Brak wyłączenia z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, wniesienia aportem Nieruchomości wraz z Naniesieniami do Spółki. Uznanie aportu Nieruchomości wraz z Naniesieniami do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania VAT. Określenie podstawy opodatkowania VAT dla czynności wniesienia aportem Nieruchomości wraz z Naniesieniami do Spółki
Planowany przez Wnioskodawcę aport filii Przedszkola (...) Filia Przedszkola 1 do Spółki z o.o. będzie stanowił transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, o której mowa w art. 2 pkt 27e ustawy, a w konsekwencji, stosownie do art. 6 pkt 1 ustawy, transakcja ta nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Skutki podatkowe powstałe w związku z planowaną reorganizacją (podziałem, aportem).
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT wniesienia aportem do spółki jawnej składników majątkowych i niemajątkowych tworzących przedsiębiorstwo.
Uznanie wniesienia w formie aportu koparko-ładowarki do Spółki za czynność pozostającą poza zakresem opodatkowania VAT, brak obowiązku wystawiania faktury VAT na Spółkę w związku z wniesieniem w formie aportu koparko-ładowarki.
Uznanie wniesienia aportem do Spółki majątku powstałego w ramach Inwestycji za czynność opodatkowaną, niekorzystającą ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, -prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT od wydatków poniesionych na realizację ww. Inwestycji, -brak obowiązku korekty odliczonego już podatku VAT od wydatków związanych z ww. Inwestycją w przypadku gdy złoża wód termalnych okażą się
Składniki majątkowe i niemajątkowe mające być przedmiotem aportu do nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością stanowić będą zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT. Wniesienie Działu do nowoutworzonej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będzie neutralne podatkowo na gruncie ustawy o CIT dla Wnioskodawcy.
Interpretacja indywidualna w zakresie braku opodatkowania podatkiem VAT czynności wniesienia w drodze wkładu niepieniężnego Nieruchomości do Spółki Jawnej.
Nieuznanie za podatnika podatku od towarów i usług w odniesieniu do transakcji wniesienia do Spółki aportem niezabudowanej nieruchomości.
Uznanie czynności wniesienia przez Wnioskodawcę aportem infrastruktury w postaci rozbudowanej Stacji Uzdatniania Wody wraz z infrastrukturą niezbędną do jej funkcjonowania do spółki za odpłatną dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i prawo do pełnego odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Wyłączenie z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, wniesienia aportem Inwestycji do Spółki, uznanie aportu Inwestycji do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania VAT, określenie podstawy opodatkowania VAT dla czynności wniesienia aportem Inwestycji do Spółki, prawo do dokonania jednorazowej korekty zwiększającej polegającej na odliczeniu
Uznanie dokonanego aportu niepieniężnego, tj. wniesienia majątku powstałego w ramach Inwestycji do Spółki, za czynność opodatkowaną VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z VAT. Prawo do odliczenia VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Inwestycji w pełnej wysokości w trybie art. 86 ust. 1 i 13 ustawy o VAT.
Uznanie aportu Nieruchomości do Spółki za opodatkowaną podatkiem VAT dostawę towarów, korzystającą ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Opodatkowanie i sposób rozliczenia aportu nakładów na inwestycję w zakresie infrastruktury wodociągowej.
Interpretacja indywidualna w zakresie: braku opodatkowania realizacji Inwestycji na nieruchomości stanowiącej własność Spółki i udostępnienia majątku Spółce, opodatkowaniu dostawy w drodze aportu do Spółki środka trwałego stanowiącego ruchomość, niekorzystającej ze zwolnienia od VAT, opodatkowania czynności polegającej na obciążeniu Spółki częścią kosztów z tytułu nakładów na Inwestycję, niekorzystającej
Brak opodatkowania czynności wniesienia aportu w postaci Nieruchomości do Spółki Jawnej.
Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, transakcji wniesienia aportem do Spółki Infrastruktury powstałej w ramach Inwestycji; uznanie ww. czynności za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT, prawa do pełnego odliczenia kwot podatku naliczonego wynikających z faktur dokumentujących wydatki
Planowany Aport 1 do Spółki 1 oraz Aport 2 do Spółki 2 z Wyłączeniami (a także uwzględniając możliwość dokonania Dodatkowych Ewentualnych Wyłączeń), stanowić będą wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanych części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e Ustawy VAT, a tym samym, zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, nie dojdzie do powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT.
Uznanie wniesienia aportem nakładów inwestycyjnych (powstałych w związku z realizacją inwestycji) do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania tym podatkiem, prawo do pełnego odliczenia wartości VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nakłady inwestycyjne, które będą przedmiotem wniesienia aportem do Spółki.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT aportu basenu i prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
1. Ustalenie czy opisany zespół składników materialnych i niematerialnych składający się na Dział B. stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4 pkt 4a ustawy o CIT. (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1) 2. Ustalenie czy wniesienie aportu w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy CIT na kapitał zakładowy C. S.A. będzie skutkował brakiem przychodu
Spełnienie warunków do opodatkowania ryczałtem od dochodów Spółek zorganizowanej części przedsiębiorstwa.