Opodatkowanie transakcji dokonywanych przy użyciu aplikacji mobilnej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem Nieruchomości do Spółki.
Interpretacja ogólna w sprawie opodatkowania VAT czynności wykonywanych przez jednostki samorządu terytorialnego polegających na instalacji systemów odnawialnych źródeł energii oraz usuwaniu azbestu w związku wyrokami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 30 marca 2023 r. w sprawach C-612/21 Gmina O. i C-616/21 Gmina L.
Brak statusu podatnika VAT; niewystąpienie czynności podlegających opodatkowaniu, wykonywanych na rzecz Uczestników; brak opodatkowania dotacji oraz brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego.
Uznanie aportu sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz przyłączy kanalizacji sanitarnej do granicy pasa drogowego za odpłatną dostawę towarów niekorzystającą ze zwolnienia od podatku od towarów i usług. Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z wybudowaniem sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz przyłączy do kanalizacji sanitarnej do granicy pasa drogowego. Sposób realizacji prawa do
Niedziałanie jako podatnik podatku od towarów i usług w zakresie czynności wniesienia aportu w postaci składników majątku ruchomego do spółki. Uznanie, że czynność wniesienia aportu będzie korzystała ze zwolnienia wynikającego z art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług.
Dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy planowany przez Wnioskodawcę aport jednej z działek należących do składników majątkowych Wnioskodawcy będzie stanowił transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, a w konsekwencji, czy zamierzona transakcja będzie wyłączona z opodatkowania VAT na podstawie art. 2 pkt 27e w zw. z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu zakupu towarów przez Spółkę od Dostawców z terytorium Polski, przekazywanych następnie jako nagrody rzeczowe Uczestnikom, obowiązek rozpoznania przez Spółkę wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów na terytorium kraju a następnie dostawy krajowej na rzecz Uczestnika, rozpoznanie przez Spółkę importu towarów a następnie dostawy krajowej na rzecz Uczestnika, uznanie
Opodatkowanie aportu budynków / budowli powstałych w ramach Inwestycji do Spółki, ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. aportu oraz prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na Inwestycję.
Uznanie, że majątek związany z Działem1, który będzie podlegał wniesieniu do Nabywcy w formie wkładu niepieniężnego (aportu) na skutek Transakcji będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a tym samym Transakcja nie doprowadzi do powstania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług,
Uznanie, że wniesienie działek aportem do Spółki stanowi odpłatną dostawę towarów, sposób ustalenia podstawy opodatkowania tego aportu.
Uznanie aportu Nieruchomości przez Wnioskodawcę 1 i 2 do Spółki za odpłatną dostawę towarów oraz prawo do odliczenia podatku VAT przez Spółkę z tytułu otrzymania aportu.
Wskazanie, czy planowana transakcja aportu do spółki celowej zespołu składników majątkowych i niemajątkowych Wnioskodawcy, w tym zobowiązań, będzie czynnością opodatkowaną czy też stanowić będzie czynność niepodlegającą opodatkowaniu, zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy.
Brak możliwości anulowania faktury oraz obowiązku jej skorygowania poprzez wystawienie faktury korygującej.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług przekazanej Wnioskodawcy przez Organizatora kwoty Premii, która następnie zostanie w całości wypłacona uprawnionemu Uczestnikowi akcji promocyjnej oraz w zakresie braku opodatkowania podatkiem od towarów i usług wypłaty przez Wnioskodawcę Premii na rzecz uprawnionego Uczestnika akcji promocyjnej.
Uznanie zbywanych w ramach aportu składników majątku za zorganizowaną część przedsiębiorstwa podlegającą wyłączeniu z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
wniesienie jako aport do Spółki Komandytowej, prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z rozpoczętą inwestycją, stanowić będzie odpłatną dostawę towarów, podstawa opodatkowania w przypadku wniesienia aportu do Spółki komandytowej, prawo do obniżenia podatku naliczonego o podatek należny wykazany w fakturze wystawionej przez Wnioskodawcę.
Wniesienie nieruchomości aportem do spółki jawnej stanowi odpłatną dostawę towarów; sposób ustalenia podstawy opodatkowania aportu.
Uznanie za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT aportu działki gruntu do spółki komandytowej.
Możliwość zastosowania stawki 0% do dostawy części do jednostek pływających.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla dostawy towarów przesyłanych za pośrednictwem firmy kurierskiej. Data jaka powinna widnieć na fakturze jako data dokonania dostawy towarów w przypadku zawarcia przez Wnioskodawcę umowy transportowej z firmą kurierską. Wystawienie faktur korygujących w sytuacji uszkodzenia lub utraty towaru przez firmę kurierską przy uprzednim dostarczeniu faktury
nieuznanie wniesienia aportu do Spółki za dostawę towarów opodatkowaną podatkiem VAT w Polsce