Możliwość ustalenia wartości początkowej środka trwałego w oparciu o wycenę biegłego.
Ustalenie wartości początkowej środków trwałych będących podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych.
Sposoby ustalenia wartości początkowej środka trwałego w oparciu o art. 22g ust. 8 i ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowią wyjątek od obowiązujących zasad ustalania tejże wartości według zasad określonych w art. 22g ust. 1 pkt 1 i 2 ww. ustawy, zatem należy gromadzić faktury oraz inne dokumenty potwierdzające wysokość poniesionych wydatków związanych z prowadzoną inwestycją
Czy utworzenie 11 lokali może być powodem do rozpoczęcia nowej amortyzacji?
ustalenie wartości początkowej lokalu mieszkalnego oraz zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacyjnej
Czy podstawa opodatkowania odpowiadająca wartości rynkowej nabywanych praw majątkowych winna zostać ustalona i zadeklarowana nie później niż w ciągu 14 dnia od daty zawarcia umowy kupna akcji/udziałów na podstawie danych i informacji dostępnych wówczas podatnikowi; zaś ewentualna późniejsza zmiana ustalonej pierwotnie ceny nie powinna mieć konsekwencji podatkowych?
Zakres przeprowadzonych prac mających na celu przystosowanie budynku gospodarczego do wykorzystania w ramach prowadzonej działalności gospodarczej mieści się w kategoriach ulepszenia środka trwałego w rozumieniu art. 22g ust. 17 ustawy o podatku dochodowym.
ustalenie wartości początkowej poszczególnych elementów składowych nieruchomości stanowiących odrębne środki trwałe jako iloczynu łącznej ceny nabycia i wskaźnika proporcji wynikającego z opracowania biegłego rzeczoznawcy (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Czy na podstawie wyceny rzeczoznawcy Wnioskodawca będzie mógł wprowadzić nieruchomość do ewidencji środków trwałych, a następnie dokonać odpisów amortyzacyjnych i zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodów?
Czy na podstawie wyceny dokonanej przez biegłego rzeczoznawcę Wnioskodawczyni mogła wprowadzić nieruchomość do ewidencji środków trwałych w wycenionej wartości zachowując proporcję części powierzchni użytkowej, na którą uzyskała pozwolenie na użytkowanie, do całkowitej powierzchni użytkowej budynku, i czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od tak ustalonej wartości początkowej są prawidłowo zaliczane
Czy w przypadku sprzedaży przez Wnioskodawcę akcji Spółki na rzecz Menedżerów poniżej wartości rynkowej, nie powstanie po stronie Wnioskodawcy dodatkowy dochód stanowiący różnicę między otrzymaną ceną a wartością rynkową akcji?
Czy w przypadku sprzedaży przez Wnioskodawcę akcji własnych Spółki rzecz Spółki w celu realizacji Programu poniżej wartości rynkowej, nie powstanie po stronie Wnioskodawcy dodatkowy dochód stanowiący różnicę między otrzymaną ceną a wartością rynkową akcji?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej samochodu osobowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia wartości początkowej nieruchomości.
Sposób opodatkowania należności wypłacanych biegłym tłumaczom, mediatorom, kuratorom i adwokatom w postępowania sądowym.
Czy od 1 stycznia 2011 r. 18% zryczałtowany podatek dochodowy ma zastosowanie do należności biegłych, tłumaczy, kuratorów i adwokatów występujących w postępowaniu przygotowawczym prokuratora, jeżeli przedstawione przez ww. rachunki nie przekraczają kwoty 200 zł?
Jakie przepisy prawne, należy stosować w przypadku pobierania podatku od wynagrodzeń wypłacanych biegłym tłumaczom, mediatorom, kuratorom i adwokatom: czy przepisy art. 41 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy przepisy art. 30 ust. 1 pkt 5a ww. ustawy?
Jakie przepisy prawne, należy stosować w przypadku pobierania podatku od wynagrodzeń wypłacanych biegłym tłumaczom, mediatorom, kuratorom i adwokatom: czy przepisy art. 41 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy przepisy art. 30 ust. 1 pkt 5a ww. ustawy?