Niektóre wydatki związane z nową inwestycją (zasadnicza zmiana dotycząca procesu produkcyjnego) będą stanowić koszty kwalifikowane i tym samym wpłyną na kwotę puli pomocy publicznej w postaci zwolnienia.
Podatek VAT w zakresie opodatkowania wkładu niepieniężnego do spółki, zastosowania zwolnienia oraz ustalenia podstawy opodatkowania.
Wniesienie przez Gminę do Spółki aportem Nieruchomości będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT.
Czy Wnioskodawca powinien dalej kontynuować amortyzację budynków wzniesionych na gruncie (środków trwałych), czy też powinien uznać, iż ma do czynienia z ich zbyciem oraz ich ponownym nabyciem i na nowo ustalić wartość początkową tych środków trwałych?
Uznanie transakcji przekazania w drodze aportu na rzecz spółki działek budowlanych w zamian za udziały za czynność niekorzystającą ze zwolnienia z art. 43 ustawy o VAT. Określenie podstawy opodatkowania w związku z aportem działek do Spółki.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości rolnej z zabudowaniami otrzymane w darowiźnie.
Zwolnienie od podatku aportu działki zabudowanej sieciami niebędącymi własnością zbywającego.
W zakresie ustalenia: czy pokrycie otrzymanych w Z Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością udziałów wkładem niepieniężnym - aportem nieruchomości niezabudowanej na podstawie Aktu Notarialnego z 2023 r. nabytej uprzednio również w drodze aportu na podstawie Aktu Notarialnego z 2021 r., Spółka ma prawo pomniejszyć podstawę podatku CIT o ustalone koszty na poziomie wartości aportu nabytego.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej wniesiony do Spółki aport.
Określenie podstawy opodatkowania czynności wniesienia aportu Nieruchomości do Spółki oraz opodatkowanie i zwolnienie od podatku aportu nieruchomości.
Dotyczy ustalenia: - czy wydatki ponoszone na dzierżawę gruntów, za okres od podpisania umowy dzierżawy do momentu zakończenia budowy farmy fotowoltaicznej, mogą być zaliczane do wartości środków trwałych w budowie i stanowić jeden z elementów wartości początkowej środków trwałych po oddaniu inwestycji do użytkowania, od której dokonywane będą odpisy amortyzacyjne stanowiące koszt uzyskania przychodów
Dotyczy uznania Gminy za podatnika podatku od towarów i usług w odniesieniu do transakcji wniesienia gruntów w formie aportu do Spółki.
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania Gminy za podatnika podatku od towarów i usług w odniesieniu do transakcji wniesienia działki nr 1 w formie aportu do Spółki.
Dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy planowany przez Wnioskodawcę aport jednej z działek należących do składników majątkowych Wnioskodawcy będzie stanowił transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, a w konsekwencji, czy zamierzona transakcja będzie wyłączona z opodatkowania VAT na podstawie art. 2 pkt 27e w zw. z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT czynności wniesienia aportem działki do Spółki.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportem prawa użytkowania wieczystego działki niezbudowanej, prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z aportem do Spółki prawa wieczystego użytkowania działki niezabudowanej oraz ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. aportu.
Zwolnienie od podatku dostawy (aportu do Spółki) działek zabudowanych; brak zastosowania zwolnienia od podatku dostawy (aportu do Spółki) działki zabudowanej naniesieniami stanowiącymi odrębny od gruntu przedmiot własności.
1. Czy dla ustalenia, czy Spółka za rok 2021 jest spółką nieruchomościową w rozumieniu przepisów art. 4a pkt 35 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w sumie wartości rynkowej aktywów powinna uwzględniać zarówno wartość nieruchomości wykazanych jako inwestycje w nieruchomości, środki trwałe, towary jak również ujęte jako produkcja w toku (gdzie nieruchomość stanowi element kosztu wytworzenia
Cele mieszkaniowe z art. 21 ust. 1 pkt 131 a spłata kredytu na zbyty lokal mieszkaniowy, oraz zakup, wykończenie, urządzenie lokalu mieszkaniowego, zakup garażu