Opodatkowanie stawką 8% dotacji otrzymanej przez Wnioskodawcę przyznanej na finansowanie projektu pn. „(…)”; - Określenie podstawy opodatkowania dla usług usuwania azbestu; - Prawo do odliczenia pełnych kwot podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z realizacją zadania.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z realizacją zadania pn. „...”, - Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT dotacji otrzymanej na realizację ww. zadania.
czy w momencie sprzedaży nie w pełni zamortyzowanych środków trwałych, których zakup częściowo został sfinansowany dotacją kosztem uzyskania przychodu będzie cała niezamortyzowana wartość środków trwałych bez rozbicia na cześć objętą dofinansowaniem i cześć nieobjętą dofinansowaniem oraz czy nierozliczona wartość dofinansowania otrzymanego w ramach projektu unijnego, która w związku ze sprzedażą nie
1) ustalenie podstawy opodatkowania dla świadczonej przez Gminę usługi 2) prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z usuwaniem i unieszkodliwianiem azbestu.
Jeżeli zatem Spółka dokonała odpisów amortyzacyjnych w pełnej wysokości, to jest ona zobowiązana do ich skorygowania, tj. zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów w tych miesiącach (okresach), w których wykazała je w zawyżonej wysokości, a nie w rozliczeniu za okres, w którym zwrot wydatków został otrzymany. Jeżeli dofinansowanie otrzymano w roku podatkowym następującym po roku, w którym odpisy amortyzacyjne
Czy dopłaty wypłacane z ARR finansowane ze wszystkich źródeł podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy koszty poniesione w 2008 r., a następnie w części zrefundowane z dotacji, uzyskanej w 2009 r., o jakiej mowa w art. 17 ust. 1 pkt 23, pozostają dalej kosztami uzyskania przychodów w ujęciu podatkowym roku, w którym zostały poniesione i nie podlegają korekcie w latach następnych?