Ustalenie, czy w odniesieniu do dochodów wydatkowanych na dokapitalizowanie spółek (wydatków na nabycie udziałów / akcji spółek, podwyższenie kapitałów spółek, wniesienie dopłat do spółek oraz udzielenie oprocentowanej pożyczki spółkom), Wnioskodawca może i będzie mógł zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Równowartość dochodu odpowiadającego wydatkom, w tym zaliczkom, na zakup akcji w podmiotach, będących osobami prawnymi, związanych z mediami nie jest zwolniony przedmiotowo od podatku dochodowego od osób prawnych, ponieważ nie odbywa się w ramach zarządzania portfelem, o którym mowa w art. 75 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. Nr 183, poz. 1538).
Zwolnienia od podatku dochodu ustalonego jako równowartość wydatków sfinansowanych środkami pochodzącymi z dotacji.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego
opodatkowanie wpisowego pobieranego od uczestników zawodów oraz opodatkowanie usług sportowo-rekreacyjnych świadczonych przez zakład budżetowy na zlecenie Miasta lub innych instytucji
1. Czy Spółka prawidłowo kwalifikuje przychody z tytułu otrzymanych płatności jako zwolnione z podatku dochodowego bądź niepodlegające temu podatkowi ?2. Czy Spółka prawidłowo kwalifikuje koszty ponoszone tylko i wyłącznie w celu otrzymania płatności do kosztów niestanowiących kosztów uzyskania przychodu ?3. Czy Spółka prawidłowo kwalifikuje przychody uzyskiwane w związku z komercyjną eksploatacją
sposób i możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup pomocy dydaktycznych, których wartość przekracza 3.500 zł, ze względu na ich ograniczony okres użytkowania (krótszy niż rok)
Czy w świetle art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wniesienie Zakładu jako aport do nowoutworzonej spółki można traktować jako wydatek na cele statutowe Fundacji?
możliwość zaliczenia jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup pomocy dydaktycznych, których wartość przekracza 3.500 zł.
sposób amortyzacji środków trwałych nabywanych przez Fundację i używanych zarówno do działalności statutowej, jak i do działalności gospodarczej bez możliwości wyodrębnienia do której, w jakim zakresie (pytanie Nr 2 w stanie faktycznym),● sposób kwalifikacji kosztów (część pytania Nr 3 w stanie faktycznym), ● zastosowanie zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
w zakresie uprawnienia do amortyzacji w rozumieniu art. 16a ust. 1 i art. 16b ust. 1 ustawy
Sposób zakwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów ponoszonych wydatków na nabycie składników majątku.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
uprawnienia do amortyzacji w rozumieniu art. 16a ust. 1 i art. 16b ust. 1 ustawy
Sposób zakwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów ponoszonych wydatków na nabycie składników majątku przez SKOK.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych przez SKOK.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie sposobu zakwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów ponoszonych wydatków na nabycie składników majątku.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu rozpoznawania przychodów w prowadzonej działalności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalania momentu zastosowania przepisów ustawy z dnia 5 listopada 2009 r. o spółdzielczych kasach oszczędnościowo - kredytowych mających wpływ na zasady opodatkowania osiąganych przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej oraz rozpoznawania w kosztach uzyskania przychodów wydatków na nabycie składników majątku trwałego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
Stowarzyszenie nie jest podatnikiem podatku VAT w zakresie, w jakim wykonuje nieodpłatnie czynności w ramach działalności statutowej organizacji pożytku publicznego, a nie świadczy odpłatnie usług oraz nie dokonuje odpłatnej dostawy towarów. Natomiast przekazanie obrazów w ramach aukcji charytatywnej stanowi odpłatną dostawę towarów i podlega opodatkowaniu VAT (z możliwością zwolnienia podmiotowego
W zakresie sposobu zakwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów ponoszonych wydatków na nabycie składników majątku przez SKOK.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych przez SKOK.
W zakresie sposobu zakwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów ponoszonych wydatków na nabycie składników majątku przez SKOK.