W konsekwencji uznania opisanego zespołu składników materialnych i niematerialnych składających się na Dział za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, planowana transakcja wniesienia aportem ww. zespołu składników do nowoutworzonej Spółki z o.o., która będzie kontynuowała dotychczasową Państwa działalność realizowaną z wykorzystywaniem tego zespołu składników, będzie stanowić czynność niepodlegającą
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z działalnością wodociągową (proporcja).
Uznanie, że będący przedmiotem Aportu majątek stanowiący X wnoszony do Spółki Zależnej będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, a tym samym transakcja Aportu będzie czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz nie powstanie zobowiązanie w podatku VAT z tego tytułu.
Uznanie, że będące przedmiotem Aportu składniki majątku składające się na Y i Z wnoszone do Spółki Zależnej będą stanowić zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, a tym samym transakcja Aportu będzie czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz nie powstanie zobowiązanie w podatku VAT z tego tytułu
Uznanie wniesienia aportem nakładów inwestycyjnych (powstałych w związku z realizacją inwestycji) do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania tym podatkiem. Prawo Gminy do pełnego odliczenia wartości VAT naliczonego wynikającego z sumy wartości dokumentowanych fakturami na opisane we wniosku inwestycje.
Brak opodatkowania podatkiem VAT aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Nieopodatkowanie podatkiem VAT udostępniania autobusów na podstawie umowy użyczenia oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT dofinansowania otrzymanego na realizację zadania. Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z realizacją ww. zadania.
Gmina nie będzie miała obowiązku odprowadzić podatku należnego od dotacji przyznanej na realizację przedsięwzięcia. Gmina nie będzie miała prawnej możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od kosztów przedsięwzięcia.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności usuwania azbestu na rzecz mieszkańców gminy oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją zadania dotyczącego usuwania azbestu.
Uznanie, że wnoszony aportem zespół składników materialnych i niematerialnych w postaci ZCP 1 stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji transakcja ta podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem VAT oraz uznanie, że wnoszony aportem zespół składników materialnych i niematerialnych w postaci ZCP 2 stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji transakcja ta podlega
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie uznania Działu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji uznania aportu Działu za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie przedmiotu aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji wyłączenie aportu z opodatkowania podatkiem VAT.
Uznanie składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a w konsekwencji wyłączenia czynności Aportu tych składników z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Brak możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją zadania pn. „(…)”.
Brak opodatkowania wniesienia w formie aportu udziałów w znaku towarowym.
Przedmiot aportu stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, tym samym planowany aport będzie stanowił czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT stosownie do art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie przedmiotu aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenie tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
Przedmiot Transakcji będzie stanowił zorganizowaną części przedsiębiorstwa, a wniesienie aportem Przedmiotu Transakcji do Spółki Produktowej będzie pozostawać poza zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług
Określenie podstawy opodatkowania w związku z aportem elektrowni fotowoltaicznej.
Uznanie, że majątek wnoszony do Spółki Zależnej będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, a tym samym transakcja Aportu będzie czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT
Zespół składników materialnych i niematerialnych będący przedmiotem aportu stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, tym samym wniesienie do Spółki przejmującej zespół składników materialnych i niematerialnych, składający się z lokali mieszkalnych na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT.
Uznanie składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenia czynności aportu tych składników z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz podatku dochodowego od osób fizycznych.