Wniesienie przez Gminę do Spółki aportem Nieruchomości będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT.
Określenie podstawy opodatkowania czynności wniesienia aportu Nieruchomości do Spółki oraz opodatkowanie i zwolnienie od podatku aportu nieruchomości.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT czynności wniesienia aportem działki do Spółki.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportem prawa użytkowania wieczystego działki niezbudowanej, prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z aportem do Spółki prawa wieczystego użytkowania działki niezabudowanej oraz ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. aportu.
Spółka, po zarejestrowaniu się jako czynny podatnik podatku VAT, nie będzie miała prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury VAT dokumentującej wniesienie do Spółki gruntów w postaci aportu, na których zostaną wybudowane budynki mieszkalne przeznaczone do wynajmu długoterminowego (czynności korzystającej ze zwolnienia od podatku VAT)
Wnioskodawczyni słusznie uznała transakcję wniesienia nieruchomości aportem do spółki za dostawę towarów opodatkowaną podatkiem VAT. Spółce będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem nieruchomości. Prawo to będzie przysługiwać pod warunkiem niezaistnienia przesłanek, o których mowa w art. 88 ustawy.
Wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego w zakresie aportu nieruchomości.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla wniesienia aportu do Spółki w postaci Nieruchomości oraz ustalenie podstawy opodatkowania dla tej transakcji.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług transakcji aportu gruntu do spółki, Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu aportu gruntu.
Uznanie aportu nieruchomości niezabudowanej za odpłatną dostawę towarów oraz zastosowanie zwolnienia od podatku dla tej dostawy, a także ustalenie podstawy opodatkowania aportu nieruchomości niezabudowanej.
zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla sprzedaży zabudowanej działki nr 1/1 oraz opodatkowania sprzedaży niezabudowanych działek nr 1/2, 1/3 i 1/4
Dostawa nieruchomości, będącej działką niezabudowaną, ale z przeznaczeniem do celów budowlanych, dokonana przez Wnioskodawcę w formie aportu do spółki celowej będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług z zastosowaniem właściwej stawki podatku VAT.
Uznanie za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT aportu działki gruntu do spółki komandytowej.
Opodatkowanie czynności wniesienia do spółki aportu w postaci nieruchomości gruntowej.
Uznanie zbycia składników majątku w drodze aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
Opodatkowanie w całości stawką VAT 23% aportu pięciu działek do Spółki TBS Sp. z o.o.
Wyłączenie od opodatkowania, na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o podatku VAT, aportu nieruchomości zabudowanych i gruntu niezabudowanego oraz wolnienie od podatku VAT dostawy nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych. Aport dokonywany przez Województwo na rzecz Szpitala.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania oraz ustalenia podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci prawa wieczystego użytkowania gruntu niezabudowanego do spółki prawa handlowego oraz zwolnienia z opodatkowania czynności wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci prawa wieczystego użytkowania gruntu
Opodatkowanie dostawy ruchomości i nieruchomości oraz prawo do odliczenia.
opodatkowanie przekazania przez Gminę w formie aportu działki otrzymanej z mocy prawa.