Czynność podwyższenia kapitału zakładowego jak i zapasowego w związku z wniesieniem do spółki komandytowo-akcyjnej wkładu niepieniężnego podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych i nie ma zastosowania wyłączenie z art. 2 pkt 4 (zasada stand still).
Wkład niepieniężny do spółki komandytowo-akcyjnej winien być opodatkowany zgodnie z zasadami przewidzianymi przez ustawę o podatku od czynności cywilnoprawnych, w zakresie, w jakim nie jest ona sprzeczna z dyrektywą z zachowaniem wyłączeń z art. 2 pkt 4 (zasada stand still) oraz art. 2 pkt 6 (czynności restrukturyzacyjne).
Wymiana udziałów wyłączenie opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 6 lit. c) tiret drugie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego w spółce komandytowo-akcyjnej poprzez emisję nowych akcji, które będą obejmowane w zamian za wkład niepieniężny, powstanie po stronie spółki komandytowo-akcyjnej obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?
W zakresie możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania czynności wniesienia aportem autobusów do gminnej Spółki.
1. Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego związanego z aportem akcji Nabywanej SKA? 2. Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego związanego z aportem akcji Nabywanej SA?
1. Czy w związku z tym, iż art. 10 ust. 1 Dyrektywy Rady 2009/133/WE z dnia 19 października 2009 r. w sprawie wspólnego systemu opodatkowania mającego zastosowanie w przypadku łączenia, podziałów, podziałów przez wydzielenie, wnoszenia aktywów i wymiany udziałów dotyczących spółek różnych państw członkowskich oraz przeniesienia statutowej siedziby SE lub SCE z jednego państwa członkowskiego do innego
W zakresie skutków podatkowych związanych z jednoczesnym wniesieniem przez Wnioskodawcę i pozostałego udziałowca wkładu niepieniężnego w postaci udziałów w spółce kapitałowej z siedzibą na terytorium RP do spółki kapitałowej z siedzibą na Cyprze.
Opodatkowanie podatkiem od czynności cywilnoprawnych podwyższenia kapitału zakładowego Spółki z o.o. ocena zgodności ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych z prawem europejskim.
nabywanie wewnątrzwspólnotowo przez Wnioskodawcę oleje smarowe o kodzie CN 2710 19 81, będące wyrobami akcyzowymi, w sytuacji gdy nie są spełnione warunki przewidziane w § 10 pkt 2 cyt. wyżej rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego nie mogą korzystać ze zwolnienia na podstawie ww. przepisów.
Objęcie przez Wnioskodawcę udziałów w spółce kapitałowej mającej siedzibę w państwie należącym do Unii Europejskiej w zamian za posiadane akcje w spółce akcyjnej z siedzibą w Polsce. Czy w ww. sytuacji zastosowanie ma art. 8 ust. 1 Dyrektywy 2009/133/WE?
Objęcie przez Wnioskodawcę udziałów w spółce kapitałowej mającej siedzibę w państwie należącym do Unii Europejskiej w zamian za posiadane akcje w spółce akcyjnej z siedzibą w Polsce. Czy w ww. sytuacji zastosowanie ma art. 8 ust. 1 Dyrektywy 2009/133/WE?
Przychód z tytułu objęcia udziałów w spółce kapitałowej z siedzibą na Cyprze.
1. Czy obowiązek uwzględnienia dotacji (przeznaczonej na dofinansowanie kosz-tów uczestnictwa w imprezie targowej, a więc nie stanowiącej obrotu w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy o VAT) przy obliczaniu współczynnika sprzedaży dotyczy wyłącznie podatników wykonujących jednocześnie czynności podlega-jące VAT i wyłączone z jego zakresu? 2. Czy korekta podatku naliczonego, o której mowa w art. 91 ust.