Czy dochód wydatkowany na budowę, wykończenie i utrzymanie budynku mającego służyć Fundacji do wykorzystywania i realizacji celów statutowych, uzyskiwany przez Fundację z darowizn, aukcji, zbiórek, wystaw i majątku Fundacji, korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT?
Ustalenie, czy w odniesieniu do dochodów wydatkowanych na dokapitalizowanie spółek (wydatków na nabycie udziałów / akcji spółek, podwyższenie kapitałów spółek, wniesienie dopłat do spółek oraz udzielenie oprocentowanej pożyczki spółkom), Wnioskodawca może i będzie mógł zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Dochód Fundacji z tytułu otrzymania w drodze darowizny udziałów lub akcji w spółkach kapitałowych, tj. pożytki czerpane przez Fundację w przyszłości w związku z posiadaniem Akcji, takie jak otrzymywane dywidendy lub wynagrodzenie otrzymane ze zbycia tych Akcji (w tym w celu ich umorzenia), przeznaczony i wydatkowany na cele statutowe Fundacji, które są zgodne z celami wskazanymi w art. 17 ust. 1 pkt
Otrzymana darowizna akcji, a następnie ich sprzedaż z przeznaczeniem środków na cele statutowe (cele kultu religijnego) nie będą skutkować dla Fundacji powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
w zakresie określenia czy, dochód uzyskany przez Wnioskodawcę z tytułu wniesienia aportu na podwyższenie kapitału zakładowego spółki z o.o. w której wspólnikiem jest Wnioskodawca jest wolny od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Równowartość dochodu odpowiadającego wydatkom, w tym zaliczkom, na zakup akcji w podmiotach, będących osobami prawnymi, związanych z mediami nie jest zwolniony przedmiotowo od podatku dochodowego od osób prawnych, ponieważ nie odbywa się w ramach zarządzania portfelem, o którym mowa w art. 75 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. Nr 183, poz. 1538).
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania dochodu powstałego w związku z objęciem udziałów w spółce kapitałowej w zamian za wkład niepieniężny.
Czy dokonanie przez Fundację wkładu pieniężnego do Spółki na jej kapitał zakładowy oraz zapasowy jakie nastąpi w wyniku potrącenia wzajemnych wierzytelności Fundacji i Spółki (po stronie Fundacji wierzytelności o wypłatę dywidendy ze Spółki przeznaczonej uprzednio przez Fundację na cele, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 Ustawy CIT), stanowi wydatkowanie środków w rozumieniu art. 17 ust. 1b Ustawy
Czy dokonanie przez Fundację wkładu pieniężnego do SK jakie nastąpi w wyniku potrącenia wzajemnych wierzytelności Fundacji i SK (po stronie Fundacji wierzytelności o wypłatę zysku ze SK przeznaczonego uprzednio przez Fundację na cele o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 Ustawy CIT) stanowi wydatkowanie środków w rozumieniu art. 17 ust. 1b Ustawy CIT?
zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy (pytania 1-3),ustalenia wysokości dochodu korzystającego ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 17 ust. 1b ustawy, wydatkowanego na nabycie praw do projektu budowlanego (pytania 4-5),ustalenia wysokości dochodu korzystającego ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 17 ust. 1b ustawy
1. Czy cele statutowe Stowarzyszenia mieszczą się w dyspozycji przepisu art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawych, a więc czy dochody uzyskane przez Stowarzyszenie i przekazane na cele statutowe będą korzystały ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ww. ustawy?2. Czy koszty ponoszone na zakup artykułów i usług gastronomicznych, alkoholu, usług cateringowych stanowią
Czy Stowarzyszenie w związku z wniesieniem nieruchomości gruntowej w zamian za udziały będzie korzystało ze zwolnienia od tej czynności zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w przypadku przeznaczenia przez Spółkę dochodów na cele statutowe Wspólników wymienione w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy CIT i dokonania w tym celu wypłaty środków ze sprzedaży nieruchomości jako wynagrodzenia za umorzone udziały, przekazane dochody Spółki będą zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym?
Czy w przypadku przeznaczenia przez Spółkę dochodów na cele statutowe Wspólników wymienione w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy CIT i przekazanie w tym celu dochodów Wspólnikom poprzez udzielenie im pożyczki, przekazane dochody Spółki będą zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym?
Czy w przypadku przeznaczenia przez Spółkę dochodów na cele statutowe Wspólników wymienione w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy CIT i dokonania w tym celu opisanej wyżej darowizny, przekazane dochody Spółki będą zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym?
Czy w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wniesienie aportem prawa wieczystego użytkowania nieruchomości do spółki celowej korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym dochody Fundacji z partycypacji w SKA jakie będę należne od SKA na rzecz Fundacji i jakie zostaną wydatkowane na cele statutowe Fundacji, które pokrywają się z celami wymienionym w art. 17 ust. 1 pkt 4 u.p.d.p.. są wolne od opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 u.p.d.p., a dochody SKA jakie nie przypadają na rzecz Fundacji i nie są jej należne nie stanowią
możliwość zastosowania zwolnienia od opodatkowania dochodu Instytutu wydatkowanego na wkład bądź udziały w spółkach prawa handlowego w ramach realizacji celów statutowych