firma
Interpretacja
18.01.2024 Podatki

Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na artykuły spożywcze, które są udostępnione w siedzibie firmy pracownikom w trakcie wykonywania zadań.

Interpretacja
01.02.2022 Podatki

Przedstawione w opisie stanu faktycznego nabycie akcji w ramach Umowy sprzedaży będzie zwolnione z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. (14c)

Interpretacja
13.07.2021 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów, środków trwałych i amortyzacji.

Interpretacja
08.09.2020

w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca ma prawo ujawnić w Ewidencji dodatnią wartość firmy jako wartość niematerialną i prawną i rozpocząć jej amortyzację od wartości początkowej dodatniej wartości firmy ustalonej zgodnie z art. 16g ust. 2 ustawy o CIT, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu wprowadzenia dodatniej wartości firmy do Ewidencji, w sytuacji gdy Spółka nie wprowadziła do ewidencji

Interpretacja
02.09.2019 Podatki

W zakresie ustalenia, czy wskutek zbycia Dywizji LB powstanie wartość firmy podlegająca amortyzacji na podstawie art. 16b ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
10.12.2018 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupem autobusów oraz usług służących obsłudze transportu miejskiego.

Interpretacja
19.01.2016 Podatki

w zakresie powstania tzw. dodatniej wartości firmy podlegającej amortyzacji podatkowej

Interpretacja
14.09.2015 Podatki

Czy w związku z nabyciem przedsiębiorstwa w ramach opisanego zdarzenia przyszłego, Wnioskodawca będzie uprawniony do określenia dla celów amortyzacji podatkowej wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład przedsiębiorstwa według ich wartości rynkowej oraz ujęcia w księgach rachunkowych dodatniej wartości firmy, podlegającej amortyzacji na podstawie

Interpretacja
20.08.2015 Podatki

1. Czy na skutek nabycia ZCP powstanie wartość początkowa firmy, która będzie mogła być amortyzowana przez Wnioskodawcę?2. Jaką wartość początkową ŚT i WNiP powinien przyjąć Wnioskodawca?3. W jakiej wysokości Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodów w przypadku zbycia Zapasów nabytych w ramach ZCP?

Interpretacja
20.04.2015 Podatki

Czy w wyniku zawarcia umowy leasingu zorganizowanej części przedsiębiorstwa, stosownie do art. 16b ust. 2 pkt 2 lit. b ustawy CIT, Spółka będzie uprawniona do amortyzowania wartości firmy zorganizowanej części przedsiębiorstwa jeżeli takowa powstałaby jako dodatnia różnica pomiędzy należną zbywcy ceną nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa (rozumianą jako suma opłat przewidzianych w umowie

Interpretacja
18.11.2013 Podatki

Czy naliczana amortyzacja w spółce kapitałowej od wartości firmy stanowić będzie podatkowy koszt uzyskania przychodów?

Interpretacja
03.10.2013 Podatki

Czy wartość firmy (goodwill) czyli dodatnia różnica pomiędzy ceną nabycia przedsiębiorstwa,a wartością rynkową nabytych składników majątkowych, która stanowi wartość początkową firmy będzie podlegać amortyzacji na podstawie art. 16m ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przez okres nie krótszy niż 5 lat?

Interpretacja
28.05.2013 Podatki

Prawo do rozliczenia nadwyżki podatku naliczonego nad należnym przez spółkę cywilną, odliczenie podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług wystawionych jeszcze na podmiot przekształcony (osobę fizyczną) oraz konieczność skorygowania danych na tych fakturach,

Interpretacja
02.12.2011 Podatki

W jaki sposób obliczyć wartość firmy w przypadku aportu przedsiębiorstwa opisanego w zdarzeniu przyszłym?

Interpretacja
20.12.2010 Podatki

Co stanowić będzie dla Spółki koszt uzyskania przychodu ze sprzedaży Nieruchomości otrzymanych tytułem wkładu niepieniężnego w przypadku braku wprowadzenia Nieruchomości do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki?

Interpretacja
16.12.2010 Podatki

Co stanowić będzie dla Spółki koszt uzyskania przychodu ze sprzedaży Nieruchomości otrzymanych tytułem wkładu niepieniężnego, wprowadzonych do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki - w przypadku braku wystąpienia dodatniej wartości firmy?

Interpretacja
12.10.2010 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego przez Spółkę Przejmującą z faktur wystawionych na Firmę Przejętą, w przypadku aportu przedsiębiorstwa osoby fizycznej do spółki kapitałowej prawa handlowego spółki z o.o.

Interpretacja
19.07.2010 Podatki

Czy prawa wynikające z interpretacji indywidualnych, wydanych dla spółek przejmowanych po dniu 1 lipca 2007r. przejdą po połączeniu na Spółkę, jako następcę prawnego spółek przejmowanych?

Interpretacja
11.05.2010 Podatki

W jaki sposób wartość otrzymanych aportem nieruchomości powinna zostać ujęta w kosztach uzyskania przychodu osiągniętego ze sprzedaży przez Wnioskodawcę poszczególnych lokali, wraz z odpowiednim udziałem w prawie własności gruntu? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)

Interpretacja
30.07.2009 Podatki

Czy - przy obliczaniu wartości firmy - w wartości składników majątkowych spółka będzie mogła uwzględnić zobowiązania, których ciężar przejmie na podstawie art. 519 i art. 392 Kodeksu cywilnego?

Interpretacja
27.01.2009 Podatki

Czy przy obliczaniu wartości Firmy dla celów amortyzacji w rozumieniu art. 16b ust. 2 pkt 2 w powiązaniu z art. 16g ust. 2 ustawy CIT nie uwzględnia się wartości rynkowej przejętych maszyn, urządzeń oraz samochodów będących przedmiotem umów leasingu operacyjnego, jak również zobowiązań z nimi związanych, które wyłącznie ze względu na art. 3 ust. 4 ustawy o rachunkowości zostały wykazane odpowiednio