W zakresie ustalenia, czy dla celów weryfikacji przekroczenia limitu, o którym mowa w art. 18d ust. 3c Ustawy o CIT, z kwotą 10% przychodów innych niż przychody z zysków kapitałowych osiągniętych w roku podatkowym należy porównać łączną wysokość kosztów uzyskania przychodów rozpoznanych w ewidencji rachunkowej w danym roku podatkowym z tytułu: 1) odpisów amortyzacyjnych od budowli, budynków i lokali
Uznanie aportu majątku powstałego w ramach inwestycji do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z tego podatku oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Inwestycji. Podstawa opodatkowania.
Uznania wniesienia aportem Infrastruktury do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu, niekorzystającą ze zwolnienia oraz prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z budową kanalizacji.
Uznanie aportu majątku powstałego w ramach inwestycji do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z tego podatku oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Inwestycji
Opodatkowanie wniesienia aportu w postaci odcinka sieci wodociągowej i kanalizacyjnej do Spółki komunalnej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług aportu działki wraz z naniesieniami.
Zwolnienie z opodatkowania wniesienia aportem do spółki nieruchomości oraz opodatkowanie wniesienia aportem do Spółki rzeczy ruchomych
Opodatkowanie aportu budynków / budowli powstałych w ramach Inwestycji do Spółki, ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. aportu oraz prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na Inwestycję.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportu, podstawa opodatkowania ww. czynności, możliwość zastosowania zwolnienia od podatku, prawo do jednorazowej korekty zwiększającej podatek.
Prawo do odliczenia całego podatku naliczonego od wydatków na realizację projektu w związku z zamiarem wniesienia budowli w postaci odwiertu wód geotermalnych aportem do spółki gminnej w terminie dwóch lat od zakończenia projektu
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji polegającej na wykonaniu budowli (odwiertu poszukiwawczo-rozpoznawczego), która będzie przedmiotem aportu.
Zwolnienie od podatku dostawy (aportu do Spółki) działek zabudowanych; brak zastosowania zwolnienia od podatku dostawy (aportu do Spółki) działki zabudowanej naniesieniami stanowiącymi odrębny od gruntu przedmiot własności.
Rozliczenie aportu infrastruktury wodno-kanalizacyjnej do spółki komunalnej (opodatkowanie, prawo do odliczenia, sposób realizacji prawa).
Skutki podatkowe wniesienia aportem infrastruktury kanalizacyjnej do spółki komunalnej.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. ustalenia czy niezamortyzowana wartość początkowa budynków i budowli może zostać zaliczona jednorazowo do kup po zakończeniu przeprowadzenia rozbiórki w miesiącu (...) br.
Zwolnienie z opodatkowania transakcji wniesienia aportu w postaci prawa własności nieruchomości zabudowanej drogami wewnętrznymi i ciągami pieszymi.
Podleganie opodatkowaniu aportu nieruchomości oraz zwolnienia z opodatkowania ww. transakcji.
• Wskazania czy transakcja stanowi zbycie ZCP • opodatkowanie dostawy działek zabudowanych i niezabudowanych
Wniesienie (aport) Nieruchomości1, Nieruchomości2 oraz Nieruchomości3 przez Gminę do Spółki będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT z zastosowaniem właściwej stawki podatku. Gmina nie może skorzystać ze zwolnienia od podatku VAT przy wniesieniu (aporcie) przedmiotowych Nieruchomości do Spółki.
zastosowanie zwolnienia od podatku dla aportu oczyszczalni ścieków do Zakładu