automatów do gier o niskich wygranych, które zostały wyrejestrowane na druku GL-2, skoro nie zaprzestała tego typu działalności, nie postawiła urządzeń w stan likwidacji, automaty mogą być w następnych okresach przedmiotem sprzedaży, dzierżawy, demontażu na części w celu ich odsprzedaży?
Wyrejestrowanie (wycofanie z eksploatacji) automatów do gier a zaprzestanie amortyzacji
Jaka będzie stawka podatku VAT na sprzedaż gier komputerowych oraz abonamentów dla wszystkich opisanych we wniosku podmiotów poza granice Polski?
Na jakich warunkach Wnioskodawca powinien prowadzić ewidencję w celu ustalenia podstawy opodatkowania i obliczania wysokości podatku od gier, tj.:czy w przedmiotowym zakresie Wnioskodawca powinien stosować przepisy wykonawcze wydane na gruncie uprzednio obowiązującej ustawy z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych (t. j. Dz. U. z 2004 r. Nr 4, poz. 27 ze zm.) tj. rozporządzenia z dnia
w zakresie właściwości miejscowej organów podatkowych w podatku od gier na automatach o niskich wygranych oraz obowiązku podatkowego.
podstawa opodatkowania podatkiem akcyzowym wyprodukowanego przez siebie automatu do gier zużywanego do celów prowadzonej działalności gospodarczej
Czy czynność wykorzystywania (art. 4 ust. 4 pkt. 9) i posiadania (art. 4 ust. 1 i ust. 2) wyprodukowanych samodzielnie wyprodukowanych samodzielnie automatów do gry, będących wyrobami niezharmonizowanymi, na potrzeby prowadzonej działalności nie podlega opodatkowaniu podatkiem akcyzowym (Dz.U. z 2004r. Nr 29, poz. 257 ze zm.).
Czy wykorzystywanie przez Wnioskodawcę do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie gier na automatach o niskich wygranych, automatów wyprodukowanych przez niego we własnym zakresie, będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem akcyzowym?
W którym momencie powstaje obowiązek podatkowy wynikający ze zużyciatakiego wyrobu? Czy podstawę opodatkowania będzie stanowić wartość wyrobów przed, w trakcie,czy po jego zużyciu?
Czy wykorzystywanie do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie gier na automatach o niskich wygranych, automatów do gry wyprodukowanych we własnym zakresie przez Zainteresowanego, podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem akcyzowym?
Czy Wnioskodawca ma obowiązek zapłaty podatku akcyzowego od wyprodukowanego przez siebie automatu, który następnie jest zużywany w trakcie prowadzonej działalności gospodarczej?