faktura zaliczkowa
Interpretacja
18.03.2022

Warunki dostaw wyrobów węglowych w ramach zwolnienia od opodatkowania akcyzą

Interpretacja
26.04.2019 Podatki

Moment powstania obowiązku wpisu do ewidencji wyrobów węglowych wystąpi, co do zasady, przy wydaniu wyrobów finalnemu nabywcy węglowemu. W przypadku gdy faktura zaliczkowa jest jedyną fakturą wystawianą przez Spółkę, faktura ta jest fakturą, której data wystawienia i numer zawarte są w ewidencji sprzedaży wyrobów węglowych, o której mowa w art. 138i ust. 1 pkt 1 ustawy.

Interpretacja
30.11.2018 Podatki

Spełnianie przez sposób dokumentowania dostaw węgla realizowanych w oparciu o przedpłaty, wymagań warunkujących możliwość objęcia wyrobów węglowych zwolnieniem od akcyzy wynikających z art. 31a ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku akcyzowym w brzmieniu nadanym nowelizacją.

Interpretacja
28.03.2018 Podatki

w zakresie sposobu ujęcia różnic kursowych w wartości początkowej środka trwałego i momentu korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z refundacją w formie dotacji

Interpretacja
25.11.2015 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości anulowania faktury zaliczkowej, która nie została wysłana i dostarczona do klienta oraz braku obowiązku wykazywania kwoty podatku VAT należnego od otrzymanej zaliczki.

Interpretacja
18.04.2014 Podatki

Sposób ujęcia różnic kursowych w wartości początkowej środka trwałego i moment korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z refundacją w formie dotacji.

Interpretacja
28.11.2013 Podatki

Czy koszty amortyzacji maszyn używanych m.in. do zrealizowania umowy na rzecz Zamawiającego, zaliczone do kosztów wydziałowych i ujmowane dla celów rachunkowych w koszcie wytworzenia Systemu należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie jego sprzedaży? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 7)

Interpretacja
15.05.2013 Podatki

Określenie podmiotu zobowiązanego do wystawienia faktur korygujących i uprawnionego do skorygowania obrotu z tytułu zwróconych zaliczek oraz w związku z odstąpieniem od zawartej umowy sprzedaży w sytuacji wniesienia aportem zorganizowanych części przedsiębiorstwa.

Interpretacja
06.02.2013 Podatki

Sposób udokumentowania i rozliczenia podatku z tytułu zaliczek wniesionych aportem do Spółki przez spółkę jawną.

Interpretacja
26.01.2012 Podatki

Czy w przypadku przeniesienia praw i obowiązków z zawartych przez Spółkę umów na świadczenie usług na Spółkę Y, w drodze aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa w sytuacji, gdy usługi te zostaną wykonane w całości przez Spółkę Y, pobrane przez Spółkę zaliczki na poczet wykonania usług podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT?

Interpretacja
09.07.2009 Podatki

Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy sprzedaży mieszkań używanych?

Interpretacja
16.06.2009 Podatki

zaliczka otrzymana na poczet przyszłych dostaw towarów i usług nie stanowi przychodu podatkowego, a tym samym naliczonych przez Spółkę różnic kursowych pomiędzy kwotami otrzymanych zaliczek, a odpowiadającymi im kwotami wynikającymi z faktur zaliczkowych nie można uznać za podatkowe różnice kursowe.

Interpretacja
14.03.2008 Podatki

Czy w przypadku dokonania wpłaty zaliczki na poczet późniejszego nabycia nieruchomości, konieczne jest sporządzenie aktu notarialnego, aby można było odliczyć VAT naliczony z faktury zaliczkowej?

Interpretacja
20.12.2006 Podatki

Czy spółka jako sukcesor prawny spółki jawnej ma prawo pomniejszać należny podatek VAT wykazany w tzw. fakturze końcowej, o kwotę podatku należnego wykazanego w fakturze zaliczkowej, wystawionej wcześniej przez spółkę jawną (przed wniesieniem aportu) do spółki z o.o.?