Przysługiwało Państwu prawo dokonania korekty (zwiększenia) kwoty podatku naliczonego o skorygowaną wcześniej część (90%) kwoty podatku naliczonego, w rozliczeniu za okres, w którym uregulowano należności, tj. okres rozliczeniowy, w którym doszło do uprawomocnienia postanowienia o zatwierdzeniu układu.
Czy przychody osiągnięte w związku uregulowaniem Wierzytelności przez Podmiot K. stanowią dla Wnioskodawcy przychody z innych źródeł przychodów?
Czy odsetki od przejętej pożyczki oraz kredytów, w przypadku wstąpienia w prawa i obowiązki dłużnika na podstawie cywilnoprawnej instytucji przejęcia długu Spółki X., które zostały naliczone i są należne po dniu aportu będą stanowiły dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów w momencie ich zapłaty?
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
w zakresie sposobu ustalania kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia udziałów lub akcji oraz umorzenia dobrowolnego udziałów lub akcji, w przypadku gdy zapłata za udziały lub akcje nastąpi w drodze potrącenia wzajemnych zobowiązań
w zakresie sposobu ustalania kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia udziałów lub akcji oraz umorzenia dobrowolnego udziałów lub akcji, w przypadku gdy zapłata za udziały lub akcje nastąpi w drodze potrącenia wzajemnych zobowiązań
Wydatek na nabycie przez Wnioskodawcę papierów wartościowych poniesiony poprzez potrącenie wzajemnych wierzytelności wynikających z umowy nabycia oraz umowy pożyczki w momencie ich zbycia będzie kosztem uzyskania przychodu na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Reasumując, koszt nabycia papierów wartościowych przez Wnioskodawcę pomniejszający przychód z tytułu
Czy w sytuacji, w której miało miejsce umowne potrącenie Wierzytelności Spółki ze zobowiązaniem Spółki wynikającym z Umów Pożyczki do zwrotu kwoty pożyczki wraz z odsetkami Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, o których mowa w art. 15 ustawy o CIT, całą kwotę odsetek wynikających z Umów Pożyczki, która została potrącona w sposób, o którym mowa powyżej, na podstawie art. 16 ust
Czy w sytuacji, w której miało miejsce umowne potrącenie Wierzytelności Spółki ze zobowiązaniem Spółki wynikającym z Umów Pożyczki do zwrotu kwoty pożyczki wraz z odsetkami Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, o których mowa w art. 15 ustawy o CIT, całą kwotę odsetek wynikających z Umów Pożyczki, która została potrącona w sposób, o którym mowa powyżej, na podstawie art. 16 ust
Czy w sytuacji, w której miało miejsce umowne potrącenie Wierzytelności Spółki ze zobowiązaniem Spółki wynikającym z Umów Pożyczki do zwrotu kwoty pożyczki wraz z odsetkami powyższa transakcja skutkowała powstaniem w Spółce przychodu, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o CIT? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Czy w sytuacji, w której miało miejsce umowne potrącenie Wierzytelności Spółki ze zobowiązaniem Spółki wynikającym z Umów Pożyczki do zwrotu kwoty pożyczki wraz z odsetkami, powyższa transakcja skutkowała powstaniem w Spółce przychodu, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o CIT? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
1. W jaki sposób Spółka powinna ustalić dochód w przypadku otrzymania w związku z likwidacją Spółki Cypryjskiej aktywów (składników majątkowych) Spółki Cypryjskiej?2. Jak powinna zostać ustalona przez Spółkę dla celów podatkowych wartość aktywów (takich jak udziały, akcje i wierzytelności), jakie mogą zostać otrzymane przez Spółkę od Spółki Cypryjskiej w związku z likwidacją Spółki Cypryjskiej, w szczególności
Należy stwierdzić, że otrzymanie przez Wnioskodawcę w wyniku rozwiązania spółki jawnej wierzytelności, która wygaśnie na skutek konfuzji nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Stwierdzić należy, iż wydatek na nabycie przez Wnioskodawcę akcji (udziałów) poniesiony poprzez potrącenie wzajemnych wierzytelności wynikających z transakcji sprzedaży akcji (udziałów) oraz umowy pożyczki w momencie ich zbycia będzie stanowił koszt uzyskania przychodów na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, wydatków poniesionych na zapłatę podatku VAT, cła i akcyzy (wraz z należnymi odsetkami), do zapłaty których Wnioskodawczyni została zobowiązana w związku z uznaniem Jej przez Urząd Celny za solidarnego dłużnika
Jak ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku sprzedaży towarów otrzymanych aportem w ramach zorganizowanej części przedsiębiorstwa, a objętych w Spółce Wnoszącej odpisem aktualizującym dokonanym na podstawie ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości?
Kiedy i w jakiej wysokości Spółka osiągnie przychód z tytułu zrealizowanej przez siebie dostawy, będącej następstwem przeniesienia wskutek aportu na Spółkę praw i obowiązków z zawartych przez Spółkę Wnoszącą umów sprzedaży maszyn i urządzeń rolniczych, na poczet których, przed dniem wniesienia aportu, Spółka Wnosząca pobrała zaliczki niestanowiące dla niej przychodu podatkowego?
Czy w przypadku, w którym nieściągalność wierzytelności nabytych w ramach aportu czterech zorganizowanych części przedsiębiorstwa zostanie uprawdopodobniona pod dniu wniesienia aportu i objęta z tego powodu odpisem aktualizującym, Spółka będzie uprawniona zaliczyć wartość tego odpisu do kosztów uzyskania przychodu?
Czy w przypadku otrzymania spłaty wierzytelności nabytej w ramach aportuw czterech zorganizowanych części przedsiębiorstwa, spłata ta będzie stanowiła dla Spółki przychód podatkowy?
Czy w przypadku, gdy po dniu wniesienia aportu w postaci czterech zorganizowanych części przedsiębiorstwa Spółka otrzyma spłatę wierzytelności, która uprzednio jako nieściągalna została zaliczona przez Spółkę Wnoszącą do kosztów uzyskania przychodów, spłata ta będzie stanowić dla Spółki przychód podatkowy?
Czy w przypadku otrzymania spłaty wierzytelności otrzymanej w ramach aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa, która przed dniem wniesienia aportu została objęta w Spółce Wnoszącej odpisem aktualizującym, nie stanowiącym dla niej podatkowego kosztu uzyskania przychodu, spłata ta w części odpowiadającej dokonanemu odpisowi będzie stanowić dla Spółki przychód podatkowy?
Czy w przypadku, w którym Spółka ureguluje należności wynikające z faktur:- wystawionych przez kontrahenta Spółki Wnoszącej już po dniu wniesienia aportu,ale w stosunku do dostaw i usług świadczonych na jej rzecz przed jego wniesieniem, aczkolwiek nierozerwalnie związanych z działalnością prowadzoną w ramach zorganizowanych części przedsiębiorstwa,- wystawionych przez kontrahenta Spółki Wnoszącej przed
Czy w przypadku, gdy Spółka otrzyma spłatę wierzytelności, nabytej w ramach aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa, która w Spółce Wnoszącej z racji uprawdopodobnienia jej nieściągalności była objęta odpisem aktualizującym, stanowiącym dla niej koszt uzyskania przychodu podatkowego, wartość tej spłaty w wysokości odpowiadającej wartości dokonanego odpisu, będzie stanowić dla Spółki przychód